Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

YAĞMURU YARA YARA GITMEK. SUDA YATAN VE YÜZEN MOTORLAR

Motovento
    REKLAM ALANI
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu koşullarda sürmek ile bir derenin akarsuyun gölün içinde sürmenin bir farkı yok.. motorların çoğu highend enduro ve belki bazı cross lar dışında böyle sürüş için tasarlanmamışdır..

girip çıkmanız önemli değil motor hava kanalından su alırsa motoru kucağa alırsınız , motorun yağına su karışırsa geçmiş olsun piston miston gömleke kadar ele alabilirsiniz.

keza elektrik aksamı kablolar özellikle iç kısımdaki kablolar genelde izalasyonlu ve korumalıdır ama böyle bir suyun içinde yüzmeye onlar bile dayanmaz hemen değil zaten suyun arızaları anında göstermez kendini oksitlenme paslanma bir süreçdir.. çok sinsidir su arızaları kendini çok sonradan hiç ummadık yerde gösterir..

götürürsün belki aylar sonra ustana ya bu motorda şu sorun var dersin ustan bir açar oksitlenmiş yada pas yapmış bazı yerler ustanın sana diyiceği sen bu motorla nehir göle denize falanmı düşdün.. su yüzünden özellikle elektirk arızası veren motorda kolay kolay iflah olmaz..

Aynısı arazi araçları içinde geçerlidir o yüzden motora su kaçmasın diye offroad hemogolasyonundan geçmiş arazi araçlarında şinorkel olur onlar nefesi havayı ön direk üst dirsekden arabanın tepe hizasından alır.
    Motor bir scrambler olmasa denemezdim bunu. Çocukluğum da bilindik bir Alman otobüs markasının yetkili servisinde çalışırdım. Bir keresinde güney doğuda göle uçmuş bir otobüs geldi. Otobüsün mekanik sorunlarını çözmek 1 ay, elektrik tesisatını onarmak 3 aya yakın sürdü bahsettiğiniz olasılıkların çoğunu gözümle gördüm. Hatta bir hafta oksitlenmeden turuncu olmuş dolap genişliğinde bir soket yuvasını temizledim. Ve artık kullanılamayacak. Olan bazı soketleri değiştirdim. Yani nasıl lânet bir şey olduğunu çok yakından gördüm.

Leoncino nun tek yüksek elektronik sistemi Bosch ABS sistemi, ve Bosch ECU bunlar koltuğun altında bulunuyor. Eve döndüğümde dikkatlice kontrol ettim. Hava filtresine su gittiğini düşünmüyorum. Tâbi Emin olmak için depoyu sökmek lazım. Ama 2010-2016 GS ile aynı tasarıma sahip. O yüzden bir problem olacağını düşünmüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Höh be arkadaş ne biçim yağmış Avrupa yakasına
    Sizin o taraf biraz daha şanslı Anadolu yakası daha sonra geliştiği için biraz daha planlı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:07 ----------

Alıntı ÖmerFaruk199 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun aynısını geçen sene bir motorcu daha yaşamıştı. Aynı video sandım, değilmiş. Ben böyle bir şey de ne yalan söyleyim keyif de alsam kullanmaya kıyamam.

https://youtu.be/TE0wgpICZX0
    Aynen owl cruiser çok güzel kanalı var. Takip edin

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Alıntı ramazan_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tarz havalarda sürmeyi seviyorum bende, zaten kurye olarak sürmemem sansim yok
    Abi sizin emeğiniz olmasa vatandaş ne eder

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merter ve Zeytinburnu, bakırköy ve Cevizlibağ arasında çukur kalıyor. Su yukardan aşağı havuz gibi orada birikiyor. Sorun bu aslında
    Evet dün ben kaldım öyle bi kaç motorcu arkadaşla muhabbet ettik bajaj boxer motorum var marmarayın arka tarafında

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet dün ben kaldım öyle bi kaç motorcu arkadaşla muhabbet ettik bajaj boxer motorum var marmarayın arka tarafında
    Ben oraya kadar inmedim. Ama dün herkes bir yere sığınmıştı. Var mı motorda problem ?

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Ben oraya kadar inmedim. Ama dün herkes bir yere sığınmıştı. Var mı motorda problem ?

Allaha şükür yok ya belime kadar suya girdim çıktım 30 dakika kurumasını bekledim ordan silivriye gidip geldim :D nazar değmesin taş gibi motor
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allaha şükür yok ya belime kadar suya girdim çıktım 30 dakika kurumasını bekledim ordan silivriye gidip geldim :D nazar değmesin taş gibi motor
    Boxer çok dayanıklı motor. Bajaj da bir onu seviyorum

Geçen senede aynısını yaşamıştım. Gereğinden hızlı gitmek daha güzel oluyor çok da zevkli tabi elin ayağın donuyo , rüzgar , soğuk , ıslaklık bütün problemler bi anda vuruyor ve sonrasında hasta oluyorsunuz tabi bu daha kışın başı pek soğuk olmamıştır. Ben 2 hafta hasta gezmiştim bunun yüzünden. Onun dışında şaşırtıcı bir şekilde motordada bir problem oluşmadı.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı SlimeDont adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen senede aynısını yaşamıştım. Gereğinden hızlı gitmek daha güzel oluyor çok da zevkli tabi elin ayağın donuyo , rüzgar , soğuk , ıslaklık bütün problemler bi anda vuruyor ve sonrasında hasta oluyorsunuz tabi bu daha kışın başı pek soğuk olmamıştır. Ben 2 hafta hasta gezmiştim bunun yüzünden. Onun dışında şaşırtıcı bir şekilde motordada bir problem oluşmadı.
    Yazlık eldiven filan leş oldu zaten

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    iyi atlatmışsın ama motoru bir kontrol ettir bu kadar suyun ulaşamadığı yer yok, umarım şanslısındır da motor sadece çamurlu su ile yıkanmış olur

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Boxer çok dayanıklı motor. Bajaj da bir onu seviyorum
    Aynen çok az elektronik olduğu için sıkıntı çıkaracak bi tarafı yok :D Hatta hiç elektronik bir şey yok sanırım bi marş var :D

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi atlatmışsın ama motoru bir kontrol ettir bu kadar suyun ulaşamadığı yer yok, umarım şanslısındır da motor sadece çamurlu su ile yıkanmış olur
    Pazartesi bir depoyu kaldıralım bakalım hava filtresi veya kablolarda bir şey var mı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)