Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaç kere kaza yaptınız ve hız kaçtı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Battal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X8 250 ie
    Çok tatsız tuzsuz bir konu olduğunu biliyorum.
    Ama uzun süre motor kullanan birini gördüğümde ilk sorum bu oluyor.
    Çünki okuduğum bir yazıda çok deneyimi olan bir motor sürücüsü, röportajda, "Düşmeyen motorcu yoktur, eğer varsa bile ben düşmem diye birşey söyleyemez" diyordu.

Benim etrafımdan aldığım cevaplara örnek vermek gerekirse :
    - bir arkadaş 12 yıldır motor kullanıyor ve 1 kere oda hafifçe çarpmak suretiyle kaza yapmış.
    - Bir diğeri 270 km hızla giderken ileride hatalı sollayan bie araç yüzünden yaptığı sert frenajın sonucunda düşmüş 1 ay hastanede kalmış
    - Bir başka arkadaş gene 250 gibi bir süratle kuru asfaltta giderken (gece 3 civarıymış) daha önceden yola suyunu boşalta boşalta giden bir su kamyonu yüzünden düşmüş ve bayağı sürüklenmiş ama ufak tefek çizikler haricinde hiç bişey olmamış.
    - Başka biri limitte dönerken (135 km ile) yoldaki büyük bir çukur yüzünden düşmüş ama ayakta tedavi olarak bunu atlatmış.
    - Ben ise 3 yıldır motor kullanıyorum, 20 km gibi düşük bir hızla giderken gene çok ağır seyreden araçları sollayarak geçtikten sonra araya girerken fren yapmak zorunda kaldım. Fakat yerde mıcır olduğundan motorsiklet ön tekeri anında kaydı ve düştüm. Sonrasında hemen kalkıp tekrar binerek olay mahallinden uzaklaştım.

Hepinize kazasız belasız günler diliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    bende 50 km hızla giderken önümü dengesizin biri kesti kamyonetle motor kamyonetin altına girdi ben yere dştüm bende bi dizim soyuldu elimde iki çizik ama motorda 918 ytl hasar var ...herkeze kazasız sürüşler...
    98 Beygir.....

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Hepinize geçmiş olsun.

Benim doğru düzgün 2 kazam oldu.

Valla yazmaya üşeniyorum daha önce yazmıştım bulursam copy paste yaparım

Gencadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW DD250E-9
    İki kaza yaptım. Birinde yan yatıp yerde sürüklendim, hızım 60 km falandı. Çok maddi hasar yoktu, full koruma sayesinde yara almadım. İkincisinde önüme 90 derecelik yoldan jip çıktı. Kırdım ve beton direğe vurmamak için ikinci kez kırdım yere yattım. Şansıma yine yara almadım. Hızım 30-40 km arasıydı. Arkadaşlar MOTOR KORUMA DEMİRİ ve FULL KORUMA! HER ZAMAN!!!!
    [COLOR="DarkSlateBlue"][B]34 NVT 21[/B] - DADYW DD250E-9 - Görürseniz selam verin :)[/COLOR]

@hmedim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 REPSOL İDİ ŞİMDİLİK NİSSAN PRİMERA
    bende iki kez kaza yaptım ilki çukura düşmek suretiyle oldu ki hızım 50 filandı

diğerinde ise dikkatsiz bi dört teker kullanan hayvan önüme kırmak suretiyle bana kaza yaptırdı hızım 60 km civarıydı ikisinide ucuz atlattım.. allah kaza bela vermesin
    [B]13 KA 833[/B] [COLOR="Red"] motorsiklete kimi hastalık der kimi hayat tarzı kimi tutku .... benim yaşama sebeplerimden biri çünkü ben o rüzgara hastayım...:)[/COLOR]

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Arkadaşlar öncelikle çok geçmiş olsun...

Bir başka arkadaş gene 250 gibi bir süratle kuru asfaltta giderken (gece 3 civarıymış) daha önceden yola suyunu boşalta boşalta giden bir su kamyonu yüzünden düşmüş ve bayağı sürüklenmiş ama ufak tefek çizikler haricinde hiç bişey olmamış.
    Acaba bu şekilde düşen arkadaşımız kask ve eldiven dışında başka bir koruyucu taşıyormuydu o hızda ufak çiziklerle atlatmak artık ustalıkmı, şansmı merakettim...
    Saygılarımla...

kanunisultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KaNuNi PoPcOrN & YaMaHa YbR
    ben 1 kere yapdım oda geçenlerde ana caddede u dönüşü yapan hay-van a çamurlukdan çarpdım 550 ytl hasar var 151rsde şasi yamulmuş bende ksak dizlik vardı bişey olmadı şükür hızım 40 idi

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Acemilk zamanında 15 le giderken önüme atlayan kadın yüzünden yan yattım. Pantolon şort oldu.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

wolfson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu bir kere 250-270 km hız yapıyorsan; düşmeyi ,kaza geçirmeyi göze almışsın demektir. Hız limitlerini hiçe sayarak tehlike oluşturup, sonrada yok hatalı sollma yapan araç yok yola su döken tanker gibi komik mazeretlerin arkasına sığınıyorsunuz. Bırakın Allah aşkına. Kimseyi zan altında bırakmayın.

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    Alıntı Ertuğrul_Öz adlı üyeden alıntı
    Acemilk zamanında 15 le giderken önüme atlayan kadın yüzünden yan yattım. Pantolon şort oldu.
    itiraf etmeliyim güldüm... geçmiş olsun
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    1 kere kaza yaptım,25 km hızla gıderken onumde anıden donen bır araba sonucu motoru yatırmak zorunda kaldım..sonuc 3 gun agrıyan omuz..271 ytl hasar(kasko)motorsuz 2 hafta
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben iki kere kaza yaptım birinde ( 0 ) km ile ışıklarda frenleyip durdum hanımın biri arkadan çarptı indirdi aşağıya bizi.Diğeride ışıklarda kalktık 15-20 ile Şahin sol arkadan girdi ışıklar bana yaramıyor trafik ışıkları...

