Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yolda kaldım, sorun nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi akşamlar ahali.
    Gayet müsait bir yerde yolda kaldım, hemen yanım alışveriş merkezi, oraya koyup yarın gelebilirim ama şimdi çözebileceğim bir şeyse aklınızdakileri yazarsanız sevinirim.

Motor sıcakken park edip 15 dakika sonra gelip tekrar yola koyulmuştum. Henüz 1 ya da 2. vitesteyken stop etti. Motosikletim transalp 700 bu arada. Marşa bastığımda marş motoru çalışıyor fakat marş almıyor. Kontağı açtığımda benzin pompasının sesi geliyor. 3-4 denemeden birinde marş alıyor fakat marş alır almaz çalışıp susyor. Böyle olduğunda gaz vermem de fayda etmiyor. Sadece çalışıp geri stop ediyor. Benzin hortumundan bir pislik gelmiş gibi bir davranışa benzettim ama bilemiyorum. Nedir acaba?

2 video çektim ama anlattığımdan fazlası yok. Var mıdır fikriniz?
    Evrim her zaman dört ayaktan iki ayağa doğru olmuştur...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Ateşleme ve diğer elektroniklerin soketlerini söküp iyice kurutup tekrar deneyin.

Havalar malum, olmadık bir yere su girdiyse ateşleme ve yakıt sisteminde anormalliklere neden olabiliyor.

Malesef şu anda aklıma gelen tek şey bu

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür ederim hocam Ankara'da henüz yağmur görmedik ama soketler ve sigortalara baktım. Yolumda görünüyor. Yalnız bir kere buji kablosunu çıkartığ taktığımda o çalışıp stop etmelerinden nirini yaptı ama sanırım tesadüf oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

Ufak tefek kurcalamadan sonra artık marşa basmaktan akü bitmek üzereyken çalıştı. Sanırım motorun soğımasının etkisi var. Yakıt sistemine, enjeksiyona ve benzin pompasına bakmam lazım gibi. Okuyana düşünene teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)