Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

125CC Motor Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar 19 yaşındayım. Daha önce hiç motor deneyimim olmadı. Mantığını biliyorum ama pratik yapmadım daha önce hiç. Sıfırdan başlayacağım
    yani. Bütçem var. Bana başlangıç için rahat ve pratik olarak sağlam bir şekilde öğrenebileceğim bir motor lazım.

CBR 125 alacağım gibi. Başlangıç için herkes öneriyor. Şimdi param var diye 250cc falan al demeyin çünkü ben en baştan başlayıp yavaş yavaş yükseltmek istiyorum kendimi. Temelden çözdükten sonra işi model yükseltmek kolay.

Boy 182, kilom 76.

Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

gsxr 125 al. hem makina güzel hem abs li hem şekil şukul da güzel. Bol bol karı kız ayıklarsın

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cb125 al, düşük bakim maliyeti, motosiklete,karburatore, zincir ayarına, yağ değiştirmeye v.s. alışırsın. Az sorun yaşarsın, kullanmayı ogrenirsin, elden çıkarması da kolaydır.

Biraz seklim olsun para çok problem değil diyorsan, absli cb125R al sele yuksekligi falanda gayet uygun.Mt125 abs de uygun olabilir aynı şekilde. Yatırma ihtimalin ve nispeten kullanım kolaylığı bakımından karenajli motosiklet önermiyorum yeni baslayacağından.
    Neora bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    etrafındaki servisleri tamircileri araştır hangi markanın tamircisi yada servisi iyi ise o markayı al

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Neora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en baştan başlayıp yavaş yavaş yükseltmek istiyorum
    hoş geldin
    eğitimde karar verirsin

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Paran varsa 250cc al. 250cc başlanmayacak bir cc değil.

Motosikleti
    Peugeot 103
    Ybr125 ys125 cb125f cb125 e veya cb125 ace oneririm neden mi ? Cunku grenaji yok dustugunuzde koruma demiri varsa en fazla 20 lira odersiniz ama bi grenajli motor oldugunda 300 liradan asagi olmaz masrafiniz. Cinli alacaksaniz mondial mh minor veya mh drift 125 olur. Drift iyi bakildiginda saglam motordur forumda 80.000 kilometreyi devirmis mh drift var

Motosikleti
    MH Drift 125
    CBR250 ile başla, 5-6 ay hadi max 1 yıl sonra o motor sana yetmemeye başlayacak.

Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cb125 al, düşük bakim maliyeti, motosiklete,karburatore, zincir ayarına, yağ değiştirmeye v.s. alışırsın. Az sorun yaşarsın, kullanmayı ogrenirsin, elden çıkarması da kolaydır.

Biraz seklim olsun para çok problem değil diyorsan, absli cb125R al sele yuksekligi falanda gayet uygun.Mt125 abs de uygun olabilir aynı şekilde. Yatırma ihtimalin ve nispeten kullanım kolaylığı bakımından karenajli motosiklet önermiyorum yeni baslayacağından.
    Bende böyle düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

Alıntı yalcinroden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR250 ile başla, 5-6 ay hadi max 1 yıl sonra o motor sana yetmemeye başlayacak.
    Yetmemesi önemli değil. Demek istediğim öğrenmek. Şu anlık zaten 200 basmayacağım veya trafikte şekil yapmayacağım. İnceliklerini öğrenmek istiyorum. CBR250 alacak param var ama en düşükten başlamak daha mantıklı geliyor bana.

250cc başlanmayacak bir değer değil ama bilemiyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

Alıntı (ツ) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoş geldin
    eğitimde karar verirsin
    Ehliyetim var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

Alıntı YZFR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paran varsa 250cc al. 250cc başlanmayacak bir cc değil.
    Benim bir arkadaşım da CBR 125 ile başladı, şu an CBR 250R'ye geçti. Oda 125 ile başla, daha çok hata affeder kolay ısınırsın dedi Ondan biraz arada kaldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:52 ----------

Alıntı coderadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gsxr 125 al. hem makina güzel hem abs li hem şekil şukul da güzel. Bol bol karı kız ayıklarsın
    Sevgilim var Tavsiye için sağol Motor gücü düşük geldi bana, CBR 125 daha iyi gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:53 ----------

Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam sahibinden veya sıfır link atma şansın var mı ABS'li modelin?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Birisi 13.5 Hp
    Digeri 27hp

Agırlik olarak ortalama 25-30kg fark var.

Sana tavsiyem boyunda uzun,2015-2016 Mt125 alman(ters maşa,kalite suspansiyon ve az yakıt.daha kıvrak bir makina.

Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    etrafındaki servisleri tamircileri araştır hangi markanın tamircisi yada servisi iyi ise o markayı al
    İstanbul'dayım. Burada servis bulmak pek zor değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birisi 13.5 Hp
    Digeri 27hp

Agırlik olarak ortalama 25-30kg fark var.

Sana tavsiyem boyunda uzun,2015-2016 Mt125 alman(ters maşa,kalite suspansiyon ve az yakıt.daha kıvrak bir makina.
    Hocam tipten kaybediyor o model ya Biraz da dış görünüşe önem veriyorum açıkçası. 27Hp ve 13.5 hp olarak bahsettiğiniz modeller ne?

