Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç motorum

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi günler abilerim ben 20 yaşındayım ve a2 ehliyet almayı düşünüyorum fakat daha önceden hiç motor tecrübem yok başlangıç motoru olarak rs200 uygun olur mu yoksa başka birşey mi önerirsiniz şimdiden teşekkürler
    turkerboss bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Güç olarak uygundur ama düşersen kalkarsan karenajlı motor yani yanlarında, sağında solunda kapakları olan motorlar başına daha büyük masraflar açar. Değiştirmesi bir dert, tamiri başka bir dert.

Bir de motoru alır almaz hemen lastikçiye koş, iyi bir takım lastik alman hayrına olur. Motosikletini almadan önce ekipmanlarını da tamamlamanı tavsiye ederim.
    jackknife ve espresso bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    RS200 blok olarak ns200 ile aynı ama grenaj fazlalıgı var.

ss gibi gözükse de oturuş pozisyonu ss değil. tipi nedeniyle de hiçbir aksesuar olmuyor.

senin yerinde olsam ns200 alırım; tommygun un da dediği gibi fazla grenajlı bir motor. düşürdüğünde problem. ek olarak bakımları yapılırken grenajların cogunu sökmek gerekiyor bu da dezavantaj.

ha bunlar problem değil diyorsan fiyatına göre iyi motordur alınır.

Motosikleti
    düldül(z-one)
    iyi motor alınır

Motosikleti
    Z1000 SX
    Alıntı Hope111 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler abilerim ben 20 yaşındayım ve a2 ehliyet almayı düşünüyorum fakat daha önceden hiç motor tecrübem yok başlangıç motoru olarak rs200 uygun olur mu yoksa başka bir şey mi önerirsiniz şimdiden teşekkürler
    20 yaş + Daha önceden hiç motor tecrübesi yok + Ama SS (Racing) ile başlamak istiyor = Honda CBR1000RR-R Fireblade/Kawasaki Ninja ZX-10R/Suzuki GSX 1300R Hayabusa/Yamaha R1

Hiç motor tecrüben yok ama SS (Racing) ile başlamak istiyorsan, bu şekilde doğal seleksiyona da bir katkın olur. Tez zamanda imamın kayığına binersin.

Buradaki abilerinin hiç biri SS ile başlamanı tavsiye etmeyecek ama olsun, ben hiç değilse demokrasi ve çok seslilik adına SS önermiş olayım.

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Alıntı Z1000 SX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 yaş + Daha önceden hiç motor tecrübesi yok + Ama SS (Racing) ile başlamak istiyor = Honda CBR1000RR-R Fireblade/Kawasaki Ninja ZX-10R/Suzuki GSX 1300R Hayabusa/Yamaha R1

Hiç motor tecrüben yok ama SS (Racing) ile başlamak istiyorsan, bu şekilde doğal seleksiyona da bir katkın olur. Tez zamanda imamın kayığına binersin.

Buradaki abilerinin hiç biri SS ile başlamanı tavsiye etmeyecek ama olsun, ben hiç değilse demokrasi ve çok seslilik adına SS önermiş olayım.

https://i.hizliresim.com/m6ma8gv.jpg
    RS200 SS mi?

Alıntı Z1000 SX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.hizliresim.com/m6ma8gv.jpg

hocam naptın 24 beygirlik bol grenajlı ss gibi görünüp ss olmayan motor için fikir istemiş.

rs200 gayette normal bir başlangıc motoru.

cbr1000rr yada dogal selleksiyon ile zerre alakalı bir durum değil.

teşekkür ederim abi fakat ekipman olarak önerebileceğin markalar var mı

Motosikleti
    Honda Forza 250 - Honda CB250 R
    Başlangıç motoru olarak RS yerine NS 200 olabilir bence, ya da CF Motor NK250 Bunlarda tecrübeyi daha kolay öğrenirsin. Ekipman olarak Dainese - Alpinestars, temiz 2. el bedenine göre bulabilirsen uzun yıllar kullanırsın. Genelde 2.eli iyi temiz olan ürünler ve koruması iyi olan montlar. Kask olarak bir çok model var onu KYT olabilir. Eldiven vs. onlarda aynı şekilde kalite kalite uygun beğendini alabilirsin. Ama Kask ve mont kesinlikle iyi olmalı.

teşekkür ederim abi fakat ekipman olarak önerebileceğin markalar var mı
    Ekipman olarak arkadaşlar öneri yaparlar, ben üst sınıf ekipmanlara hakim değilim.

ama sana tavsiyem bütçem az diyip ekipmansız gezeceğine, düşük seviye de olsa mutlaka full ekipman giymeye bak. hiç ekipman olmamasındansa 1500 liralık korumalı mont olması bile faydadır.
    espresso bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    İyi günler abilerim ben 20 yaşındayım ve a2 ehliyet almayı düşünüyorum fakat daha önceden hiç motor tecrübem yok başlangıç motoru olarak rs200 uygun olur mu yoksa başka birşey mi önerirsiniz şimdiden teşekkürler
    Araba ve bisiklet tecrüben varsa, olabilir ama arkadaşların dediği gibi düşürürsen daha çok üzer. Bu tecrübelerin yoksa, 2. el düşmesine kalkmasına üzülmeyeceğin bir araç al. NS200 gibi, tvs gibi, hero gibi. Tamam deyince rs200 alırsın.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Araba ve bisiklet tecrübem bar ns200 nedense hoşuma gitmiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:45 ----------

Peki kaskta önereceğin bir marka var mı mesela agv kask modelleri çok kullanılıyor ona o fiyatı verip almak mantıklı mı yoksa o fiyata daha güzel markalar var mı

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    World super bike da ls2 kaskı takan pilotlar gördüm. Formda gömüyorlar ama yzf r1 binen adamlar takıyorlar. 15 bin bir kaska para vermem. Ls2 varken kaza yaptım. Pekte güzel işini yapıyor. Uzun yıllardır ls2 kullanıyorum.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    AGV ve Dainese ürünlerinin bir kısmında Rossi'nin maaşı da var. Almak istiyorsanız buna göre bakın.
    Mont eldiven vs durumuna göre bakılabilir, kask ikinci el alınmaz.

Çok hakim değilim gidon ve ayaklık yapısına RS200'ün, ama kaç hp olursa olsun supersport motosiklet, motosiklete başlamak için uygun değildir. Öğrenmen gereken şeyler ve değiştirmen gereken alışkanlıklar varken supersport ergonomisi insanın başına beladan başka bir şey getirmez. Ayrıca o ergonomi doğası gereği insanı hızlı kullanmaya teşvik eder. Sadece karenaj varsa pozisyon supersport gibi değilse bu dediklerim geçersiz.

imza: supersport kullanıcısı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler