Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Şehirdışından Motorsiklet Getirme Sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar,
    Ankara'da yaşıyorum ve Adana taraflarında almak istediğim motorsikleti buldum,
    Satıcı ile anlaştık,rastgele bir usta buldum ve ustayı arayıp durumu izah ettim.
    Gittiğim gibi ustanın mekanında motorsikletin durumuna bakılacak ve sonrasında notere geçilip satış işlemi tamamlanacak.

Kafamdaki soru şu:
    Motorsikleti Adana'dan Ankara'ya nasıl getirebilirim?

Alternatiflerim:
    Pikap kiralamak(ele,cebe zarar)
    2 kişilik otobüs bileti alıp,otobüsün bagajına atıp getirmek.(Şehir efsanesi mi yoksa gerçek mi henüz karar veremediğim bir olay.Ayrıyetten taşıma sırasında motorsikleti nasıl muhafaza edeceğimi hunharca düşündüren bir olay.)

Yorumlarınız tarafım için kıymetlidir,şevk kırıcı olsa bile yardırın,lakin konu hakkındaki şevkimi kırmak biraz zor olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Bin git yahu. Ne olacak? tecruben yoksa otobuse koy daha once bu sekilde 4 tane motosiklet tasidim. Kar yağan buz gibi havalardı mecbur kalmıştım.
    Jestershredz bunu beğendi.

Yani bu motorsikleti otobüse koyma efsanesi aslında gerçek oluyor o bağlamda sanırsam.
    Valla hocam motorsiklet 125cc.Ne yavrucağı ne de kendimi yormak istemiyorum açıkçası.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Aleyküm selam. Alacağınız motor 250 cc ve üstü ise yol yormaz sürerek getirin. Hiçbiri olmazsa Ankaradan Adana arası Şereflikoçhisar-Aksaray istikametinde yüzlerde tır geçiyor. Tırın birine bir miktar ücret vererek getirebilirsiniz. Tıra yükleyemem derseniz 0 km araç taşıyan acık kasa tırlar var boş gidende çok oluyor rahatca yükler getirebilirsiniz.

valla hocam tır üzerine düşününce mantıklı geliyor da.O tırı süren abimizi nasıl bulacağım birazcık o problem.

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı Jestershredz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hocam tır üzerine düşününce mantıklı geliyor da.O tırı süren abimizi nasıl bulacağım birazcık o problem.
    Orada kahvehaneler olur, tırların duraksayıp dinlendiği mekânlar olur sorup soruşturup bulabilirsiniz. Olmazsa http://www.gezenadam.com.tr den yardım alabilirsiniz. Taşıma ve nakliye için yardımcı olurlar.

Anlık olarak,Gezenadam.com ile iletişime geçtim,geri dönüş bekliyorum.

Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Durumunuzu anlatın umarım yardımcı olurlar. ��

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Açtığım 2-3 konudan 1 tanesi motor taşıma ile ilgili. Fotolar vs mevcut. Şehir efsanesi değil. Cbf'i istanbuldan yozgata otobüsle getirdim.
    HONDA

#BZ3082

thamade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400
    Motosikleti otobüs ile taşıma efsane değil. AEA ekibinden Gökhan Eren de Sivas'a benzer bir nakliye yapmıştı. Videosunu aşağıda bulabilirsiniz:

Taşıma kısmına gelir isek bence de sürerek (sık mola verip) getirmek en zevklisi olacaktır.

istanbuldan izmire otobüsle getirdim ben de.çok kolay oldu.

