Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gösterge panelinde bunlar ne ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Arkadaşlar benim gerçek yaptığım km şimdi kaç, ODO ve Trip yazıyor. Tripte 3000 yazıyor, ODO'da 4100 yazıyor. Ben şimdi kaç yapmışım ? Kusura bakmayın size basit bir soru olarak gelebilir ama ben bilmediğim için soruyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    4100

ODO = odometer
    ÖmerFaruk199 bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4100

ODO = odometer
    yani …

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:29 ----------

kılavuza bak diyenler olabilir ama kılavuzda yazmıyor bu

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    ODO yazan kısım toplam yaptığınız km.yi gösterir.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Odo ve trip degerlerini toplamayacaksin.

4100 km total menzilin..

Trip olan kısım bağimsiz mesafeyi gosterir..(ama orada kat edilen mesafe ODO yada yansir.

Ornek ben depoyu doldurunca Trip1 i sifirlarim..

Motosikleti
    R25
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Odo ve trip degerlerini toplamayacaksin.

4100 km total menzilin..

Trip olan kısım bağimsiz mesafeyi gosterir..(ama orada kat edilen mesafe ODO yada yansir.

Ornek ben depoyu doldurunca Trip1 i sifirlarim..
    Bende acaba üç bin km'deyse beş bin bakımına bin km sonra gideyim demiştim. O zaman yarın gideyim. Çok teşekkür ederim
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı ÖmerFaruk199 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende acaba üç bin km'deyse beş bin bakımına bin km sonra gideyim demiştim. O zaman yarın gideyim. Çok teşekkür ederim
    Rica ederim..

Hayatın kendisi zaten trip...

Sen odo´ya bak yeter...

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Tripmetre her araçta istenildiği zaman sıfırlanabilen km göstergesi. Odometre genel bir gösterge. Çok zorlanmanıza kılavuza bakmanıza gerek yok google amcaya yazdığınız zaman videolu anlatımı gelir. Zaten biri 4100 biri 3000 olduğuna göre tahmin yürütebilirsiniz.

Kaç kmdir motosiklet kullanıyorsunuz bilmiyorum ama 4100 km kullanana kadar bu değerleri hiç merak etmediniz mi ? Gösterge paneli önemli bir parça motosikletle iletişim kurabildiğiniz onu anlayabildiğiniz tek panel buradaki tüm değerleri ve işaretleri zaman ayırıp çalışmanızı tavsiye ediyorum. Dikkat etmessiniz orda garip bir yazı çıkar bir işaret çıkar ve kullanmaya devam ederseniz sizi tehlikeye bile atabilir. Genel olarak tüm motosikletler için geçerlidir.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Hatta çoğu yüksek cc motorda trip a vet trip b bulunur.
    Bunlardan biri yakıt doldurulduğunda otomatik sıfırlanır vs.
    ODO ise sıfırlanamaz.
    Dolayısı ile 3 ayrı km göstergesi bulunur.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

YZFR25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Arkadaşlar bende bilmediğim için soruyorum, ODO, trip1, trip2 bunları anladım ancak bunların haricinde bir de "TRIP" var. Bu ne işe yarıyor reset tuşuna basılı tutunca oil yazısı falan çıktı ekranda ne işe yaradığını anlamadım.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Oil Trip ise yağ değişiminden sonra geçen süreyi gösteriyor. F Trip ise yakıt tek çizgiden düştükten sonra yapılan km yi gösterir.
    vlad1462, ÖmerFaruk199 ve YZFR25 bunu beğendiler.

sen daha odo ile trip metreleri birbirinden ayıramıyorsan işin zor. yukarıdaki bir arkadaşın da dediği gibi gösterge paneli motosiklet ile iletişim kurduğun arayüzdür. oradaki en küçük bir noktanın bile ne anlama geldiğini bilmelisin yoksa işin zor. bir gün yağ ışığı yanar bu kırmızı ışık ne dersin bir bakarsın motor yatak sarar. sonra akıt benjaminleri

Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Müthiş yorum.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilmemek ayıp degil ögrenmemek ayıp öğrenmeyi başkalarından hazıra konmak erinmek herşeyi ayagina eline gelmesi ayıp çok kızdım size
    Alın buyrun okuyun
    Motosikletiniz buyuk ihtimal yamaha yzf r25 nickinizden belli oluyor diye buraya owners manual yani kullanım kılavuzunu bırakıyorum bu kadar basit seyleri insanlar neden buyutur anlamam.

https://ownersmanuals2.com/yamaha/yz...kilavuzu-54814

Motosikletinin basina birsey geldigi zaman dijital ekranda hata kodlari belirir mesela bunlarin anlamlari vardir
    Misal motosikleti isiklarda yanlislikla dururken dusurdun varsayiyorum motosikleti kaldir calismaz orda lean angle sensor
    Yatis acisi sensoru hata kodu verir
    Kontagi kapatip acarsan calisir gibi buna benzer ufak büyük incelikler vardir basit birsey yuzunden basin agrimasin diye kullanim kilavuzunu ogren motosikletini daha cok seversin

Fiziksel debriyaj kapaginin altinda bulunan Yag gostergesi
    Ön fren hidrolik gostergesi
    Arka fren hidrolik gostergesi
    Sogutma suyu gostergesi
    Gibi basit rutin seyler var motosiklet kız gibidir bakman lazim
    Ha derine inmek istersen service manual servis kılavuzu var onuda atarim istersen
    Viraj gaz fren yatis vb ogrenmek istersen onunda kitabini atarim yeterki ogrenmek iste
    Zaten bu pdf ve kitaplarida bu forumdan edindim senin bu konunada yazarim.

Alıntı YZFR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müthiş yorum.
    bana mı dedin ?

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı ÖmerFaruk199 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4100 km de iken neden 5000 olmadan bakıma gidiyorsun anlamadım ki? 900 km daha git sonra bakıma götür.

Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Sana dedim. Çok beğendim yorumunu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:33 ----------

Ne enteresan adamlarsınız. Konuyu açan kişi kusura bakmayın size garip gelebilir demiş yardım istemiş, adamı bir falakaya yatırmamışsınız. Sorma kardeş burada birşey. Dayak yiyebilirsin. Burada herkes otorite.

Alıntı YZFR25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana dedim. Çok beğendim yorumunu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:33 ----------

Ne enteresan adamlarsınız. Konuyu açan kişi kusura bakmayın size garip gelebilir demiş yardım istemiş, adamı bir falakaya yatırmamışsınız. Sorma kardeş burada birşey. Dayak yiyebilirsin. Burada herkes otorite.
    neden agresiflik yapıyorsun kardeşim. bu konular önemli konular. yarın bir gün hayatına mal olacağına şimdi falakaya yatsın emin ol onun iyiliği için..

Rakaful - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşı eleştirmek için söylemiyorum ama toplum olarak kullanım klavuzu okuma alışkanlığımız yok. Her işimiz deneme yanılma ile maalesef.

Geçen otomobilimin bir sorunu için ustaya (!) götürdüm. Bir yerden başlar değiştire değiştire sorunu anlamaya çalışırım diyor. Güler misin ağlar mısın...

Motosikleti
    Burgman 200 Abs
    Amacım agresiflik yapmak değil size katılıyorum kılavuz illaki okunmalı bende okudum kılavuzu. Yalnız kılavuzda anlaşılmayan nokta varsa burada sorulması kadar da doğal bir şey yok. Zaten yağ lambasını bilmeyen adam ne motor ne araba sürsün o ayrı konu. Yani soru soran adam kılavuzu okuyup anlamamışta olabilir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)