Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

35 KW Motorlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Güç ağırlık oranı 0,21 küsür çıkıyor ama hesaplayınca? Ama bu hesap kuru ağırlık üzerinden, ruhsata hangi ağırlık yazılıyor veya kanun hangi ağırlığı göz önüne alıyor o biraz belirsiz. (Fren sıvısı + yağ + %90 dolu depo olarak yürümeye hazır ağırlığı göz önüne alınırsa bile güç / ağırlık oranı 0,2'nin üzerinde kalabilir; 32KW bir motosikletin 0,2 çıkması için 160kg olması gerekiyor...)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    bence benim tezim bu konuda doğru devlet 0.2 demiş küsuratı belirtmemiş .. küsuratı görmeden 0.2 , 0.20 dir denirse başkasıda bence orda 0.2 den kasıt olarak 0.23 kast ediyorlar diyebilir.. neticede orda küsuratta belirsiz bir kısım var kesin olan ise 0.3 olmıycak yani 0.2 nin üstü..

benim ruhsatta kw kg ortalaması sıfır yazıyor o yüzden bir şey diyemiyorum orda ne yazdığı hakkında.. eski motorumun ruhsat fotokopisine bakdım ondada sıfır yazıyor.. zaten arkadaş deyince ilk defa dikkatimi çekdi ruhsatta.. ruhsatada hiç bakan biri değilim .. neyse başkalarında ne yazıyor acaba merak ettim 0.2 mi yoksa misal 0.21 yada 0.22 mi yazıyor..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kanunu yazanın amacını bilemem, ama matematik olarak 0,21 ve hatta 0,2 + e (epsilon, 0'dan büyük hayal edebileceginiz en küçük sayı) bile 0.2'den tartışmasız ve kesin olarak büyüktür.

Motosikleti
    gv 250
    Alıntı ÇELİKKAYA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki.bana kursun soyledigi
    İnanırım Bana da net bilgi verememişlerdi zamanında alırken. Açıp okumamışlar :D o yüzden gittim baktım ben de kanuna.
    ÇELİKKAYA bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Sitesinde istediğini yazabilir. Ama malesef A2 ehliyet ile kullanılamıyor. Yasada gayet açık ve net. Satış yapıcam diye akıl bulandıranlara bakmayalım. 0,2<0,21 gayet basit. Bu nedenle ceza yiyen arkadaşlar varsa mahkeme yolu açıktır, birkaç dava dosyası ile yüz göz olduklarında sitelerindeki yanlış bildirimi de düzeltiverirler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Pek sanmıyorum o iş o kadar basit değildir koca distiribütör öyle bir yanlışa girmez bence.. yüzlerce motor satmışdır bir tane dava kazanılsa emsal teşkil eder.. artı bu müşteriyi yanıltma kandırmaya en kibar tarifle girerki bunun hem kuruma cezası çok ağır olur hemde şahıslara geri iade ödeme ye kadar kapıyı açık tutar.. ben sırf satabilmek için böyle bir riske girebiliceklerini sanmıyorum..

Kaldıki bu rc390 lar 2014 den beri yollarda nerdeyse 6 sene olucak 6 senede yüzlercesi çevirmeye girmişdir henüz bu yüzden ceza yiyeni yoksa demek ki geçiyor kontrollerden..

Gerçi ben bu kadar teferruata bakıcaklarını sanmıyorum o ayrı.. mesela benim ruhsatta 0 yazıyor bakdım eski sattığım tdm850 nin ruhsat fotokopisine ondada 0 yazıyor.. bu veriler ne kadar sağlıklı oda tartışılır.. ben yeri geliyor istanbulda 2 çevirmeye giriyorum sabah akşam daha bir çevirmede bunun ağırlığı neymiş ağırlık denge si kaçmış diyen bir polis görmedim.. genelde bakdıkları muayene ,trafik sigortası,ehliyet yolla gitsin .. çıkarmı illaki çıkabilir ona lafım yok ama ben daha karşılaşmadım ..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ehliyet alırken sınavda A ile A2 arasında çok fark yok. almışken A alın böyle sorunlara gerek kalmasın.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pek sanmıyorum o iş o kadar basit değildir koca distiribütör öyle bir yanlışa girmez bence.. yüzlerce motor satmışdır bir tane dava kazanılsa emsal teşkil eder.. artı bu müşteriyi yanıltma kandırmaya en kibar tarifle girerki bunun hem kuruma cezası çok ağır olur hemde şahıslara geri iade ödeme ye kadar kapıyı açık tutar.. ben sırf satabilmek için böyle bir riske girebiliceklerini sanmıyorum..

Kaldıki bu rc390 lar 2014 den beri yollarda nerdeyse 6 sene olucak 6 senede yüzlercesi çevirmeye girmişdir henüz bu yüzden ceza yiyeni yoksa demek ki geçiyor kontrollerden..

Gerçi ben bu kadar teferruata bakıcaklarını sanmıyorum o ayrı.. mesela benim ruhsatta 0 yazıyor bakdım eski sattığım tdm850 nin ruhsat fotokopisine ondada 0 yazıyor.. bu veriler ne kadar sağlıklı oda tartışılır.. ben yeri geliyor istanbulda 2 çevirmeye giriyorum sabah akşam daha bir çevirmede bunun ağırlığı neymiş ağırlık denge si kaçmış diyen bir polis görmedim.. genelde bakdıkları muayene ,trafik sigortası,ehliyet yolla gitsin .. çıkarmı illaki çıkabilir ona lafım yok ama ben daha karşılaşmadım ..
    Malesef kandırıyorlar(mış) işte. Site belli, yasa belli, yönetmelik belli, dünyanın şu anda kabul ettiği matematik belli.

