Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kasko ve Sigorta şirketlerinin eksik değer ödemesi hakkında mahkeme kararı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    Değerli motosiklet severler,

Ekim 2016 yılında adıma kayıtlı Kawasaki Zx636 motosikletim çalınmıştı, kasko firması tarafından ödenen miktar kazalı motor fiyatından bile düşük olduğundan yasal işlem başlatmıştım. Malum fiyatlar uçtu gitti... Açtığım dava geçtiğimiz aylarda sonuçlandı, emsal olarak paylaşıyorum. Umarım yardımcı olur.

Bu şekilde en azından bir miktar daha para almış olduk.
    Akias ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Tebrikler iki kere geçmiş olsun.

Benim de sene başı çalındı, şirket piyasa değerini ödedi. Benim poliçe de Mapfre idi. Bu işler eksper ve raporu, acente ve hasar departmanındaki kişilere çok bağlı, bazen sorunsuz, çokça da sorunlu oluyor. İki tarafın da taviz vermesi gerekiyor, taviz sadece tek tarafa yüklenince olmuyor.

Emsal karar olarak paylaştığınız için teşekkürler.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Bu adli süreçler bu kadar uzun olmasa alınacak para da piç olmalayacak.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Tekrar geçmiş olsun. Haklı olduğunuz konusunda ısrarcı olmanız en azından bir kısım kurtarmış görünüyor.

Ancak ben mi yanlış anladım emin değilim, toplam rayiç bedeli mahmeke sonlandıktan sonraki farkını mı veriyor? Yani dolares olarak bakarsak çok ciddi bir fark ve zarar ile haksızlık söz konusu. Ben böyle anladım. Yanlış mı anladım?

evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    Döviz bazında zarar yine büyük. 4.500TL o tarihte 1500USD ediyor idi. Şu an 750 USD etti.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Parça fiyatı hesaplanırken yedek parça USD veya Euro baz alarak kur çevirip meblağ belirler. Sanırım beyanda bu hata yapıldığı için döviz bazında ciddi zarar söz konusu olmuş. Yine de tebrik ederim, peşini bırakmayıp oluruna bakmayıp hakkınızı aramışsınız.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Okurken dikkatimi çekti. 2 adet ABUS disk kilidi ve 1 adet ABUS zincir kilit kırılarak çalınmış. Adamlar çok profesyonel olmalı. O kilitleri zorlanmadan nasıl kırmışlar? Büyük geçmiş olsun.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okurken dikkatimi çekti. 2 adet ABUS disk kilidi ve 1 adet ABUS zincir kilit kırılarak çalınmış. Adamlar çok profesyonel olmalı. O kilitleri zorlanmadan nasıl kırmışlar? Büyük geçmiş olsun.
    Şarjlı avuç taşlama kullanıyorlar. Teknoloji ilerliyor, isteyen kötüye kullanıyor.

Bazısı sıvı nitrojeni termosta taşıyor, kimi çakmak gazı ile kullanılan torç kullanıyor. Hırsıza yol çok, korumak zor. Malum, yakında yine hırsızlıklar tavan yapacak. Hani af çıkıyor ya, yakalat yakalat çıkar sal bırak, mesai başlasın...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)