Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç Motoru önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar öncelikle.. Uzun zamandır motor almak için çabalıyordum nihayet sona yaklaştım fakat bir türlü hangi motora almam gerektiğine karar veremedim ekipmanların hepsini tamamladım shoei kask alpinestars ceket eldiven vs aklımda 4 adet motor var pulsar rs 200 cbr 250 gsx 250 ve kawasaki 250sl sizce hangisini almalıyım ve neden bunlar hariç bi öneriniz var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Popüler sıralama honda>Bajaj>Kawasaki>Suzuki.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kawasaki otuzbinlira güncel kurla tabii! (rahat etmeyebilirsin sert motordur özellikle öğrenmek istediğin biseyi varsa cevaplayabilirim, galiba absli sıfırı da yok)
    Suzuki fiyat güncelliyor ! (Çift silindir artısi, gereginde top speedi sovdurebilir.)
    Honda iyidir hoştur, sifiri yok elde kalmadıysa. .
    Bajajı tercih etmem bunların içinde imkan varsa.

Maddi imkan ve biraz tecrube varsa suzuki al gec tabii suzuki ve kawasakiyi hemen alıp satmayı düşünüyorsan biraz daha uzak dur. Eğer başlangıç içinse; önce bi çinli alıp en azından nedir ne değildir gördükten sonra yukarıdaki listenden motosikleti oncesinde kullanarak bilerek alma taraftarıyım. İlla listemden olsun diyorsan maliyet ve pratiklik açısından cbr bunların içinde.

Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki otuzbinlira güncel kurla tabii! (rahat etmeyebilirsin sert motordur özellikle öğrenmek istediğin biseyi varsa cevaplayabilirim, galiba absli sıfırı da yok)
    Suzuki fiyat güncelliyor ! (Çift silindir artısi, gereginde top speedi sovdurebilir.)
    Honda iyidir hoştur, sifiri yok elde kalmadıysa. .
    Bajajı tercih etmem bunların içinde imkan varsa.

Maddi imkan ve biraz tecrube varsa suzuki al gec tabii suzuki ve kawasakiyi hemen alıp satmayı düşünüyorsan biraz daha uzak dur. Eğer başlangıç içinse; önce bi çinli alıp en azından nedir ne değildir gördükten sonra yukarıdaki listenden motosikleti oncesinde kullanarak bilerek alma taraftarıyım. İlla listemden olsun diyorsan maliyet ve pratiklik açısından cbr bunların içinde.
    Az da olsa tecrübem var fakat hala pulsar rs 200 cbr ve suzuki arasında kaldım hemen satmayı düşünmüyorum 1-2 sene kullanıcam alırsam 2.el alıcam zaten

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı deadlyra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az da olsa tecrübem var fakat hala pulsar rs 200 cbr ve suzuki arasında kaldım hemen satmayı düşünmüyorum 1-2 sene kullanıcam alırsam 2.el alıcam zaten
    Test imkanı varsa, hızla zorun yoksa suzukiyi yine de dene derim şu halde, belki begeneceksin belli mi olur. Ama şahsen 23000 liraları onun 2.eline verecegime;

Abs olsun diyorsan, cb250r 21000 tl sıfır alırım. Kesinlikle naked düşünmuyorsan da 2017 cbr 17000 18000 civarlarinda olmalı.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Genel görüşü özetleyeyim.

Kawasaki: Yüksek fiyat, pahalı parça, zor parça temini, ikinci eli biraz ağır, performanslı, kaliteli, konfor orta

Suzuki: Daha da yüksek fiyat, pahalı parça, nispeten zor parça temini, ikinci eli ağır, gerçekten kaliteli, konfor iyi

Honda: Makul fiyat, makul parça, nispeten kolay parça temini, ikinci eli hızlı, sağlam, kaliteli, konfor orta/iyi

Bajaj: Uygun fiyat, makul parça, nispeten kolay parça temini, ikinci eli hızlı, orta/iyi kalite, konfor orta/düşük

Kişisel tecrübem ve düşüncemdir. Ancak maddi sorun yoksa ve yüksek hız denemelerinden fazla hoşlanmıyorsanız Suzuki, yoksa Honda öneririm. Her ne kadar bazı modelleri sorunsuz olsa da kumar oynamaktan hoşlanmıyorsanız Bajaj önermiyorum, kaldı ki sosyal medyada "aman bu adam kötü birşey yazmış, tehdit etmeniz bile gerekse sildirin onu" mantığı yürüten firma ile çalışmam, ürününü kullanmam, kimseye de tavsiye etmem. Kawasaki ise daha çok Japonsu, yani boyunuz biraz kısaysa ve makul kalitede ama iyi birşey istiyorsanız alabilirsiniz. Ne var ki ülkemizde parça fiyatı ve tedariği biraz sıkıntılıdır. Ama karakteri ve tasarımı güzeldir.

kanka bence hiç biri. 125 lik bi makina ala zaten kış geliyor. kışa kadar kullan acemiliğini at güzelce gez. seneye de direk dominar 400 yada duke 390 gibi makinelere geç. sonra da 600 lere falan geçersin. bana sorarsan 250 lik makinalar başlangıç desen değil ileri seviye desen değil tamamen vergi politikalarından dolayı üretilmiş amaçsız ara bir segment. ne köy olur ne kasaba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:34 ----------

[/COLOR]
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genel görüşü özetleyeyim.

Kawasaki: Yüksek fiyat, pahalı parça, zor parça temini, ikinci eli biraz ağır, performanslı, kaliteli, konfor orta

Suzuki: Daha da yüksek fiyat, pahalı parça, nispeten zor parça temini, ikinci eli ağır, gerçekten kaliteli, konfor iyi

Honda: Makul fiyat, makul parça, nispeten kolay parça temini, ikinci eli hızlı, sağlam, kaliteli, konfor orta/iyi

Bajaj: Uygun fiyat, makul parça, nispeten kolay parça temini, ikinci eli hızlı, orta/iyi kalite, konfor orta/düşük

Kişisel tecrübem ve düşüncemdir. Ancak maddi sorun yoksa ve yüksek hız denemelerinden fazla hoşlanmıyorsanız Suzuki, yoksa Honda öneririm. Her ne kadar bazı modelleri sorunsuz olsa da kumar oynamaktan hoşlanmıyorsanız Bajaj önermiyorum, kaldı ki sosyal medyada "aman bu adam kötü birşey yazmış, tehdit etmeniz bile gerekse sildirin onu" mantığı yürüten firma ile çalışmam, ürününü kullanmam, kimseye de tavsiye etmem. Kawasaki ise daha çok Japonsu, yani boyunuz biraz kısaysa ve makul kalitede ama iyi birşey istiyorsanız alabilirsiniz. Ne var ki ülkemizde parça fiyatı ve tedariği biraz sıkıntılıdır. Ama karakteri ve tasarımı güzeldir.
    Ayıptır söylemesi motor için 20bin lira gibi bir bütçe ayırdım ekipmanlar hariç temiz cbr bulmak zor suzukiler evet iyi ama servis ve parça temini zor ve ikinci eli yok gibi birşey pulsar ve cbr 250 arasında gidip geliyorum Son olarak mt25 leri önerir misiniz absli versiyonu

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:39 ----------

Alıntı coderadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka bence hiç biri. 125 lik bi makina ala zaten kış geliyor. kışa kadar kullan acemiliğini at güzelce gez. seneye de direk dominar 400 yada duke 390 gibi makinelere geç. sonra da 600 lere falan geçersin. bana sorarsan 250 lik makinalar başlangıç desen değil ileri seviye desen değil tamamen vergi politikalarından dolayı üretilmiş amaçsız ara bir segment. ne köy olur ne kasaba.
    uzun süre kullanmaayı planlıyorum ve biraz daha yüksek cc motor almak istiyorum ilk motorum olmıycak gibi birşey

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)