Benim yolum üzerindeki polis memuru arkadaşlar sağolsunlar haftada birkaç kez çevirir kontrol ederler. Onlara denk gelirseniz motosiklet ehliyetlerinin yeterlilikleri hakkındaki bilgilerine nail olursunuz. Şansınıza artık
    ...

Motosikleti
    Artık Yok...
    A bende sıkıntı olmaz bu kadar insanları zora sokmaları gereksiz .. neyimiz tam avrupa standartındaki bu kadar titiz olunuyor onu anlamakda mümkün değil.. eski ruhsatlı motorlara baksınlar 10 tanesinin 8 tanesinde bu denge ağırlık verisi benimkiler gibi yada yalan yanlış bir şeyler girilmemişse bende bir şey bilmiyorum.. yıllar önce en500 üm vardı benim motorda 52 beygir yazıyordu arkadaşın en500 de 50 beygir yazıyordu..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Abi sizi ne kadar çok çeviriyorlar böyle? Bana senede iki kere ancak denk geliyor

Motosikleti
    Honda CBF 600
    Alıntı Emron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Örneğin biz duke 390 kullanıyoruz ruhsatta ağırlığı yanlış yazılmış diyip anlayaman bir yere değiştirtsek (yani kilosunu arttırsak) bu sefer bir sıkıntı olur mu acaba? (A2 için)

Çünkü bir arkadaşım ruhsatında motor 300 yada 400 kilo falan yazıyordu yanlış yazılmış yani. O da hiç elletmemiş bir daha. Bu bir sıkıntı teşkil eder mi?
    Bu şekilde hiç muayeneye girdi mi?

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi sizi ne kadar çok çeviriyorlar böyle? Bana senede iki kere ancak denk geliyor
    Yolunuz buralara düşer de bir iki kilit noktada saatine denk gelirseniz hazırlıklı olun. Aşağıdaki videoda gerekli detaylar mevcuttur

...

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Peki bu "gücün ağırlığa oranı"ndaki ağırlık hangi ağırlık?
    Kuru ağırlık mıdır bilmiyorum, sanmıyorum da. Yönetmelikte kuru ağırlığa dair bir şey göremedim. Ancak şöyle bir tanım var:

Yüksüz Ağırlık: Üzerinde insan veya eşya (yük) bulunmayan ve akaryakıt deposu dolu olan bir aracın taşınması zorunlu alet, edevat ve donatımı ile birlikte toplam ağırlığıdır.
    Yani büyük olasılıkla, "yola çıkmaya hazır ağırlık" dikkate alınıyor. Bu durumda 390, A2 ile kullanılabilir, KTM de yalan söylemiyor olur.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sadece kafa karıştırıyorlar.

Forumdan bir arkadaş ehliyeti belirtilen kriterlere uygun oldugu halde başka bir nedenden ehliyeti yetersizmiş gibi ceza yemişti, konuyu hatırlamıyorum şu an

En güzeli A sınıfı alıp arkana bakmamak.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu "gücün ağırlığa oranı"ndaki ağırlık hangi ağırlık?
    Kuru ağırlık mıdır bilmiyorum, sanmıyorum da. Yönetmelikte kuru ağırlığa dair bir şey göremedim. Ancak şöyle bir tanım var:

Yani büyük olasılıkla, "yola çıkmaya hazır ağırlık" dikkate alınıyor. Bu durumda 390, A2 ile kullanılabilir, KTM de yalan söylemiyor olur.
    Yakıt, fren sıvısı ve yağ toplam ağırlığı 13kg olmalı ki kurallara uysun, yine kurtarmıyor...

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Kuru ağırlığı 149kg imiş 13.4 lt yakıt kapasitesi e 5 litrede yağı suyu fren hidroliği olsa.167 yi bulur heralde.
    32/167= 0,191 yapar.

Bu hesaba göre 160kg olması kurtarıyor.Yukarıda logaritmanın paylaştığı resinde kilo ve yakıt kapasiteleri farklı ama.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuru ağırlığı 149kg imiş 13.4 lt yakıt kapasitesi e 5 litrede yağı suyu fren hidroliği olsa.167 yi bulur heralde.
    32/167= 0,191 yapar.

Bu hesaba göre 160kg olması kurtarıyor.Yukarıda logaritmanın paylaştığı resinde kilo ve yakıt kapasiteleri farklı ama.
    Yakıt kapasitesi 10l ve benzin sudan hafif... (1l 750g civarı galiba) Yağ en fazla 3 litredir, benim iki silindir 500cc motor 2,7l. Fren sıvısı da 0,5l'yi geçmiyordur.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli TRK502 de A2 ile sürülebiliyor.34.99 HP
    Hocam TRK 48 HP 45 Nm tork üretiyor niye gömdün kendi makineni durduk yere
    okanbagiscan bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Tamam yanlış hesap yapmışım ama doğrusuda kurtarıyor:
    149 mootor
    13,4l yakıt 9,3kg
    1,2 l soğutma sıvısı
    fren hidroliğinle 1,2kg diyelim
    1,7 lt Yağ 1,5 kg desek
    149+9,3+1,2+1,5= 161kg Yani yine 160 ı geçiyor.
    32/160=0,2

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:34 ----------

Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam TRK 48 HP 45 Nm tork üretiyor niye gömdün kendi makineni durduk yere
    Evet orada HP yazmışım KW olacak

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    3-4 kiloluk aküyü unutuyorsunuz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)