Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ducati Monster 821 İncelemesi // İkinci elde hangisi 821 mi MT09 mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Japonlar tasarım olarak çok gerideler, donanım olarak avrupa dengi olan modellerininde fiyatları yine avrupalı ile denk seviyelerde.
    Acil durumda ikinci el piyasası dahil tüm riskler kabul edilirse de mantıklı olan temiz ikinci elleri olacaktır. Değerinin çok altında aylarca duran ilanlar mevcut.
    Naked sınıfında tasarım olarak mv agusta benim için birinci sırada, ikinci el brutale veya dragster alınıp, son sahibi tadında binilebilir. Gönlüm de sdr 1290 dan yana ve galiba bu riske gireceğim gibi..
    oialdemir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani aslında normal motorlardan çok farklı değil Ducati. Ducati de bakım aralıkları tam nasıl bilmiyorum ama bana sorarsanız MT 7 MT 9 gibi motorlardan daha pahalıya gelmiyor.
    Problem sadece bakım masrafı değil aslında. Japonlar çok daha sorunsuz, bakıma çok daha az hassas, dizayn ve üretim kaliteleri yüksek (süspansiyon, fren kalitesi yüksek olmasa da.)

Ducati desmo bakımı 30 bin km dese bile, 15 bin km'de ufak ufak ötmeye başlar subaplar, "yahu motosikletin sesi aldığım günkü gibi değil" der servisin yolunu tutarsınız.

Honda 20 bin'de bir der, 20 binde açar, kontrol eder değişiklik yapmadan kapatırsınız. 40 binde tekrar açar, kontrol eder, ve etkilenmiş şekilde yine değişiklik yapmadan kapatırsınız. 60 binde yine açar, ve subap aralıklarının hâlâ kitapçıktaki tolerans aralığında olduğunu görüp hayrete düşersiniz.

Gel gelelim Ducati'den aldığınız zevki de kolay kolay bir Japon'dan bulamazsınız.

Bir de Ducati bakımını her yere yaptıramazsınız. Kendine özel alet edevat istiyor. Japonlar az çok aynı.

Birrr de araç bakım için değil performans için dizayn edilmiş. Bir CB900F Hornet'te kafaya (blok kapağı) ulaşma en fazla 5 dakika sürer, çünkü depo arkadan menteşeli, önü kalkıyor ve kalkık pozisyonda tutabiliyorsunuz. Bazı Ducati lerde kafalara ulaşma 1 saatten fazla sürüyor. Arka silindir için depoyu, ön silindir için radyatörü tümden sökmek gerekiyor. Sonra işin bitince tekrar yerine tak, antifrizle uğraş, havasını al, vs. bir ton gereksiz kalifiye işçilik ve masraf.

Sadece Ducati değil, eski tüm Avrupa motosikletler, sınırlı bütçeyle alınmaması gereken riskler bence.
    oialdemir, wing41, nanis61 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Artık Yok...
    bir ortama girersiniz 100 tane motorcu varsa ducati sahibi toplasan 3 kişi 4 kişi ya çıkar ya çıkmaz 5 i bile bulmaz.. ducatinin yada ducati gibi motorların bence en büyük farkı bu radikal farklı olması.. sizi sıradanlıkdan ayrıştırması..

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Problem sadece bakım masrafı değil aslında. Japonlar çok daha sorunsuz, bakıma çok daha az hassas, dizayn ve üretim kaliteleri yüksek (süspansiyon, fren kalitesi yüksek olmasa da.)

Ducati desmo bakımı 30 bin km dese bile, 15 bin km'de ufak ufak ötmeye başlar subaplar, "yahu motosikletin sesi aldığım günkü gibi değil" der servisin yolunu tutarsınız.

Honda 20 bin'de bir der, 20 binde açar, kontrol eder değişiklik yapmadan kapatırsınız. 40 binde tekrar açar, kontrol eder, ve etkilenmiş şekilde yine değişiklik yapmadan kapatırsınız. 60 binde yine açar, ve subap aralıklarının hâlâ kitapçıktaki tolerans aralığında olduğunu görüp hayrete düşersiniz.

Gel gelelim Ducati'den aldığınız zevki de kolay kolay bir Japon'dan bulamazsınız.

Bir de Ducati bakımını her yere yaptıramazsınız. Kendine özel alet edevat istiyor. Japonlar az çok aynı.

Birrr de araç bakım için değil performans için dizayn edilmiş. Bir CB900F Hornet'te kafaya (blok kapağı) ulaşma en fazla 5 dakika sürer, çünkü depo arkadan menteşeli, önü kalkıyor ve kalkık pozisyonda tutabiliyorsunuz. Bazı Ducati lerde kafalara ulaşma 1 saatten fazla sürüyor. Arka silindir için depoyu, ön silindir için radyatörü tümden sökmek gerekiyor. Sonra işin bitince tekrar yerine tak, antifrizle uğraş, havasını al, vs. bir ton gereksiz kalifiye işçilik ve masraf.

Sadece Ducati değil, eski tüm Avrupa motosikletler, sınırlı bütçeyle alınmaması gereken riskler bence.
    O yüzden kafamda yeni CB650R var. Hem sevdiğim bir tasarıma hemde yıllardır değişmeyen bir bloğa sahip

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson

Al işte 1299 panigale olsa eyvallah sınıfının lideri güç-tork dersin sineye çekersin.Monster 821 MT9 un üstüne ek güç sunmadan daha narin
    bir yapıya sahip.
    Ne gerek var böyle masraflara.Makinenin saat gibi işlemesinden büyük keyif mi var.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Para ile artık bir derdiniz değilse Ducati alıp geçin.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Reliability: Güvenirlilik ve dayanıklılık, bundan önemli bir şey yok, sonra işlevsellik, sonra da göz zevki vs.

Düşündüm de yukarıdakilerden önemli tek şey olabilir; o motorun üstünde rahat mısınız ve keyif alıyor musunuz? Bu olabilir tabi. Rahatsız / keyifsiz ise dünyanın en dayanıklı ve işlevsel motoru olsun sizin için beş para etmez...
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Demiyim demiyim diyorumda ducatiye sıfırına adam türkiye için konuşuyorum yurtdışını bilmem ..

Adam gidip bir multistradaya 200 bin tl vermişse bir monstera 100 bin tl vermişse muhtemelen bu adam o motoru porschesinin yada 1 trilyonluk 1.5 trilyonluk eski parayla aracının yanına koyucakdır..

Burda yazılanlarda çokda öyle adamın umru olmaz 3 bin tl bakım gideri 5 bin tl falanca parası öyle adam motoru servise bile götürmez telefon açar gelir servis alır motoru bakımını yapar geri bırakır..

şu konuyu bile okusa pis dar gelirliler çekemiyorlar bizi der geçer ) aman şaka yapıyorum ciddiye almayın..

Konuşulan şeyin en başından beri ilk mesajımdan beri diyorum bence consepti çok farklı.. alıcı kesmi farklı alıcı kesminin motora bakış açısı farklı.. bir motora 100 bin tl 200 bin tl vericek adamın aman gidiyim 30-50 bin tl ye bir honda alıyım başım ağrımasın derdi olabilirmi..
    YasinC bunu beğendi.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    ben 796 kullanırken kendimi lord gibi görüyordum
    kendine has tepkileri olan bir marka. teknik olarak en iyi değil belki ancak hissettirdiği şey gerçekten çok keyifli.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Z800 piyasadan önce obezitesine hakim olmalı.

MT9 varken Z800'ü tercih edecek silindir sayısı özentili veya Kawasaki fetişi tipler dışında kim olabilir bilemiyorum açıkçası.
    piyasa değeri olarak söyledim aslında.baya baya alamazsınız 2. elini aşırı ötesi pahalı.z900 ve mt09 yeni kasasına yakın fiyatları var.takip de ediyorum cidden alanlar da baya baya var.aslında düşününce z750 bile hala aranıyor

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuşulan şeyin en başından beri ilk mesajımdan beri diyorum bence consepti çok farklı.. alıcı kesmi farklı alıcı kesminin motora bakış açısı farklı.. bir motora 100 bin tl 200 bin tl vericek adamın aman gidiyim 30-50 bin tl ye bir honda alıyım başım ağrımasın derdi olabilirmi..
    E yani... Hem kim kullanıcak aynı motosikleti taa otuz bin km'ye kadar? Yenisi çıkar yahu. Çıkmasa bile rengi sıkar insanı bi süre sonra. Bir iki sene idare etsin yeter. Sonra eli mahkum yenisi alınır zaten.

Şaka şaka. Porşum falan yok benim. Yok sayılır daha doğrusu. Malum Boxter Porştan sayılmıyor.

Şaka yahu şaka. Boxterım falan yok. Cayenne de Porş sayılmaz zaten. Sonuçta üzerinde Porsche etiketi yapıştırılmış vos vos.

Yok yahu o da şaka. Cayenne de yok. Ne spor arabam var, ne de jibim. Normal dört kapılı binek otomobil. Panamera.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110

2011 .honda Hornet 600'ün kitapçığında subap ayarı 20k değil 50k kontrol edilir der. Benim motosiklet 43k'yi geçti hala subap sesi,eksantrik zincir sesi yok...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 .honda Hornet 600'ün kitapçığında subap ayarı 20k değil 50k kontrol edilir der. Benim motosiklet 43k'yi geçti hala subap sesi,eksantrik zincir sesi yok...
    20km'yi oylesine soyledim. Eski 2002 CB900F Hornet'imde 16000 milde bir geciyordu sanirim. Kendi forumunda 48 bin milde acip degisiklik yapmadan kapatan vardi. Muhtemelen istisnai bir durumdu ama yinede de. Gerci o zaman forum diye bir sey de yoktu. Kocaman bir Yahoo grubumuz vardi...

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MONSTER 696
    Bir çok farklı marka ve model motosiklet kullandım. Malzeme kalitesi işçilik felan Ducati'm ile baz alıp kiyasliyorum. Ducati gerçekten ruhu olan kendine has bir marka. Öyle de kalır inşallah diğerlerine benzemez.

Motosikleti
    Artık Yok...
    sübab ayarınıda çok abarttınız. her motorda ses gelmiyorsa çekişde yada motorda bir sorun yoksa stop etme gibi .. belli periyodlarda sübab sente ayarlarına bakılır.. bazı motorlarda açıkdadır yeri vardır motoru sökmessin bile bazılarında kapak açmak zorunda kalırsın.. gerisi zaten sente çakısına bakıyor usta gibi bir ustanında çok ciddi bir sorun yoksa periyodik bir ayar ise 5-10 dakkasını almıycak bir işdir..

Benim için önemli olan kısmı şudur usta o işe girişdiyse benden sübablar sağlam olsada o işçilik parasını alır sübab ayarını yapsada alır ben o kısmına bakarım..

para cepden çıkdıkdan sonra sübablarım temiz sağlam demenin sübab ayarı yaptırandan bir farkı yoktur benim için..

Sen diyorsan benim ustam beş kuruş almaz bedavaya motoru söker takar kapağı açar ayar yapar yapmaz mesaisini yövmiyesini zamanını bedavaya harcar ona bir lafım yok..

papanax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM390 , Ducati Monster 797, Xmax 400
    hadi al ducatiyi al )

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı papanax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi al ducatiyi al )
    Bir tane 821 ilanı takip ediyordum. Fiyatı düştü böyle içim bir gıdıklanıyor :D

papanax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM390 , Ducati Monster 797, Xmax 400
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pişman olmazsın

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almışken tek maşalı 1100 hmmmmm, 1200R da fena duruyor orada, takasa gel diyor sanki

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı wetehan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almışken tek maşalı 1100 hmmmmm, 1200R da fena duruyor orada, takasa gel diyor sanki
    ahahahahahshsh

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)