Motosikleti
    Piaggio X8 250 ie
    Alıntı MaRaNtZz adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar öncelikle çok geçmiş olsun...

Acaba bu şekilde düşen arkadaşımız kask ve eldiven dışında başka bir koruyucu taşıyormuydu o hızda ufak çiziklerle atlatmak artık ustalıkmı, şansmı merakettim...

Dizlikleri, Arai kaskı ve montu varmış. Ama hız konusunu abartıyormu onu bilemem

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    bende 3 kaza yaptım ve 2 kere düştüm...

İlk düşüşüm yenibosna'dan E5'e çıkan virajda oldu 50-60 km hızla viraja girdim ve virajı alamıyacağımı anlayınca hafiften arkada frene dokundum ve motorla 10 motorsuz 3-5 m sürüklendiktan sonra durdum olayı hafif sıyrıklarla atlattım...

İlk kazam ise E5'de 20-30 km gibi hızlarda sıkışık trafikde aralardan giderken en solla orta şerfidin arasına sağdan geçiyim derken önümdeki kapalı kasa kamyonetin ani fren yapması ve benim sağ kafa grenajımdın kamyonetin sol arka kısmına vurması sonucu sol şeride yapışmak suretiyle yaptım , araçlar yavaş ilerlediği için herangi birisinin üstüne düşmedim boş yola düştüm ve olayı küçük sıyrıklarla ve sol dizimin şişmesi sonucu atlattım...

diğerlerine geçmeyelim bu kadar yeterli sanırım...

ama hiçbirinde kafamın yere gelmemesi büyük şansdı diyebilirim(allah korudu yani,kasksızda motora binmem ayrıyeten)
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

Motosikleti
    Piaggio X8 250 ie
    Alıntı wolfson adlı üyeden alıntı
    Yahu bir kere 250-270 km hız yapıyorsan; düşmeyi ,kaza geçirmeyi göze almışsın demektir. Hız limitlerini hiçe sayarak tehlike oluşturup, sonrada yok hatalı sollma yapan araç yok yola su döken tanker gibi komik mazeretlerin arkasına sığınıyorsunuz. Bırakın Allah aşkına. Kimseyi zan altında bırakmayın.
    Aslında tamamıyle katılıyorum. Ben sadece onların söylediklerini aktarıdım.
    Ama şurası bir gerçekki race motor alan adam da bu süratlere illaki çıkar gibi geliyor bana.
    Baksanıza çin motorlarında bile arkadaşlar 140 - 150 yapmaya çalışıyo.
    Çin motoruyla 140 yapan adam altında bir 1000 RR olsa ne yapar kimbilir.
    Bu yüzden ben Gilera Runner'ımla 80 - 100 en fazla 120 (oda paralı yoda)
    yaparım

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    1 defa kaza yaptım oda gaz teli takılı kaldı öndeki araca 10-15 km hızla bindirdim.... motor yan yattı kendim düşmedim bile
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Şimdiye kadar kendim kaza yapmadım.
    Ben artçıyken , önümüze çıkan bisikletli nedeniyle , motoru kullanan arkadaş panik yaptı , çok kötü düştük. Bende dizlik yoktu.
    Daha hala çektiriyor bu diz.
    İleride de sorun çıkaracak belli oluyor!

Forumdan Uzaklaştırıldı The jackal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy
    sayısını hatırlamıyorum bikada 130la gidiyodum direkt kafayı yere çarptım yarım saat şuurumu kaybettim kask hayatımı kurtardı yosa karpuz gibi dağılacaktı arka lastiğin yarılması sonucu düştümçok şükür son bir yıldır deyil kaza düşmedim bile hergün yaklaşık 10 saat motorun üzerinde olmama rağmen.tahtaya vurayım taktak

Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı
    Şimdiye kadar kendim kaza yapmadım.
    Ben artçıyken , önümüze çıkan bisikletli nedeniyle , motoru kullanan arkadaş panik yaptı , çok kötü düştük. Bende dizlik yoktu.
    Daha hala çektiriyor bu diz.
    İleride de sorun çıkaracak belli oluyor!
    sen anadan doğma motorcusun ozaman öğrenirkendemi düşmedin?salla site geniş

Xmaxman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner VXR 200
    ilk kazam çok feci oldu motorum açısından. önümde araç. yeşil yandı. adam tam gidecek yaşlı bir amca fırladı yola. zınk diye fren yaptı bende motoru arkadan giydirdim...
    sonuç> Motorun önü tamamen yola aktı dökülen parçaları toplayıp ayağımın altına aldım daha sonra ön grenajı bantla yapıştırdım masraf : 300 ytl (hussar)

2 nci kazam sol arkadan servis minibüsüne çarptım önüme kırdı. kendimi motorun üzerinden yandaki parketmiş araçların üstüne attım ve yere bile düşmedim. motora hasar yoktu..

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    ben toplamda 3 tane yaptım, ilk ikisi komik ve abuk seylerdi. dusuk hızda giderken on frene asıl sonra (zemin berbattır ) kay devir.

en son dun bi tane Dolmusa kapıdan girdim. durduk yerde plakam dustu, saga cekerken bir an kendimi tutamadım arkama baktım. onune bakmayınca nereye gittiğini goremiyorsun

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler