Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Black Cat şehir içi kullanım için ne yapmam gerekiyor?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar daha önce bu başlıkla alakalı bir konuda yanıt alamamıştım tam olarak.

Şimdi sevgili arkadaşlar, amacım kuba black cat'i supermotoya çevirmek değil. Asfaltta sıkıntısız şekilde kullanabilmek. Yüksekliği, torku, gücü, inceliği ve görünüşü beni cezbettiği için satın aldım. Fakat lastikleri arazi lastiği olduğu için ıslak zeminde sanki yağa basmış gibi kayıyor ve durdurmak imkansız hale geliyor.

Ön jant 1.85x19 üzerinde ise 90x90x19 bir lastik var
    arka jant 2.75x17 üzerinde ise 110x90x17 bir lastik var

bu ebatlarda yolda tututanacak bir lastik bulamadım. Farklı ebatların ise bu jantlara uyup uymadığını bir türlü bulamadım. Bu konu hakkında bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Motoruma binemiyorum günlerdir :(

Jant çemberi takmaktan falan bahsetmişlerdi sorduğum birkaç kişi ama konuya hakim değilim.

Açıklayıcı bir biçimde yardımcı olursanız gerçekten minnettar olurum. Sevgiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Scooter al sat onu

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter al sat onu
    Satıp skuter almak istemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

Yok mu yardımcı olabilecek ustalar?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Barkın abinin önerdiği bir yer vardı. İzmirde motolastik.com telefonla ara ölçüleri ver onlar sana uyacak bir takım için yardımcı olur kanımca. En azından ebatları vs. söylerler pahalı gelirse başka yerden alırsın. Mutlaka uyacak bir set vardır da ben çok anlamıyorum o işlerden

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Sadece lastiği değiştireceksin. Aynı ebatlarda asfalt için lastik aldın mı olay tamamdır.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En iyisi iyi bir lastik firmasını arayıp telefon ile danışmak.Ama benim tahminim ön janta 3.25-19 , 3.00-19 , 3.50-19 gibi lastikler olabilir.O boyuttaki lastikleri genelde inç ile ölçülerini gösteriyorlar.Arka lastiğe birebir aynı ölçüyü bulamıyorsunuz arka maşa müsaitse yanak yada taban ölçüsünün bir küçük yada bir büyük boyutlu olanlarına bakabilirsiniz.Mesela 100/90-17,120/90-17,110/80-17 gibi....

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Motolastik de dahil olmak üzere (anlas, mitas, hatta michelin) firmalarının güzide bayilerini aradım fakat o ebatlarda (üzerindeki 90x90x19 ve 110x90x17) lastik bulamayacaklarını söylediler her biri. Benim asıl öğrenmek istediğim şey ; çember değişiminden bahseden birkaç arkadaşım olmuştu. Konuya hakim olmadığım için tam olarak nedir ne değildir anlamadım ve sağlıklı bir şey midir? Değil midir? Bilemedim. Açıkçası buralardaki motosiklet servisleri ve mahalle arası tamircileri, ağızlarını açmak için kira istiyor gibiler. Ne adam akıllı bilgi veren var ne de yardımcı olan. Bu çember meselesi nedir? Yeterli olur mu? Sağlıklı olur mu? Ya da çembere hiç girmeden, 1.85x19 janta kaça kadar lastik takılabilir, 2.75x17 janta kaça kadar lastik takılabilir, bunu nasıl öğrenebilirim? Şimdiden teşekkürler.

barisilgas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson 883R / Kuba SL200
    Alıntı Endurosever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Motolastik de dahil olmak üzere (anlas, mitas, hatta michelin) firmalarının güzide bayilerini aradım fakat o ebatlarda (üzerindeki 90x90x19 ve 110x90x17) lastik bulamayacaklarını söylediler her biri. Benim asıl öğrenmek istediğim şey ; çember değişiminden bahseden birkaç arkadaşım olmuştu. Konuya hakim olmadığım için tam olarak nedir ne değildir anlamadım ve sağlıklı bir şey midir? Değil midir? Bilemedim. Açıkçası buralardaki motosiklet servisleri ve mahalle arası tamircileri, ağızlarını açmak için kira istiyor gibiler. Ne adam akıllı bilgi veren var ne de yardımcı olan. Bu çember meselesi nedir? Yeterli olur mu? Sağlıklı olur mu? Ya da çembere hiç girmeden, 1.85x19 janta kaça kadar lastik takılabilir, 2.75x17 janta kaça kadar lastik takılabilir, bunu nasıl öğrenebilirim? Şimdiden teşekkürler.
    orjinal ebatlardan 1 tık genis lastik varsa onları kullanabılırsın. misal ben superlıghtta arka 130 yerıne 140 taktırdım herhangı bır sorunla karsılasmadım. Çember işine girmenin sıkıntılı olucagını dusunuyorum.
    Endurosever bunu beğendi.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    Anlas'ın internet sitesinden baktım. capra/r adlı serilerinde çok yakın ebatta lastik var. aşağıda linkini gönderiyorum.

