Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

GV 250 kış kullanımı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Selamlar, hem mt-25 hem gv-250 sahibiyim. Hyosung gv 250 kullanıma bbayılıyorum. MT-25'i hiç kullanmıyorum bile. Ankara'da kış aylarında kullanan var mıdır gv250? 2009 model ama 9000 km'de yolda belde bırakır mı acaba bakımları tam olmasına rağmen?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

Yok mu karizmatik gv 250 ci?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Bence gv'yi bu kadar küçümsememek gerek.
    Bakımlıysa bırakmaz.
    Önceki makinam gv idi. Satın aldığım gibi, bismillah diyip yola çıkmıştım. 500 km, dinlene dinlene gelmiştim. Makina gayet sağlam, akıcı, vurucuydu.
    Sonrasında da bayağı uzun yol yaptım. Hiç arıza vermedi. Türkiyenin en sıcak bölgelerinden biri aydın'da acayip sıcakta gitmiştim. Ben pert oldum makina da tık yoktu.
    Karlı yağışlı havalarda kullanacaksanda, bence ön frene bir dikkat et üstad. Bir de ani gaz açmalara. (yağışlarda pek kullanmıyorum da, zorunda olmadıkça. O yüzden tam cevap verememiş olabilirim.)

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    İşe git-gel için İstanbul trafiğinde 4 sene yaz kış GT250N kullandım. Günlük 60 km yol anlamına geliyor. Hiç yolda kalmadım. Kronik basit sorunları kalıcı olarak halledildiyse sıkıntı yaşamazsın. Şuan 3,5 yıldır aynı yolu GT650N ile yapıyorum. Onda da durum aynı.

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Merhaba,ben de gv 250 kullanıcısıyım.Bursa ile Ankara'nın soğuğunu kıyaslayamam,muhtemelen Ankara daha soğuk oluyordur.Bursa'da bütün kış kullandım sadece yağışlı havalarda kullanmadım.O da lastiklerden dolayı kayar diye korkuyordum.Güzel güvenebileceğiniz bir lastik takarsanız ve yağışlı havalarda kullanmayı seviyorsanız herhangi bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.Gerçi benim motor 2016 model,modeller arası bir fark varsa o konuda bişey söyleyemeyeceğim

Motosikleti
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence gv'yi bu kadar küçümsememek gerek.
    Bakımlıysa bırakmaz.
    Önceki makinam gv idi. Satın aldığım gibi, bismillah diyip yola çıkmıştım. 500 km, dinlene dinlene gelmiştim. Makina gayet sağlam, akıcı, vurucuydu.
    Sonrasında da bayağı uzun yol yaptım. Hiç arıza vermedi. Türkiyenin en sıcak bölgelerinden biri aydın'da acayip sıcakta gitmiştim. Ben pert oldum makina da tık yoktu.
    Karlı yağışlı havalarda kullanacaksanda, bence ön frene bir dikkat et üstad. Bir de ani gaz açmalara. (yağışlarda pek kullanmıyorum da, zorunda olmadıkça. O yüzden tam cevap verememiş olabilirim.)
    Bayılıyorum zaten oturuş pozisyonuna, torkuna, yol hakimiyetine. O kadar çeşitli makine kullandım bu kadar rahatını görmedim ama kış tecrübem sıfır. O sebeple sormuştum. Ona göre kış aksesuarları alacağım da gv250'ye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:21 ----------

Alıntı Facoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,ben de gv 250 kullanıcısıyım.Bursa ile Ankara'nın soğuğunu kıyaslayamam,muhtemelen Ankara daha soğuk oluyordur.Bursa'da bütün kış kullandım sadece yağışlı havalarda kullanmadım.O da lastiklerden dolayı kayar diye korkuyordum.Güzel güvenebileceğiniz bir lastik takarsanız ve yağışlı havalarda kullanmayı seviyorsanız herhangi bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.Gerçi benim motor 2016 model,modeller arası bir fark varsa o konuda bişey söyleyemeyeceğim
    Üstat, kış için ek hangi aksesuarlarınız var. (Rüzgar koruma vs.)
    Facoo bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Enjeksiyonlu ise buji pipoları ngk ile değişmeli, ekipman olarakta ben elcik ısıtma ve elcik koruma kullanıyordum. Kesinlikle işe yarıyordu.
    Kışlık pantolon ve mont şart ayrıca.
    Facoo bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enjeksiyonlu ise buji pipoları ngk ile değişmeli, ekipman olarakta ben elcik ısıtma ve elcik koruma kullanıyordum. Kesinlikle işe yarıyordu.
    Kışlık pantolon ve mont şart ayrıca.
    Çok ama çok teşekkür ederim...
    Facoo bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)