Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kask kararsızlığı - Hangi kaskı alırdınız ve neden?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Snell sertifikalı Kabuto markayı tavsiye edebilirim. Benim kendi kullandığım markada Kabuto. FF5V veya Aeroblade 3 modelini önerebilirim sürüş tarzınıza göre.

Kaskın ağırlığını kafanızda çok uzun süreli seyahatlerde farkedersiniz. Ancak Snell sertifikası olupta 1450-1500 gram altı kask bulamazsınız, Snell malzeme tokluğuna önem veriyor. Arai, Shoei vs gibi Snell sertifikalı kasklara bakarsanız hep ağırlıklar 1500 ve üzeridir.
    Merhaba, FF5V fiyatı bütçemi 2 katından yine fazla 4.500 diyor ve çok az yerde var. Snell sertifikası olup 1300 1400 kg olan kaskları ekledim listeye zaten. Shoei Qwest 1.40 kg , Scorpion Exo 710 Air 1.30kg, HJC RPHA 10 PLUS 1.30kg diye yazıyor ve baktığımda da öyle. Bu 3 kasktan hangisini alırdınız?

Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shoei qwest al hacı başarılı kasktır
    Racing kask değil diye bakmamıştım ve üretimi bitmiş sanırım artık. Fiyatıda tasarımına göre fazla gelmişti ama seçeneklerim arasına ekledim.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha öncede belirttim..

Kabuto kasklar ciddi anlamda yeterli

Önümuzdeki ay hesapli denk getirirsem(1.600-1800 arasi)5V works alacağım

Kamui stinger modelinde ciddi indirim var,800tl
    kabuto v5 works diye aratınca sonuç gelmedi kamuinin ise ne snell ne de sharp testine ulaşamadım.

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her kaskı bilmemize imkan yok ama siz araştırmışsınız anladığım kadarıyla.Şunun artısı eksisi şu diye bulduğunuz farklılıkları yazarsanız şu önemli, şu önemsiz diye geribildirim daha verimli olur aslında.
    Hafiflik 1.50 de olur diyordum ama yazılanlardan sonra 1.30kg olanı almayı tercih edeceğim. E.Q.R.S gibi bir sistem lazım olur mu bilmiyorum, İnterkom kullanacağımı sanmıyorum. HJC de ek olarak gelen vizör baya bir artı bana göre.

[QUOTE=army;4400477]HJC menşei USA dır. Ben olsam HJC yi tercih ederdim, renk olark ta plus olanını.[COLOR="Silver"]
    motorisk.net'de menşei olarak Güney Kore yazıyor. Bunun üzerine instagramdan bende yazdım HJC ye bana da South Korean şeklinde cevap verdi.

Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben qwest kullanıyorum 2 senedir fiberglass snell+dot sertifika rüzgar 150kmh den sonra başlıyor vs vs vs
    Qwest şu an tercihlerim arasında. 100gr farkı düşünüyorum şu an. Shoei Qwest HJC RPHA 10 Plus karşılaştırması

Alıntı Gürkan05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fg17’ nin snell sertifikası var bilginize.
    Evet, o yüzden 3 ünü de ekledim listeye. Snell sertifikası olmayan kask almak istemiyorum.

Alıntı ozomoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shoei qwest kullanıyorum ağırlık konusunda gerçekten iyi , öncesinde mt blade kullanıyordum ve bahsettiğiniz 300gr ağırlık gerçekten kendini belli ediyor. Ayrıca shoei yi taktığınız anda bile içerisindeki konfor u hissedebilirsiniz(benim öyle olmuştu tabi mt den sonra) Kullandığınız motosiklet de kask seçimi konusunda önemli bir ayrıntıdır onu da belirtirseniz daha iyi olabilir.
    Hocam siz 1.70 kg dan mı 1.40 kg lık qweste geçtiniz? Qwestiniz hangi beden ve ağırlığı nedir acaba?

Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 ünün arasından fg17 yi terchi ederdim. Güçlendirilmiş polikarbon malzeme ve snell sertifikası var !
    Hepsinin malzemesi iyi ve FG17 fiberglass diyor. Hepsinin de snell sertifikası var eklediklerimde. Beni kararsız bırakan bu.

Alıntı coderadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hjc ne ya kabuko ne ya? o paralara alınacak tek bir kask var. shoei qwest. sharp dot snell ece ne ararsan her sertifika var. konforlu yalıtımı çok iyi. fiberglass malzeme. ben olsam başka hiçbirine dönüp bakmam bile. parana yazık.
    Kabutoyu bende ilk defa duydum az önce araştırdım ancak çok az yerde var ve tarihi eskidir diye cesaret edemiyorum ki fiyatları da çok pahalı.

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HJC RPHA10 Plus hjc nin en üst seri kasklarından biridir ses yalıtımı çok başırılıdır scorpion bilmiyorum diğer hjc modelide rpha nın altında kalır alt modelidir yani..

Eğer bunlar arasında kaldıysan scorpion bilmiyorum ama rpha zaten çok eski bir modeldir yeni değil sanırım yeniden plus diye yeni versiyonunu çıkarmışlar güzel kaskdır ..
    Yorum için teşekkürler. 1 tık daha HJC ye yakımın desenlerinde payı bunda mevcut.

bu arada konu dışı ama kabutonun lafı geçmiş kabuto da çok iyi kaskdır.. alırmıyım almam o ayrı ama türkiyede bilinmiyor diye böyle 4 marka dışında bütün markaları yaramaz demekde yanlış.. çok iyi markalar var ama piarı iyi yapılmamış türkiye distirübitörü olmamış bazen firmalar bir çekmiş bir çekmemiş ..
    Üstte arkadaş yazmış FFV4 baya sağlam kask fiyat 4.500 görünce bu ne lan 4.500 dedim ama cidden reklam önemli. Kafamda ona 4.500 veresim gelmiyor ki bu parayı da veremem zaten. 2.200 olsa bile veremem gibi.

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen sanırım rhpa 10 sonra rpha plus 10 dendi sonra muhtemelen 2015 üretimi alıcaktır arkadaş.bende yaklaşık 1 ay oldu rpha 11 aldım çok memnunum ses olayını gerçekten çözmüşler hatta bence fazla çözmüşler r25in sesini zar zor duyuyorum.hız ve rüzgar sesi alamadığım için hala motorun hızını hesaplayamıyorum çoğu zaman sandığımdan daha hızlı sürüyorum.
    10 Plus 11 den daha iyi diye gördüm karşılaştırdığımda. 11 de snell sertifikası yoktu. HJC RPHA 11 HJC RPHA 10 PLUS ve HJC RPHA 11 karşılaştırması

Alıntı Lazasker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence o paraya daha iyi kasklar alınabilir. Kampanya falan kovalarsan schubert bile düşürebilirsin belki. O parayı scorpion'a vermezdim. (scorpion kullandım önceden)
    Bu paralara maalesef daha iyilerini bulamadım. Schubert ürünleri bana çok yavan geldi tasarımlarını beğenmedim. Üstelik pahalılarda.
    Green Arrow bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Shoei nxr siyah 2016 aralık üretimi. Motosikletaksesuarları sitesinde 2000₺ nakit. Bir değerlendir istiyorsan. Mat siyah ama rengi. Haberin olsun

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    İskorpion kask kaba!..Hjc zarif kibar performans kokulu kask...Daha yeni arkadaşım için denedik...Uzaya çıkacaksan iskorpion al büyük olduğundan oksijeni fazla tutar içinde 😁

Sen hjc al, zaten onu alacan...

HJC kasklar çok kalitelidir. Amerikan malı , ben burada yeterince kalitesinin bilinmediğini düşünüyorum.
    Motovento ve motosella da bulabilirsiniz.

Motosikleti
    Artık Yok...
    hjc nin değeri bilinir türkiyede ama Hjc nin sıkıntısı şudur hjc nin giriş sınıfı ürünleri türkiyede daha çok satar uygun fiyatlarından ötürü onlarda bazıları ağırdır bazıları ses yapar bazıları kafa ağrıtır falan genel olarak iyidir sağlamdır ama konforda sıkıntıları vardır. hjc nin üst sınıf modelleri çok iyidir bu arkadaşın dediği rpha gibi onlarında fiyatları üst sınıf markalarla yarışıcak rakamlardadır .. hal böyle olunca insanlarda o parayı gidip hjc ye vericeğime shoei alırım agv arai schubert alırım falan demeye başlıyor..

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shoei nxr siyah 2016 aralık üretimi. Motosikletaksesuarları sitesinde 2000₺ nakit. Bir değerlendir istiyorsan. Mat siyah ama rengi. Haberin olsun
    NXR direkt alacaktım ama nakit ve beden olayından dolayı maalesef taksitle HJC RPHA 10 Plus aldım.

Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İskorpion kask kaba!..Hjc zarif kibar performans kokulu kask...Daha yeni arkadaşım için denedik...Uzaya çıkacaksan iskorpion al büyük olduğundan oksijeni fazla tutar içinde ��

Sen hjc al, zaten onu alacan...
    Dediğiniz gibi oldu az önce aldım.