https://anlas.com/product/sheet/Enduro/CAPRA%20R/

senin vermiş olduğun ön lastik ölçüsü 90x90x19 iken bu 100x90x19. Üzerindeki lastikten 1 cm daha geniş olacak ve dış çapı yaklaşık 2 cm büyük olacak.
    senin vermiş olduğun arka lastik ölçüsü 110x90x17 iken bu 120x90x19. Üzerindeki lastikten 1 cm daha geniş olacak ve dış çapı yaklaşık 2 cm büyük olacak. bu kadar ölçü farkının sorun yaratmaz, hatta yol tutuşunu daha iyileştirir diyorum - ama görmüş, denemiş değilim.

size yakın bir bayisini arayıp bilgi alın. piyasada bu ölçüde lastik var mı, ellerinde var mı, öğrenin. sizin lastiklerle yan yana kıyaslayın ve kararınızı öyle verin.

Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlas'ın internet sitesinden baktım. capra/r adlı serilerinde çok yakın ebatta lastik var. aşağıda linkini gönderiyorum.

https://anlas.com/product/sheet/Enduro/CAPRA%20R/

senin vermiş olduğun ön lastik ölçüsü 90x90x19 iken bu 100x90x19. Üzerindeki lastikten 1 cm daha geniş olacak ve dış çapı yaklaşık 2 cm büyük olacak.
    senin vermiş olduğun arka lastik ölçüsü 110x90x17 iken bu 120x90x19. Üzerindeki lastikten 1 cm daha geniş olacak ve dış çapı yaklaşık 2 cm büyük olacak. bu kadar ölçü farkının sorun yaratmaz, hatta yol tutuşunu daha iyileştirir diyorum - ama görmüş, denemiş değilim.

size yakın bir bayisini arayıp bilgi alın. piyasada bu ölçüde lastik var mı, ellerinde var mı, öğrenin. sizin lastiklerle yan yana kıyaslayın ve kararınızı öyle verin.
    Hocam bu lastiklerin jantlarıma uymama ihtimali var mıdır sizce?

Motosikleti
    janta kesin uyar.
    maşaların arasındaki boşluk çok az ise motor yaylandığında bir yerlere değebilir. bundan emin olun

Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    janta kesin uyar.
    maşaların arasındaki boşluk çok az ise motor yaylandığında bir yerlere değebilir. bundan emin olun
    Cevabınız için çok teşekkür ederim. Boşluk 3'er cm rahatlıkla var hocam. Şu linkteki lastiklere bakar mısınız? Alınır mı? Teşekkür ederim.

https://www.motolastik.com/metzeler-tourance-100-90-19-tt-57s-ve-130-80-17-tt-65s-pmu30607

130x80x17 uyar mı sizce benim janta? 2,75 jant bu arada.

Motosikleti
    MH Drift 125
    Lastik

Motosikleti
    Peugeot 103
    Heidenau diye bir markada o ebat lastik var ama iyi mi kotu mu bilmiyorum ve galiba pahali

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı peugeotcu103 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heidenau diye bir markada o ebat lastik var ama iyi mi kotu mu bilmiyorum ve galiba pahali

Heidenau 50/50 lastikte (K60 Scout) bence 1 numaradir. Biraz arastirma yaparsaniz lastiklerinin cok iyi oldugunu gorursunuz.
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

Motosikleti
    Alıntı Endurosever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için çok teşekkür ederim. Boşluk 3'er cm rahatlıkla var hocam. Şu linkteki lastiklere bakar mısınız? Alınır mı? Teşekkür ederim.

https://www.motolastik.com/metzeler-tourance-100-90-19-tt-57s-ve-130-80-17-tt-65s-pmu30607

130x80x17 uyar mı sizce benim janta? 2,75 jant bu arada.
    Metzeler en kaliteli lastik markalarındandır. 130x80x17 de bence sorun olmaz. Lastik genişliği orijinalden 2cm kalın olur. Yanak profili 80 olduğu için çap farkı düşer. İyi bir seçim gibi görünüyor.

Motosikleti
    Peugeot 103
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heidenau 50/50 lastikte (K60 Scout) bence 1 numaradir. Biraz arastirma yaparsaniz lastiklerinin cok iyi oldugunu gorursunuz.
    Fuarda katalogunu almistim ordan buldum zaten lastigi bilgi icin tesekkurler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)