öncelikle otogara gidiyorsun, hiç acenteye girip de ortalığı karıştırmadan direk ankara seferini yapan otobüsün şöförünü bulup ben bunu götürcem nasıl olur dersin, bagajı boşsa alırlar hemen, genelde bilet parası kadar ücrete istiyorlar.pazarlığı sana kalmış.anlaştıktan sonra kendine bilet alıyorsun daha sonra, hadi yükleyelim dediğinde aynalar sığmayacağı için sökmen lazım yanında tornavida da olsun. bi şekilde yükledin. ayaklığın yattığı yönden motoru bagajdaki demirlere bağlaman lazım ki yolda giderken devrilmesin, bir de ip lazım olacak. önemli olan husus da benzin az olmalı,ben yedeğe düşürüp yüklemiştim. yoksa sarsıntıdan veya devrilirse tahliyeden akar bide onunla uğraşırsın. şimdiden hayırlı olsun motorun kazasız belasız

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Yıllar önce bende acemiyken 1 kez otobüs altinda motosiklet taşıdım. Arkadaşların dedigi gibi otobus şöförüyle fiyatta anlaşırsan alirlar. Ama benzin deposunu bos istiyorlar yangin ihtimaline karşı.

Son motorumu marmaristen aldim sürerek bursaya getirdim. Ayrica giderken de arkadaşın skuterle gittik almaya. Giderken bile sevincten ben sürdüm yolun çoğunda Bana sorarsan 125 lik motorla da surerek yavas yavaş gelebilirsin.

Yine de tecrübene güvenmiyorsan otobüs altinda getirebilirsin. Fotograf cekmeyi unutma guzel bir hatıra olur.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Travego bagajı candır. Sorunsal kelimesi forumda ölsün

Motosikleti
    Honda Spacy
    O değilde Adana'da bulmak beni şaşırttı tüm evrakları tammi diye 2 kere sorun!!!

Selamlar herkese,iş güç okul derken yorumlarınızı yeni okuma fırsatım oldu.Pazartesi gecesi Adana tarafına doğru geçeceğim.Düşündüğüm bir kaç detay vardı,sizin söyledikleriniz de kafamdakileri doğrular nitelikte oldu.Aynaların sökülmesi,benzin deposunun boşaltılması vesaire.)Motorla ilgili bir takıntı edindim sanırsam,aldığım gibi binmeyi planlamıyorum açıkçası.O yüzden sürerek getirmek istemedim,Üzerinde bol bol çalışacağım bir scrambler projesi olacak.Motorsikleti aldığım gün bol fotoğraflı bir yazı yazmayı düşünüyorum foruma bu konuda zaten.Çok teşekkürler herkese bilgiler ve yorumlar için.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar,
    Ankara'da yaşıyorum ve Adana taraflarında almak istediğim motorsikleti buldum,
    Satıcı ile anlaştık,rastgele bir usta buldum ve ustayı arayıp durumu izah ettim.
    Gittiğim gibi ustanın mekanında motorsikletin durumuna bakılacak ve sonrasında notere geçilip satış işlemi tamamlanacak.

Kafamdaki soru şu:
    Motorsikleti Adana'dan Ankara'ya nasıl getirebilirim?

Alternatiflerim:
    Pikap kiralamak(ele,cebe zarar)
    2 kişilik otobüs bileti alıp,otobüsün bagajına atıp getirmek.(Şehir efsanesi mi yoksa gerçek mi henüz karar veremediğim bir olay.Ayrıyetten taşıma sırasında motorsikleti nasıl muhafaza edeceğimi hunharca düşündüren bir olay.)

Yorumlarınız tarafım için kıymetlidir,şevk kırıcı olsa bile yardırın,lakin konu hakkındaki şevkimi kırmak biraz zor olabilir.
    ben motoumu izmirden adanaya otobüsle getirdim. aynalarını söktüm. travegoların altı yüksek. ip ile otobüsün bagajındaki direklere sabitledim. etraftan o anda karton buldum onları koydum motor çizilmesin diye. hiç bi sorun olmadan getiridm

2 hafta önce kayseriden mersine arkadaşım motor getirdi otobüsle..

yazane ile kesinlikl ekonuşma. otogara gidip park halindeki otobüslere soracaksın. şöförle pazarlı yapacaksın.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Ben o taraftan Ankaraya bir kere gittim ve geldim. Yorucu olacağı kesin ama atla deve bir şey değil. Onunda kendine göre zevki vardır.

eran_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ibo4316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O değilde Adana'da bulmak beni şaşırttı tüm evrakları tammi diye 2 kere sorun!!!
    Bence ayıp ediyorsunuz. Adana'da herkes mi hırsız, herkes mi üçkağıtçı?

Selamlar herkese,Motorsikleti 25 ekim gibi getirmeyi başardım.As Adana firmasının Travego otobüsüyle birlikte motor ve kendim için toplamda 200tlye anlaştık.Geldiği gibi söküm işlemlerine başladığım için o heyecandan buraya yazmak aklıma gelmemiş.Teşekkürler herkese ilgi ve yorumlar için.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Otobüste Motosiklet Nakil Tatlısı Tarifi

Malzemeler:
    * 5lt benzin bidonu
    * 1lt yağ bidonu
    * 5 parmak alttan kesilmiş 5lt' lik su bidonu (alt kısmı)
    * Kalınca bir battaniye
    * Pense
    * Açık ağız anahtar (aynalar için)
    * Açık ağız/yıldız veya lokma takımı (yağ tapası için)
    * Küçük huni
    * Yıldız tornavida (akü için)
    * İnce urgan gibi (tırmanma halatı tipinde) ip (en az 2-3 metre olsun)
    * Birkaç parça strafor köpük

* Çanta

Hazırlanışı:

İlk olarak gidilmek istenen yere otobüs kalkmadan en az bir saat önce gidilmeli, böylelikle egzoz ve motor soğumuş olacak, birçok riski azaltacaktır. Öncelikle motosikletteki kalan yakıtın deponun çeğrek altına düştüğünden emin olunmalı, ardından deponun altından çıkan yakıt borusu Pense yardımı ile sökülerek kalan yakıt, taşıması ve bulunması kolay olacağından 5lt yakıt bidonuna alınmalı.

Ardından Lokma takımı veya açık ağız anahtar ile yağ tapası sökülerek daha önceden kesilip hazırlanmış 5lt' lik su bidonuna motor yağı boşaltılır, motor yağının son damlasına kadar süzülmesine gerek yok, ancak mümkün olduğunca boşaltılması sağlanır ki yan yatırılması veya devrilme söz konusu olur ise tazminat ödenmek zorunda kalınmasın. Ardından kaptaki motor yağı 1 lt' lik yağ bidonuna koyularak muhafaza edilir. Yağ kirli de olsa maksat otobüsten inildiğinde yağı ve yakıtı huni yardımı ile koyup kalınan yerden devam edebilmektir.

Ardından motosikletin bagaja rahat koyulabilmesi, sığması ve taşıma esnasında hasar görmemesi için aynalar Açık ağız anahtar ile sökülür. Akünün negatif(-) kutup başı Yıldız tornavida yardımı ile sökülüp aküden ayrı bir yere sıkıştırılır. Ardından motosikletin bağlanacağı taraf, zincir ve yağlı kısımları ağırlıklı olmak üzere üstü battaniye ile kapatılarak diğer yolcuların kulak çınlatma senfonilerinden korunma sağlanmış olur. Diğer taraftan strafor köpük parçası da battaniyenin arasına sıkıştırılıp (böylelikle kayıp kaçmayacaktır) battaniye ile bagajda motosikletin bağlanacağı kısmın arasına yerleştirilip ip ile sıkıca bağlanır.

Son olarak yağ ve yakıt bidonu, takımlar ile birlikte çantaya koyulup motosikletin yanına bırakılarak nakledilir. Motosiklet bagajdan çıkarıldığında aynalar takılır, motor yağı ve yakıt eklenir, akü (-) kutup başı tekrar takılarak seyahate kalınan yerden devam edilir

Afiyet olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:17 ----------

Bende tarihe bakmadan tatlı tarifi yazmışım. Neyse, bana da afiyet olsun o zaman

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)