Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kask kararsızlığı - Hangi kaskı alırdınız ve neden?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ece ve dot standartı varsa yanında garnitür snell yada sharp testleride varsa her tür kask alınır hepside korur iş görür..

geri kalan aradaki fiyat farkı marka brand name denilen markanın yıllanmış tecrübesinden doğan bir parasal fark , konfor farkı, ek bazı teknolojilik pratik farklar ve kaskın içindeki bizde köpük deniyor avrupalılar macun diyor ve darbe anında kafayı esas koruyan madde o madde ..

o madde de 3 kalite var . tersden gidersek üçüncü kalite olanı en adi kasklarda kullanılıyor.. ikinci kalite olanı orta sınıf markalar kullanıyor işini güzel görüyor birinci kalite kadar ama birinci sınıfa göre ömrü daha kısa birinci sınıfın ömrü 8-9 yılsa bunun 4-5 sene..

birinci sınıf ise pahalı bir madde dünyada o macunu yada köpüğü diyelim yapan sanırım bir fabrika varmış ve yapımıda çok zormuş onuda en kaliteli kask firmaları kullanıyor..

Fiyat farkları bunlardan doğuyor başka bir şey değil..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Bende üretimden kalktı diye biliyordum arkadaş yazınca dedim herhalde plus adı altında yeni bir modelini çıkarmışlar.. yoksa çok eski bir model yanlışım olmasın ben 2006 dan falan bilirim...
    aynen sanırım rhpa 10 sonra rpha plus 10 dendi sonra muhtemelen 2015 üretimi alıcaktır arkadaş.bende yaklaşık 1 ay oldu rpha 11 aldım çok memnunum ses olayını gerçekten çözmüşler hatta bence fazla çözmüşler r25in sesini zar zor duyuyorum.hız ve rüzgar sesi alamadığım için hala motorun hızını hesaplayamıyorum çoğu zaman sandığımdan daha hızlı sürüyorum.
    levend84 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen sanırım rhpa 10 sonra rpha plus 10 dendi sonra muhtemelen 2015 üretimi alıcaktır arkadaş.bende yaklaşık 1 ay oldu rpha 11 aldım çok memnunum ses olayını gerçekten çözmüşler hatta bence fazla çözmüşler r25in sesini zar zor duyuyorum.hız ve rüzgar sesi alamadığım için hala motorun hızını hesaplayamıyorum çoğu zaman sandığımdan daha hızlı sürüyorum.
    Ayni mevzu,linea ve bmw´dede mevcut..head up´a bakmasan 110-120 ile gidiyorum dersin amma ibre dayanmis 160-180 e...

Ls2(alt seviye)&Hjc
    burak burk bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Qwestin yalıtımı hiç de iyi değil. Ben cbf150 kullanıcısıyım. 50-60 gibi süratleri geçtiginiz zaman rüzgar sesi rahatsiz ediyor...

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Qwestin yalıtımı hiç de iyi değil. Ben cbf150 kullanıcısıyım. 50-60 gibi süratleri geçtiginiz zaman rüzgar sesi rahatsiz ediyor...
    Ben Qwest ile 145'le Cıbıldak motorda rahatsız olmazken sen nasıl rahatsız oldun? Ha intercom takmışsındır türbülans yapar. Lakin intercomsuz yada kask kamerasız yapmasına olanak vermiyorum ben.

sen markasına tekrar bak

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Qwest ile 145'le Cıbıldak motorda rahatsız olmazken sen nasıl rahatsız oldun? Ha intercom takmışsındır türbülans yapar. Lakin intercomsuz yada kask kamerasız yapmasına olanak vermiyorum ben.
    Aga senin kulaklar sagir olmasin..veya arkadaşın duyma seviyesi standart ustu..

Ama yok la..shoei ruzgar almaz yaw..sway bile 50-60 da rahatsiz etmez..

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga senin kulaklar sagir olmasin..veya arkadaşın duyma seviyesi standart ustu..

Ama yok la..shoei ruzgar almaz yaw..sway bile 50-60 da rahatsiz etmez..
    Açıkçası benim kulaklar biraz sorunlu oldu galiba. Bağırarak konuşmaya başlaamışım son zamanlarda. Şimdi olabildiğince kısık seslerde ne yapacaksam, yapmaya çalışıyorum ki kulaklar yüksek ses için duyuları tamamen öldürmesin die. Fakat o hızlarda o kasktan rahatsız olmak zor gibi. Bilemedimki...
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    gürültü kask yoktur beyler tıpasız kulak vardır :D gürültüsüz diye binlece lira bir kaska vericeğine kaliteli tıpa al bütün kasklar gürültüsüz olsun..

Eğer iyi bir motorcu olur bütün ekipmanlarınızı takarsanız kimbilir belki şirin babayı bile görebilirsiniz.

bugün shark aldım. raw kullanıyordum. adı sonra drak oldu. bu yıl s drak ve x drag çıktı. s drak aldım. 3 civarı satılıyor piyasada 9 taksitle 2.5 a buldum

Motosikleti
    Artık Yok...
    bir ara aliexpress de 5-10 dolara raw ın alt plastik çenelik kısmına benzerini yapmışlardı onu alıyorlar yarım kaska takıyorlardı raw ın birebir nerdeyse aynısı oluyordu önden bakdınmı..

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, Snell sertifikalı Kabuto markayı tavsiye edebilirim. Benim kendi kullandığım markada Kabuto. FF5V veya Aeroblade 3 modelini önerebilirim sürüş tarzınıza göre.

Kaskın ağırlığını kafanızda çok uzun süreli seyahatlerde farkedersiniz. Ancak Snell sertifikası olupta 1450-1500 gram altı kask bulamazsınız, Snell malzeme tokluğuna önem veriyor. Arai, Shoei vs gibi Snell sertifikalı kasklara bakarsanız hep ağırlıklar 1500 ve üzeridir.
    Ekleme yapmak isterim :

Avrupada satılan shoei modelleri amerikada satılan shoei modellerinden farklıdır. Daha hafif ve beden ölçüleri biribirinden farklıdır. Shoei her modeli iki versiyonlu üretiyor bi dot snell standartlarına uygun amerikaya isimleride farklı zaten birde avrupa için ece 22.05 sertifikalı modeller. İki modelin görüntüleri aynı fakat ağırlıkları ve boyutları farklıdır. Söylediğiniz gibi dot etiketi olan modeller daha ağırdır. ECE.2205 etikete sahip shoeiler daha hafiftir. Shoei bir kaskı hem dot hem ece22.05 standartlarına uyarlamanın çok sağlıklı olmayacağını düşünüyor.
    Green Arrow bunu beğendi.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kask kafana yapına uygun değildir. Gidip öyle yalap şalap kask alırsanız kafa yapınıza uygun kask almazsanız en kral kaskı alsanız bile ses gürültü alacaktır. Ben 2 senedir kullanıyorum ses ve konfor konusunda hiç bir şikayetim olmadı. Size shoei diye ls2 vermiş olmasınlar )

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask kafana yapına uygun değildir. Gidip öyle yalap şalap kask alırsanız kafa yapınıza uygun kask almazsanız en kral kaskı alsanız bile ses gürültü alacaktır. Ben 2 senedir kullanıyorum ses ve konfor konusunda hiç bir şikayetim olmadı. Size shoei diye ls2 vermiş olmasınlar )
    söylediğiniz çok doğru bir tespit. Maalesef kullanıcıların değil fakat satıcıların kullanıcıya hemen ürünü satıp paketleyip gönderme arzusu bu gibi sorunları beraberinde götürüyor. Adamın kafasına kask girdiği gibi faturası kesiliyor, yanlış bir uygulama. Her iki tarafında bu işe biraz vakit ayırıp mağazada iyice denenmesi kaskın içerisinde bir boşluk olmadığından emin olmak gerekiyor. Yoksa dediğiniz gibi isterse astronot kaskı taksın yine haddinden fazla bir gürültü olacaktır.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Hjc Fg17 kullanıyorum. Yatarak kullandığın bi motorun varsa tavsiye etmiyorum. Boynum ağrıyo, kask bana ağır hissettiriyo.

Fakat şöylede bi şey söyleyeyim diğer modeller hakkında hiç bi fikrim yok, belki onlarda aynı etkiyi yaratır.

Cevaplar için çok teşekkürler. Bu kadar çok yorum geleceğini düşünmemiştim. Zamanım oldukça okuyup sorum olursa alıntı yaparak cevap vereceğim.

Motosikleti
    NC750X
    merhaba ben de bu dönem kask araştırıyorum.. bir motosiklet dükkanında çalışan arkadaşım premier touran modelni önerdi carbon fiber aramid karışımı bir kask ve bu karışıma sahip olan kasklara göre çok daha ucuz olduğunu söyledi. henüz deneme şansım olmadı bir şey söyleyemiyorum. kullanan arkadaşlar varsa ve buradan deneyimlerini paylaşır ise şahsım adına da sevinirim. kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    İlk defa duydum bu markayı, liste fiyatı 320€ ama internette 200€ altında fiyata satan yerler var. İtalyan markası. 1250g'lık karbon kask diyor. Bu kadar ucuz oluyor mu karbon kasklar? Veya neden liste fiyatının bu kadar altına satılıyor, tutmuyor mu? Doyurucu bir incelemeye denk gelemedim.

Lazasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF 250 Rally
    Bence o paraya daha iyi kasklar alınabilir. Kampanya falan kovalarsan schubert bile düşürebilirsin belki. O parayı scorpion'a vermezdim. (scorpion kullandım önceden)

Motosikleti
    NC750X
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk defa duydum bu markayı, liste fiyatı 320€ ama internette 200€ altında fiyata satan yerler var. İtalyan markası. 1250g'lık karbon kask diyor. Bu kadar ucuz oluyor mu karbon kasklar? Veya neden liste fiyatının bu kadar altına satılıyor, tutmuyor mu? Doyurucu bir incelemeye denk gelemedim.
    kaskın adını yazdığınızda youtube da tanıtımını yapan tek bir türkçe video mevcut. 1956 dan beri kask üreten bir firmaymış sanırım piyasaya yeni yeni girdiği için kalitesine göre ucuz diyor videodaki arkadaş. video 2016 dan. o dönem 900 küsür liralardaymış. ben de denk getirip kafaya oturuşuna vs. bakacağım ilk fırsatta

Motosikleti
    Artık Yok...
    premier eski markadır türkiye'ye de bir bayisi distirübütörü yoktu haliyle satılmıyordu ancak yurtdışından alanlar falan olurdu.. Özelliği yıllardır retro vintage modeller üretmesidir bu alandada benim bildiğim tek marka..

tek kronik sorunu genel olarak bence ağır olması.. çevremde bir arkadaşda vardı yıllar önce pek memnun değildi ama onunki ucuz giriş sınıfı bir modeliydi bu carbon falan değildi gürültülü olduğunu ağır olduğunu söylüyordu .. favori modeli trophy modelidir cafe racer kaskıdır cruisercılar severler retro vintage model olarak o konudada beğeniliyorlar zaten ..

Bu arada carbon kask alıcaksanız carbon = Hafiflik demek benim için marushin carbon kaskı 1050 gram misal olması gereken hatta bence 900 gramlara düşürmeliler carbonun hakkı o ona görede para alıyorlar çünkü..

1300 gramlık 1400 gramlık carbon kask bence anlamsız.. carbon olmasının bir esprisi kalmıyor normal kasklarda o ağırlıklarda..
    ryangt bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)