Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Vespa boyatmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Ben o paraya kamyon boyatıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:10 ----------

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1250den bahsediyorum o para derken 😁
    BondGirl007 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana zamanında vespa alma demiştik ama dinlememiştin. Başa gelen çekilir. Marka kullanıyorsan kesenin ağzını açman gerek.
    Boya fiyatıyla Vespa ne alaka ? Yamaha yetkili servisinde komple delight kaça boyanıyor sormak lazım. 1.500TL den aşağı çıkmayacağı kesin gibi. Ayrıca bildiğim kadarıyla Tamirhane şasiye kadar motoru söküp öyle boyuyor. Diğerleri yüksek ihtimal içini boyamayacaktır.

---------------------------------------

@BondGirl007
    Vespa da hem metal hem plastik aksamlar olduğu için uğraştırıcı. Ayrıca kaportanın hepsi sökülmüyor dolayısıyla motosikleti komple fırına koymak lazım... bloğu sarmak lazım vs vs.

Maltepe - Custom Color .Boyadıkları birçok motoru gördüm işçilikte sorun görmedim. Sitelerinde boyanmış birçok Vespayı da görebilirsin.

http://www.motorsikletboyacisi.com/iletisim.html

Garage 55 - Motorsiklet Boya ve Mekanik Tamircisi .Boyadığı hiçbir motoru görmedim fakat rahmetli Barkın Bayoğlunun motorlarını boyuyordu. Sitedeki yorumlarda 1.800TL gibi bir fiyat yazılmış Vespa Sprint için.

https://www.facebook.com/groups/152530168536080/

---------------------------------------

Bunların dışında istersen 500TL ye gidip sanayide boyatabilirsin. Ne kalite, ne de hizmet pek iç açıcı olmayacaktır. Bu işin Vespa ile hiçbir alakası yok. Honda Today de olsa yine aynı fiyatlar çıkabilir.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boya fiyatıyla Vespa ne alaka ? Yamaha yetkili servisinde komple delight kaça boyanıyor sormak lazım. 1.500TL den aşağı çıkmayacağı kesin gibi.
    Daha ucuza veya daha az uğraştırmasıyla ilgili demiştim. Vespa'nın sürekli üstünde durman gerekiyor, sürekli ilgilenmen gerekiyor. Ben delight'ı da sevmiyorum çünkü yere düşürsen illa yapmak zorundasın. Daha rahat, daha az kaportasıyla ilgi çeken scooter'lar bence daha iyiler.

Tabiki bu benim kendi kişisel fikrim. Yağmurlu havalar dışında scooter'ların gereksiz olduğunuda inanıyorum ama bu demek değildirki scooterlar gereksiz motorlardır.

Maslak'ta Abdullah Akış vespa yetkili servisi var bir de onu arayıp sorun.

Motosikleti
    xv250
    vespam olsaydı sarıya boyardım sarı civcik olurdu

BondGirl007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa lx 125 3v ie
    Ya iyi ki yazdın teşekkür ederim tamirhane'nin boyattığı yer de burasıymış

hangisi ? Maslak Abdullah Akış mı ?

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    MİM moto vedat balkız var bide oraya sorun iyidir kendileri

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Arkadaşlar benim motorun deposunda ezik var bende macun çektirip boyatmak istiyorum nerede yapabilirim İstanbul da?

BondGirl007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa lx 125 3v ie
    Motocolour

Motosikleti
    Vespa GTS 250
    Merhaba. Boyattınız mı motorunuzu ?

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:10 ----------

1250den bahsediyorum o para derken ��
    helal olsun o boyacının telefonunu ya da adını söylermisiniz bizde fiyat alalım yani benim gittiğim oto tamircileri bir avuç kadar alanı lokal olarak 200 300 liraya boyuyorlar. Hani düşünüyorum sprey boya alıp kendim boyasam bir kamyon yine hesap tutmuyor.

Yine bir konu hakkında bilgi sahibi olmadan atıp tutuyoruz.. Boya denen şey otomotiv endüstrisinin en derinlik sahibi konularından biridir.. Kullanılan malzeme, boyanın kendi kalitesi , boya hazırlığı, metaldeki boya & astar vs işçiliği hepsi A+ kalitede de olur en berbat şekilde de olur dışardan baktığında ancak bu işin ehli olan anlar..

İyi kalitede boyanın bugun litresi 500 TL nin üzerinde.. MAlzeme ve boya giderini bir tarafa koyuyorum.. İyi bir ustanın kaliteli bir boya için gösterdiği işçilik 2.500 TL den tek başına fazla eder..

Her sanayide çok sayıda boyacı mevcuttur. Ancak en fazla 2-3 takıntılı titiz kaliteli iş yapan adam bulabilirsiniz.. Oda herkese iş yapmaz.. ucuzada yapmaz.. Ha gider yarısına boyatırsın ama sonra boya solar, atar, paslanma vs görürsün oda senin problemin olur..

Türkiye de özellikle bu kiralama şirketleri ve sigorta şirketlerinin fiyat düşürme çabasından dolayı boya kalitesi çok düştü.. C kalite boya ve deneyimsiz ustalarla işler yapılıyor..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)