Alıntı müsaitnick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HJC kasklar çok kalitelidir. Amerikan malı , ben burada yeterince kalitesinin bilinmediğini düşünüyorum.
    Motovento ve motosella da bulabilirsiniz.
    Az önce 10 plus aldım ve kask Amerikan değil Güney Koreymiş. motorisk.net de yazılan doğruymuş yani. İnstagramdan bizzat sordum HJC resmi hesabına.

hjc nin değeri bilinir türkiyede ama Hjc nin sıkıntısı şudur hjc nin giriş sınıfı ürünleri türkiyede daha çok satar uygun fiyatlarından ötürü onlarda bazıları ağırdır bazıları ses yapar bazıları kafa ağrıtır falan genel olarak iyidir sağlamdır ama konforda sıkıntıları vardır. hjc nin üst sınıf modelleri çok iyidir bu arkadaşın dediği rpha gibi onlarında fiyatları üst sınıf markalarla yarışıcak rakamlardadır .. hal böyle olunca insanlarda o parayı gidip hjc ye vericeğime shoei alırım agv arai schubert alırım falan demeye başlıyor..
    Ben sağlam olsun, görseli güzel olsun istedim. RPHA seriside diğerlerine nazaran benzer düzeydi ses yalıtımı sunar belki ama alpine kulaklıklar ile tamamen çözülür bu işler. Konforu değerlendirmem erken ama mağazada denediğimde sıkıntı olmadı.

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu saydıkların arasında tartışmasız Shoei qwest. Ece,snell,dot,pad kalitesi,konfor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ciddiyim bende de qwest var. Önceki kasklım ls2ff396 idi. Tamam ls2 de fırtınalar kopuyordu o kabul ama Qwest de fırtınalar kopmasa bile rüzgar sesi rahatsız ediyor.

istedigin kadar fiyat ve özelliklerini arastir kaski kafana gecirene kadar hepsi bos.
    her kask kalibi herkesin kafasina uymaz.
    shoie kask almak icin gidersin dukkana ama hicbir modeli basina uymaz rahatsiz eder.
    sonra birde bakmissin ki bambaska bir marka model uymus.
    o nedenle guvenlik konusunda beklentilerini karsilayacak birkac kask marka ve modeli belirle, sonra gidip hepsini tek tek dene...
    kulspruta bunu beğendi.

Hjc rpha 10 plus nereden aldınız acaba bir türlü stok bulamadım.

Alıntı syreaom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hjc rpha 10 plus nereden aldınız acaba bir türlü stok bulamadım.
    N11 üzerinden aldım ve fiyatları gayet iyi desenli modellerin. HJC de böyle ama diğer markaların desenli kaskları ekstra pahalı gördüm ben.

Motosikleti
    Artık Yok...
    aldığın kask çok sessiz bir kask çok severek biniceksin motora.

aldığın kask çok sessiz bir kask çok severek biniceksin motora.
    Çok teşekkürler. 1 ay kullanım sonrası burayı güncellerim. Sonrası malum kış.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı mrcbrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler. 1 ay kullanım sonrası burayı güncellerim. Sonrası malum kış.
    merak ettim hocam kutudan extra cam ve pinlock çıktımı ? çoğu kez almanın ucundan döndüm yurt dışından rpha11 aldım.sadece cam almaya kalksam bile 300 400 tl gibi fiyatı vardı.yada modele göremi değişiyor.bazı uyanıklar satmadan önce içinden alıyorlar ayrı satıyorlar.sizden de çıkmadıysa bir araştırın hjc genelde bonkör bu konuda.

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merak ettim hocam kutudan extra cam ve pinlock çıktımı ? çoğu kez almanın ucundan döndüm yurt dışından rpha11 aldım.sadece cam almaya kalksam bile 300 400 tl gibi fiyatı vardı.yada modele göremi değişiyor.bazı uyanıklar satmadan önce içinden alıyorlar ayrı satıyorlar.sizden de çıkmadıysa bir araştırın hjc genelde bonkör bu konuda.
    Aynısını sitede incelemesini yapan motorisk.net'e sordum ve mutlaka çıktığını söyledi. Bana gelen üründe de vardı ama bu korku bende de oluştu. İncelemenin en altında DİĞER kısmında yazıyor zaten: HJC RPHA 10 Plus incelemesi

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    keşke motosikletinizin sınıfını da belirtseydiniz hocam. bazı kaskların havalandırma kanalları sürüş pozisyonuna qöre tasarlanıyor. racinq kullanan birinin naked kullanana qöre daha dik bir qörüş açısına ihtiyacı olacaktır. bunları dikkate almadığımız zaman kask çok ses alıyor , qörüş pozisyonu dar falan diyoruz halbuki motosiklete uyqun kask almamış oluyoruz.

Alıntı bajajpulsar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke motosikletinizin sınıfını da belirtseydiniz hocam. bazı kaskların havalandırma kanalları sürüş pozisyonuna qöre tasarlanıyor. racinq kullanan birinin naked kullanana qöre daha dik bir qörüş açısına ihtiyacı olacaktır. bunları dikkate almadığımız zaman kask çok ses alıyor , qörüş pozisyonu dar falan diyoruz halbuki motosiklete uyqun kask almamış oluyoruz.
    Belirttim sanmıştım unutmuşum. CBR 250R kullanıyorum. Görüş açısı, ses yalıtımı için motorisk.net'in COAU'dan aldığı(COAU nedir bilmiyorum) verilere bakarak baz aldım. Dikey görüş açısı olsun, geniş açı olsun genel olarak kaskın bütününe bakarak ekledim listeyi hep.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)