Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bell qualifier legion kask incelemesi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    arkadaşlar merhaba.
    yeni motorum olan fazer i aldıktan sonra mevcutta bulunan ls2 ff370 kask modelini acilen değiştirmem gerektiğini hissettim.
    şunu açık açık belirtmeliyimki ls2 kesinlikle 600cc ve üzeri kaskı değildir.
    uzun araştırmalarım sonucu kısıtlı bütce ile iyi bir kask almam gerekiyordu. 2 el kask almamak için bell qualifier modelllerine gözüm kaydı. internette belirmiş olduğum kask için pek açıklamaya denk gelmedim onun için alacak veya düşünenlere biraz faydam olmasın istedim.

kask aerodinamik olarak hoşuma gitti 200-210 km hızlarda yaptığım denemelerde sağa sola savrulma yapmıyor
    vizör buğu yapmıyor en önemliside bu benim açımdan. istediğin kadar vizöre üfle buğu 0
    malzeme kalitesi olarak ben gerçekten beğendim.
    ses olayına gelince ls2 kadar olmasada içeriye ses alıyor.

şu an aklıma gelen bunlar sormak istediğiniz soru varsa cevaplarım.

saygılarımla...

Hondolog bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hayırlı olsun.
    Pek inceleme gibi olmamış ama kullandıkça deneyimlerinizi yazarsanız güzel olur

bende bunun mat siyahını almayı düşünüyorum
    deneyimlerini yazarsan sevinirim

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Ben de qualifier cam green kullanıyorum. Dot ve ece güvenlik sertifikalarına sahip. Çene pedi yok. Dediğiniz gibi buğu yapmıyor. Nakitte 475 tl ile bence fiyat performans çok iyi. En güzel tarafı da bence d-ring sisteme sahip olması.

Motosikleti
    inşallah discoery 150s
    Ben bu kasım almak istemiştim ama benim kafa yapıma uymadı. Diğer kasklari denedim kafama ve butçeme uyan hiç fg17 aldım. Ama hala bu kask içime uhtedir.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Kafa yapınızın intermediate oval olması gerekiyor yani tam oval değil ovalimsi diyelim. Banada agv, shark, hjc olmamıştı. Bu kask cuk oturdu. Çok rahatım.

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Agv k3 kaskımın yanına, yedek olması adına bell qualifier hi-vis düşünen biri olarak, hakikaten bell ile ilgili ortada pek fazla yorum yok.

Kullandıkça yorum yazarsanız sevinirim.

Güle güle kullanın.

Motosikleti
    2012 cbr 125
    Öncelikle hayırlı olsun. Bende bu kaskın mat siyahını kullanıyorum. Alırken k3sv ile arasında kalmıştım fakat aralarındaki fiyat farkı benim bütçemi zorladığı için bunu tercih ettim. Daha önce ls2 ff351 kullanıyordum. Vizörü gerçekten hiç buğu yapmıyor. En sevdiğim yanı ise havalandırmalar. Yazın sıcağında siyah kaskta pişmekten korkuyordum fakat şunu söyleyeyim çene havalandırmasından kaskın içine 2 adet kocaman hava kanalı geçiyor. Ls2 ile 190km ile giderken kask burnuma yapışırdı. Bell'de bu olay yaşanmıyor. üksek hızda kafam sallanmıyor yani görüşüm bozulmuyor. Eksi yönü ise içeri ses alması. Ls2 kadar olmasa da ses alıyor demişsiniz. Benim kişisel görüşüm ls2 daha az ses alıyordu(hiç abartmıyorum). Bunun çözümünü ise kulak tıkacı ile sağlıyorum. Son olarak siyah vizör fiyatı 156tl. Kask alacak arkadaşlar hesaba katmalı. Mobilden giriyorum herkese sevgiler

Motosikleti
    Hornet 650
    çene pedi yoksa zaten buğu yapmaz, yapsa yapsa cereyan yapar.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    dediğiniz gibi havalandırma olayı benim hoşuma gitti. sıcak havada pek bunaltmıyor. bir diğer konuda 200-220 hızlarda kask çene ve suratınıza oturmuyor. bedenlere gelirsek ben ls2 de xxl kullanıyordum, bu kaskdada xxl bana tam oldu. burun korumalığının olmaması benim işime geldi. kaskı kola takdığında yırtılacak aparat yok diğer kaskımda orası resmen parçalanmıştı.

Bende qualifier kullanıyorum ama yazın değil de kışın buğu problemim var. Herhangi bir.çözümü var mı bunun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)