Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu neden olur sizce ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Arkdaşlar motorumda son üç haftadır nedenini anlamadığım bir denge sorunu yaşıyorum. Motosikletin gidonunda çok hafif titreşim var. Gidon yüksek hızlara çıktığım zaman hafif hafif ön arka kafa sallıyor. Üç ay önce rosso 2 taktırmıştım ve balans ayarlarını da hep yaptırmıştım. Bundan beş ay önce servis gidonun sağ tarafa doğru takılıyor diye gidon bilyalarını ayarlamışlardı. Kawasakinin ustasına sormuştum bunu şimdi değil ama gidon bilyaları bir süre sonra değişmesi gerekiyor demişti. Sıfır motosiklette acaba bu gidon bilyaları sorun olur mu ? Tekrar balans mı yaptırsam acaba ?

Ne yapacağımı şaşırdım iyice sizce bu neden olur ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

Sanki lastik kabak olur ya onun gibi ön tekerlekle arka tekerleğin dengesizliğini hissediyorum resmen ikiside kendi kafasına göre biri sağa biri sola gidiyor gibi hissediyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Havasi duzgun mu? Kontrol et ulkemin guzel yollari yuzune gidon bilyaları bosluk yapar ayari kacar normal
    ÖmerFaruk199 bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Havasi duzgun mu? Kontrol et ulkemin guzel yollari yuzune gidon bilyaları bosluk yapar ayari kacar normal
    İlk aklıma gelen havası oldu, tam çıktı onlardan değilmiş ama geçen gün bir çukuru sonradan fark ettim 60 ile çukara girdim tak tak diye ses geldi acaba ondan mı sorun oldu ? Artık en ufak şeyi bile çok hissediyorum yani amortisörde de bir gariplik var gibi... anlamadım gitti...

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Ömer eğer arkada büyük bir topcase varsa o da motosikletin sürüş dinamiğini olumsuz etkiliyor.
    ÖmerFaruk199 ve emremm bunu beğendiler.

Motosikleti
    R25
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ömer eğer arkada büyük bir topcase varsa o da motosikletin sürüş dinamiğini olumsuz etkiliyor.
    Yok r25'e topcase takamam, gönlüm razı olmaz buna . Keşke topcaseden olsaydı da beni uğraştırmasaydı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

arkadaşlar bu neden olur başka fikri olan yok mu ?

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Yakın zamanda zincir gerginliği ile oynandıysa tam hizalanamamış olabilir. Arka tekerdeki 1 cmlik eğrilik bile konforu bozmaya yetiyor.

Motosikleti
    pulsar ns200
    Jant eğrilmis hocam belli suratlar arasında gidonda sallama çok eğikse sağa sola çekme olarak kendini gösterir. Yüksek hızla çukura girince olur balans da kurtarıyor malesef düzelten ustalar varmis

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı mkolia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jant eğrilmis hocam belli suratlar arasında gidonda sallama çok eğikse sağa sola çekme olarak kendini gösterir. Yüksek hızla çukura girince olur balans da kurtarıyor malesef düzelten ustalar varmis
    Alakası olmayabilir mt 125 lerin hepsi oyle hafif kasis varmis gibi hissettirir. Kendi motorumdan deil 2019 500km de bir mt surdum oda ayni

Motosikleti
    R25
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alakası olmayabilir mt 125 lerin hepsi oyle hafif kasis varmis gibi hissettirir. Kendi motorumdan deil 2019 500km de bir mt surdum oda ayni
    benim motorum r25 ve hemen jant eğilmesi olabileceğini sanmıyorum..

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Lastik içindeki çelik tel(ler) kırılınca da bu sorun oluşabiliyor.. Bunu da ihtimaller içine yazabilirsiniz..

Motosikleti
    R25
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik içindeki çelik tel(ler) kırılınca da bu sorun oluşabiliyor.. Bunu da ihtimaller içine yazabilirsiniz..
    servis bu kadar ayrıntılı incelemiyor büyük ihtimalle ben gittiğimde iki vida sıkıp düzelttik deyip gönderecekler, ben nasıl bu kadar titiz inceleyecek işinin ehli birini bulacağım oda ayrı konu..
    Servise iki üç tane genç çocuğu koymuşlar sadece bakım zamanında yağ değişimi yapıyorlar sonra usta kim bilir nerde.. nerden bulacaksın..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik çok yeni dediğim gibi acaba bir çukura girmekten hemen lastik içindeki çelik teller kırılır mı ? Motosiklet yeni lastik yeni... ama gidon bilyaları da değişecek diyorlar anlamadım ki..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Çukura girdiginizde on tekerin göbek bilyalarini veya bilyasini dağıtmış olabilirsiniz. Ön ve arka tekerlerin rulmanlarini kontrol ettirmeninizi öneririm.

Motosikleti
    R25
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çukura girdiginizde on tekerin göbek bilyalarini veya bilyasini dağıtmış olabilirsiniz. Ön ve arka tekerlerin rulmanlarini kontrol ettirmeninizi öneririm.
    Her tarafta çukur var ben her hafta bununla mı uğraşacağım çok sıkıldım ben bundan, yok balans yok servis...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Oyuncak motosiklet gibi sanki, bu lastikleri jantları her neyse ona göre tasarlamıyorlar mı ?

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı ÖmerFaruk199 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her tarafta çukur var ben her hafta bununla mı uğraşacağım çok sıkıldım ben bundan, yok balans yok servis...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

Oyuncak motosiklet gibi sanki, bu lastikleri jantları her neyse ona göre tasarlamıyorlar mı ?
    motosikletler çoğunlukla hobi araçları olduğu için arabalara nazaran daha narin olurlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)