Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

kawasaki versys x300 neden bu kadar pahalı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    kawasakiyi geçiyorum, ben de diyorum ki neden bütün motorlar bu kadar pahalı, tabi nedeni biliyoruz da genel fiyatlar insanı çıldırtıyor, kawasaki ile motora başladım ama resmen bu markayı unuttum, önceden acaba z750 ya da z1000 mi alsam derdim, orjinal alt sakal alsanız 450 euro idi, diğer parçaları da tahmin edebilirsiniz, bunu dediğim zamanlarda euro 2,5 tl olduğu için rakamlar nispeten biraz pahalı gelse de makuldu ödenebilirdi, şimdi akla zarar, ancak ne düzgün ki, benim aklım halen cb650f de honda onu da 54.600 yapmış, en hesaplı japon bile bu fiyatlarda, ikinci el harici sıfır motor almayın derim, artık sıfır alıp sıkılandan almak gerekecek, tabi bu işin servis ve benzini var, bunları hesaba katmadan paranız kısıtlı olarak motor aldıysanız vay halinize.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    goruyorum ki forum amator kaynıyor.

Yahu siz kawasaki ye bindiniz mi hiç.Kawasaki de bir boya kalitesini vardır ki görmeniz lazım..İşçilik hele mukkemmel otesiii.

Ben inanıyorum ki bu forumda 58.000 TL ye 2017 model 3000 5000 km de sıfır gibi Africa yerine Kawasaki alacak bir ton adam vardır.

Haksız mıyım dostlarrr...Kawasakiiii anlatılmazzzz binmeniz lazım ;)
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Kergit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250
    Er-5 alıp geçeceksin temizinden bulursan

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kawasakiyi geçiyorum, ben de diyorum ki neden bütün motorlar bu kadar pahalı, tabi nedeni biliyoruz da genel fiyatlar insanı çıldırtıyor, kawasaki ile motora başladım ama resmen bu markayı unuttum, önceden acaba z750 ya da z1000 mi alsam derdim, orjinal alt sakal alsanız 450 euro idi, diğer parçaları da tahmin edebilirsiniz, bunu dediğim zamanlarda euro 2,5 tl olduğu için rakamlar nispeten biraz pahalı gelse de makuldu ödenebilirdi, şimdi akla zarar, ancak ne düzgün ki, benim aklım halen cb650f de honda onu da 54.600 yapmış, en hesaplı japon bile bu fiyatlarda, ikinci el harici sıfır motor almayın derim, artık sıfır alıp sıkılandan almak gerekecek, tabi bu işin servis ve benzini var, bunları hesaba katmadan paranız kısıtlı olarak motor aldıysanız vay halinize.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...37557643/detay

Kampanyasi var 650f'in düşünürsen, ben de bakıyorum. Fakat kullandığıma gore iki kattan fazla sarfiyat, sorular ve sorular...
    .
    -----------------------------------------------
    Bu arada düşünenlere bir iki bayide 20-21 bin lira civarı 2016 sıfır z250sl ve ninja 250sl vardı.Çiçek gibi motordur yakiti vs dahil, yedek parca kawasaki işi yalniz. Fakat ellibinler ve uçyuzlük motosiklet yanyana hiç güzel durmuyor..

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Kergit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlaşılma olmasında o 500cc lik bloğu bir kle de beğeniyorum bir vulcan500 de yani en500 de.. o segmentlere o motor hacmi çok farklı bir soluk getirdi..

herkes gene konuyu okumadan yazmaya devam ediyor mevzu o fiyata şunu bunu alırım değil..

öyle olsa ben o fiyata africa twin alır geçerim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...10560417/detay

ama mevzu bu değil okumadığınız için hala onun yerine bu kafasında gidiyorsunuz..

sparrow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er-6f + Kral Grande 6
    Motorlar pahalı değil biz beleşe çalışıyoruz bu ülkede .Abd li vatandaş aylık 1500 dolar asgari ücret alırken biz 290 dolar gibi komik bir maaşa çalışıyoruz .Hiç Türk lirası ile ölçmeyelim çünkü yurtdışı alışverişi aldığımız motorlar euro dolar .O yüzden yapacak bişey yok .firmalar da pahalı satmıyor motorun Türkiye ye geliş fiyatı kadar vergi eklendiğini unutmayın(kdv+ötv).Bu ülkede paran varsa sürersin yok sa çay içersin .Parası olmayanın hobiside olmaz .Daha geçen seneler pcx 8000-9000 liraydı şimdi 16000 lira honda ataberk antalya nın önünden geçiyorum çatır çatır satıyorlar .Yani parası olan alıp biniyo.....

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Markanın Türkiye ofisi yoksa o marka alınmaz - kafasındayım ben, sırf o yüzden çok uygun fiyatlı bir Versys'i almadım yaz başı. Halbuki çok beğeniyordum.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...37557643/detay

Kampanyasi var 650f'in düşünürsen, ben de bakıyorum. Fakat kullandığıma gore iki kattan fazla sarfiyat, sorular ve sorular...
    Kampanyaları biliyorum ama şu an zaten alsam sıfırına ulaşamam, ulaşmakta istemem ikinci eller avantajlı, yakıt 5.5 - 6lt ki o da en ideal kullanımda, almak istememdeki amaç 4 silindir keyfi sesi, o da en fazla 2 sene sonra çift silindire dönüş olarak olacak, motoru 3 gün honda gs3 eğitiminde kullandığım için de baya aklıma yattı, sonuçta test etmeden bir motoru almak sıkıntı olabiliyor, tabi bu fiyatlarla ben ancak seneye bakacağım yani bir yıl daha takipte olmam gerekiyor, ekonomi izin verirse de almayı düşüneceğim, zaten kredi çekmekte bu dönemde imkansız hale gelmişken beklemek en iyisi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    ben yıllarca 850 c.c - 900cc -650 c.c kullandım benzinlikleri fazla fazla zengin ettim .. birazda yeni gelenler etsin..

hayatım boyu ilk defa bir motoru ekonomi merkezli aldım öyle düşünüp aldım şahanede iş yapmışım keşke daha önce yapsaymışım..
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı Kergit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motorumdur er5, çok keyifle kullandım, parça vs. sıkıntı çok yaratmaz ama bu zamanda modeli eskidiği için bir türlü cesaret edemedim, ancak geçenler şu ilan acayip aklımı karıştırdı

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...20347736/detay

Motosikleti
    Artık Yok...
    er-5 deki motor bloğu efsanedir o 500c.c lik motor neye konduysa çok yakıştı ... cruiser dada yakıştı , endurodada yakıştı , naked dede yakıştı ..

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Kawasaki rakiplerinden neden daha pahalı? Kawasaki kar oranlarında italyan firmalara mı özeniyor? Veya rakipler kampanyaları bu seviyelerde nasıl yapıyorlar? Stokları yüksek tutan firmaların kar oranları ciddi oran da yüksekte, satışlar düşünce yüksek kar oranlarından "yüksek" kısmını mı çıkartıyorlar?
    Soruların cevapları için tüm ülkeler bazında firma fiyatlarını karşılaştırmak gerekiyor.

Ben firma olsam ve ülke şartlarından dolayı ufak cc motora 50+ fiyat yazacağıma kesinlikle listeme bu sınıfı eklemem/ekleyemem, çekinirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı wetehan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki rakiplerinden neden daha pahalı? Kawasaki kar oranlarında italyan firmalara mı özeniyor? Veya rakipler kampanyaları bu seviyelerde nasıl yapıyorlar? Stokları yüksek tutan firmaların kar oranları ciddi oran da yüksekte, satışlar düşünce yüksek kar oranlarından "yüksek" kısmını mı çıkartıyorlar?
    Soruların cevapları için tüm ülkeler bazında firma fiyatlarını karşılaştırmak gerekiyor.

Ben firma olsam ve ülke şartlarından dolayı ufak cc motora 50+ fiyat yazacağıma kesinlikle listeme bu sınıfı eklemem/ekleyemem, çekinirim.
    kawasaki pahalı motor değil hocam türkiyede pahalı motor.20 gün önce ispanya ya gittim barcelonada kawasaki bayine girdim 0 km 2018 model kawasaki z900 7800 euro idi.bizdeki euro karşılığı 14 15 bin euro civarı zaten burda 2ye katladık bide 6 7 yle çarparsan sonuç bu

wetehan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z900
    Benim demek istediğimde buydu zaten, barcelona da rakip firmaların fiyatları ne alemde? Orada ki rakip oranları ile burayı karşılaştıralım bakalım..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı wetehan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim demek istediğimde buydu zaten, barcelona da rakip firmaların fiyatları ne alemde? Orada ki rakip oranları ile burayı karşılaştıralım bakalım..
    valla kask mont peşinde koşmaktan hiç aklıma gelmedi motor bakmak.otelin tam karşısı olduğu için girdim gezdim hatta foto atabilirsem burdan paylaşırım.ama şöyle özetliğim sokağa çıkınca biz pcx sürenleri görüyüoruz ya her yerde ordada tmax görüyorsun sürekli.arkalı önlü her ışıkta.orantı bu şekilde burayla kıyaslayınca

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Versys x300 bemimde çok hoşuma gidiyor.650cc 1000cc lik makinalar arazide tek olunca biraz sıkıntı. X300 bu makinayla insan daha rahat eder.fiyat yüksek olunca vitrinde duruyor 30000 tl yüksek olmaması lazım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)