Motosikleti
    ......
    Alıntı Neora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'dayım. Burada servis bulmak pek zor değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:55 ----------

Hocam tipten kaybediyor o model ya Biraz da dış görünüşe önem veriyorum açıkçası. 27Hp ve 13.5 hp olarak bahsettiğiniz modeller ne?
    Sen bilin kardeş..

Sen bilin kardeş..
    Estağfurullah. Burada çok tecrübeli ve deneyimli insanlar var. Sizlerin tavsiyeleri kıymetli. Saygılar.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Modellerde yanlış anlaşılma olmasın;

Bu linkteki; honda cb125e ilk dediğim, e'sini yazmayı unutmuşum anlaşılır tahmin etmiştim, masrafsız bakimi kolay karburatorlü dediğim hani. Çinli hintleri muadillerini de bulabilirsin sıfır ikinci el...Cb125f var mesela yeni tipi biraz değişik, enjeksiyonludur on binlira üstü fiyatı, aynı şekilde enjeksiyonlu yamaha ys125 var..
    Buna benzer yamaha ybr 125, honda cbf 150, mondial drift, rks 150, apache 150 lik motorlari da inceleyebilirsin sayfalarindan.Her birinin artısi eksisi vardır kullanıcısına göre, japon olursa daha az değer kaybedecektir ve satması daha kolay olur.Cbr 125 sorulmuşken niye bunları önerdim, bakım ve yedek parçası diğerinden uygundur cep yakmaz, bi çinli ve ikiyuzellilik japon kullaniyorum mesela bakimi parçası diğerinin beş katı civarı, hangi motoru yatirmak ve işletmek daha kolay olacaktir ortada..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...08925958/detay

Bu honda cb125 R naked, 17900 sıfır fiyatı 17500e veren var, cbr125 ile aynı blogu kullanıyor, Abs mevcut ve yeni de başlıyorsun önem arzedebilir.Dedigim gibi karenajli değil. Cbr125'in absli modeli ve sıfırı yok zaten. Bence arkadaşından etkilenmemeye çalışmak gerek herkesin sürüşü alışma süreci başkadır çünkü. .

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...49329135/detay

Mt125' Abs'yi yazmışsın zaten, bana kalırsa şekli ve cizgileri en güzel motorlardan biridir sinifinda bişey söylemeye gerek yok.Linkteki abssiz bu arada..125lik listene duke125 te ekleyebilirsin..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...10716699/detay

Ek: Bir üstte 13 beygir 27 beygir denileni 125cc ve 250 cc için yazmış Levent84.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    mt 125 senin motorun. boyun uzun cbr da rahat edemiyeveksin ve altinda kucuk kalicak. amortisor vs de mt cbri tokatlar.

ve mt cbri kalkışta vs de de tokatliyor kendi mt 125 imle bircogu cbr ciyi tokatladim kalkışta

Motosikleti
    ......
    Alıntı EUOGLU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt 125 senin motorun. boyun uzun cbr da rahat edemiyeveksin ve altinda kucuk kalicak. amortisor vs de mt cbri tokatlar.

ve mt cbri kalkışta vs de de tokatliyor kendi mt 125 imle bircogu cbr ciyi tokatladim kalkışta
    Mt125//Yzf R 125 4 supaplı

Cbr125 2 supaplı

Bu bile yeterli.ayrica daha buyuk radyatör,fren performansida iyidir..Cbr ile mukayese edilecek modeller değil

Motosikleti
    cb125r
    cb125r ile başladım bende 1 ay önce gayet rahat kullanımı var soruların varsa buyur cevaplarım
    Neora bunu beğendi.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Mt125//Yzf R 125 4 supaplı

Cbr125 2 supaplı

Bu bile yeterli.ayrica daha buyuk radyatör,fren performansida iyidir..Cbr ile mukayese edilecek modeller değil
    cbr kullananlar frenlerin cok iyi olduguna deginmislerdi mt de radyal bagli 292 mm fren vs r25in 298 oyle dusun

biraz dikkat ile 250cc ile baslamak bence daha iyi, arada sandigin kadar fark yok
    ayni zamanda motoru hemen degistirmeyecegin icin uzun sure kafan rahat binersin

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    125 cc ile başlamak kesinlikle bilinçli bir başlangıç, kademe kademe yükselteceğim demişsin, ne güzel genç yaşta bu bilinçte olmak, bu arada lütfen motordan daha önemlisi var, o da başta kask olmak üzere seni koruyacak güvenlik ekipmanları ve imkanın varsa da güvenli sürüş eğitimleri. Ekipmanlar için iyi bir bütçe ayır, uzun yıllar kullanırsın.

bu arada yaşım 40, boyum 1.82, kilom 80 ve msx 125 kullanıyorum, bu motoru es geçmemeni tavsiye ederim, benim altımda küçük kalıyor ama çok iyi bir seçim yaptığımı 17bin km'dir kullanarak anladım, umarım istediğin motorla kazasız belasız sürüşler yaparsın.
    Neora bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)