Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda 125r seyahat

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar honda cbr 125r ile diyarbakırdan İstanbula gitmayi düşünüyorum. Sizce gidilebirmi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Gidilir dünya turu bile yaparsın ama motor biraz yorar seni misal ben 150 200 km sonra dinlenme ihtiyacı duyuyorum sele biraz sert o yüzden kıçım ağrıyor :D

Peki kaç saate bir dinlendirim cbr'ı

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Motorun cc.si ve şekline bakmadan 100 km.de bir mola vermeniz daha sağlıklı olur. Ben de 150 cc ile 800 km , 250 cc ile 500 km gibi uzun yollar yaptım inanın 100 km.de bir dinlenmenin faydasını çok gördüm. Bir de kulak tıkacı tavsiye ederim ki rüzgarın uğultusunu azaltacağından daha az yorulursunuz. Motorunuzun lastik havasından tutun da servis bakımına kadar eksiksiz olarak yola çıkmanız da önemlidir.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Yola göre değişir bazı yollar çok yorar ama senin gideceğin yolu hiç bilmiyorum ama şöyle yaparsın 1 saat 30 dk yada 150 km hangisi önce tamamlanırsa duruma bak bir mola verirsin ama baktın sıkıntı yok devam et

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:39 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun cc.si ve şekline bakmadan 100 km.de bir mola vermeniz daha sağlıklı olur. Ben de 150 cc ile 800 km , 250 cc ile 500 km gibi uzun yollar yaptım inanın 100 km.de bir dinlenmenin faydasını çok gördüm. Bir de kulak tıkacı tavsiye ederim ki rüzgarın uğultusunu azaltacağından daha az yorulursunuz. Motorunuzun lastik havasından tutun da servis bakımına kadar eksiksiz olarak yola çıkmanız da önemlidir.
    Çok doğru söylüyorsun bazı yollar var dümdüz adam motorun üstünde uyuyacak yormuyor :D bazı yollar var misal 70 km yolu birbuçuk saatte anca gidiyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:42 ----------

Alıntı Muhammed. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki kaç saate bir dinlendirim cbr'ı
    Uykusuz sakın çıkma iyice uyu hatta fazla uyu zira motorun üstünde bile uyunuyor ki ben uyudum gazetelere çıkacaktım az kaldı
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    İzmir'den Dominar ile çıktım yola. Mecburi benzin alıp, kart çekip, slip'i pompacıya vermek dışında hiç durmadan geldim

Bir feribotta durdum, onda da ayakta durdum. Motor düşer die gidip sağda solda oturamadım
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir'den Dominar ile çıktım yola. Mecburi benzin alıp, kart çekip, slip'i pompacıya vermek dışında hiç durmadan geldim

Bir feribotta durdum, onda da ayakta durdum. Motor düşer die gidip sağda solda oturamadım
    Dostum sen efsane adamsın, Dominar'ın depoyu 156 km.de bitirmiş adamsın. Sen extreme örneksin

Motosikleti
    MT-07
    Aradım motorumu almaya geliyorum. Motorumu verin die. Veremeyiz yarın alacaksın dediler :(

He yaw rüzgara karşı ve yokuş yukarı tapa gaz gittim. Benden fazla yaktıran olmadı daha.. Göstergeye bakıyordum alık alık. Çünkü her benzinde sıfırlarım ben tripmetreyi.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    her şeyden önce giyinebildiğin kadar kalın giyin. İçlik mutlaka giy. Yanında yedek çorap olsun. Ayrıca boyunluk olmazsa olmaz. Bu mevsimde bolu kayseri soğuğu öldürür adamı. Temiz, güzel yolculuk için sıkı giyin ve çok dikkatli ol. Yerinde olsam yalnızca gündüz kullanırdım.

Motosikleti
    MT-07
    Ver ambara, getirsin İstanbul'a...

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aradım motorumu almaya geliyorum. Motorumu verin die. Veremeyiz yarın alacaksın dediler :(

He yaw rüzgara karşı ve yokuş yukarı tapa gaz gittim. Benden fazla yaktıran olmadı daha.. Göstergeye bakıyordum alık alık. Çünkü her benzinde sıfırlarım ben tripmetreyi.
    Dün 4 motor feribotla Yalova'ya gelip dağ yollarından İznik'e gittik, dönüşte de farklı dağ yollarından Karamürsel tarafından Yalova, yine feribotla İzmit yaptık. Hocam virajlar falan tam senlik, öyle böyle değil. Grup da iyi ve tecrübeliydi çok keyif aldım.

Motosikleti
    MT-07
    Benim öyle çok motorcu tanıdığım yok. Bir arkadaş var sl200 sahibi, o da kendini heder etti choppercı olacağım die

Gelip gelip benim motorlara sulanıyor

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Benim öyle çok motorcu tanıdığım yok. Bir arkadaş var sl200 sahibi, o da kendini heder etti choppercı olacağım die

Gelip gelip benim motorlara sulanıyor
    Benim de yoktu, hatta grup sürüşlerinden hep tiksinmişimdir ama işi bilen ama apaçi olmayan tiplerle gezi çok keyifli oluyormuş. Gerçi ben cc gereği onları düzlükte yakalayamıyorum ama yine de virajlar keyifli. Pazar günü de benim Wolf grubundan 4 motor Şile yaptık, gezi kısaydı ama yine keyifliydi.

Aslında arkadaşlar ben 16 yaşındayım ilerde cbr 125r alacam para biriltiriyorum şu an 4,500 var bi 12000tl bütceyle D.Bakırdan - İstanbula gitmaek istiyorum ama abuk subuk hareketler yapmadan.motorlara ilgim 1 yıldır var. Bana başlangıç için başka birşeyler önerirmisiniz yada bana yarıyacak bilgiler. Cevaplar için Herkeze Teşekkürler

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Muhammed. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında arkadaşlar ben 16 yaşındayım ilerde cbr 125r alacam para biriltiriyorum şu an 4,500 var bi 12000tl bütceyle D.Bakırdan - İstanbula gitmaek istiyorum ama abuk subuk hareketler yapmadan.motorlara ilgim 1 yıldır var. Bana başlangıç için başka birşeyler önerirmisiniz yada bana yarıyacak bilgiler. Cevaplar için Herkeze Teşekkürler
    Kardeşim keyif almasını biliyorsan 125.lik cg bile çok keyifli. Bende 150'lik Rks vardı hala üzülürüm keşke satmasaydım da dursaydı diye.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün 4 motor feribotla Yalova'ya gelip dağ yollarından İznik'e gittik, dönüşte de farklı dağ yollarından Karamürsel tarafından Yalova, yine feribotla İzmit yaptık. Hocam virajlar falan tam senlik, öyle böyle değil. Grup da iyi ve tecrübeliydi çok keyif aldım.
    Bizim dağlarda gezdiniz demek. Hem de habersiz
    Keramet ılıcasına da uğrayip yüzseydiniz bari. Askania'da birer çay içseydiniz göle karşı, Karamürsel'de aşıklar tepesine çıksaydınız yada. Ama öyle habersiz gezerseniz dağ tepe dolanır durursunuz
    tommygun bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İki gün önce yaklaşık altı yüz km yaptım, motor gitmeyince biraz da kafanda saat planı varsa gaz kolunu dibe dayiyorsun, beş dakika on dakika olsa neyse de saatlerce zorlayarak surunce motora da yazık oluyor sesi değişti sanki. Getireceksen; 1-Giyim kuşam saglam ve muhakkak rüzgar geçirmez olsun.2-Geze geze amenna gelirsin keyifli de olabilir, öbür türlüsü yollarda ziyan zebil olmakta var hesap kitap yapınca..

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keramet ılıcasına da uğrayip yüzseydiniz bari. Askania'da birer çay içseydiniz göle karşı, Karamürsel'de aşıklar tepesine çıksaydınız yada. Ama öyle habersiz gezerseniz dağ tepe dolanır durursunuz
    Üstadım açıkçası ben güzergaha yabancıyım, gruba uyduk program spontane gelişti çok da vaktimiz yoktu Kurtköy'de 2'de buluştuk ve yola çıktık. İznik'de köfte yedik geri döndük. Hava kararacak diye de acele ettik biraz. Daha dolu dolu bir vaktimiz olduğunda senin de katılımın, bölgedeki gezilecek güzellikleri göstermen bize mutluluk verir.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üstadım açıkçası ben güzergaha yabancıyım, gruba uyduk program spontane gelişti çok da vaktimiz yoktu Kurtköy'de 2'de buluştuk ve yola çıktık. İznik'de köfte yedik geri döndük. Hava kararacak diye de acele ettik biraz. Daha dolu dolu bir vaktimiz olduğunda senin de katılımın, bölgedeki gezilecek güzellikleri göstermen bize mutluluk verir.
    İnsallah uygun bir zamanda neden olmasın
    Lakin halihazirdaki motorumla size katılmam zor, artçı olarak alırsınız belki de
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam 1 ay once ayni yoldan ben de Iznik'e gittim hem de 200cc scooter ile Feribotla Tavsanli, oradan Karamursel yolundan Boyalica/Iznik'e dogru. Asiklar Tepesi'nde cay ictim ben ama ;)

Iznik'te arkadaslarla gorustum, donusu Iznik-Golluce-Golyaka uzerinden Orhangazi oradan da Tavsanli'ya dogru gittim, ayni gunun aksaminda dondum. Yaklasik 235km yapmisim gidis-donus.

Askania degil ama Cakirca'da durdum, sahili cok guzel, bir kac fotograf cektim hatta.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler