Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağmur Deneyimi Hk

Motovento
    REKLAM ALANI
    CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Herkese Merhaba,

Geçenlerde kısa da olsa yağmurlu bir günde yolda yakalandım. Yağmurluğum selenin altındaydı fakat kısa süreceğini bildiğimden giymedim hem nasıl olur diye denemek istedim. Şimdi kaskın vizörü açık kullanırım genelde. İçine güneş gözlüğümü takarım göze çerçöp böcek taş girmesin diye. Yağmur yağdığında gerek arabalardan çıkan sular gerek havadaki yağmur damlalarının suratıma çarpıp canımı yakması sonucu vizörü kapadım. Oda çamurdan önümü göstermez oldu kala kaladım. Dinmesini bekleyip vizörü açıp gittim.

https://www.hepsiburada.com/simoni-p...-HBV000002KNHQ
    https://www.hepsiburada.com/simoni-m...-HBV000004KE6B

Yukarıdaki 2 ürünü araştırdım. Bunları kullanan veya bunlar gibi özellikle yağmurda suyu tutmayacak bu tarz ürünler kullanan deneyimi olan bilgi paylaşacak kimse var mı?

Motorun ön camı ve vizöre uygulayacağım bir yağmur kaydırıcı ürün arıyorum?
    baba bilgisiyle adam olunmaz bekar hayatı yaşa.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Silikon katkılı cam temizleyiciler düzenli kullanıldığında epey iş görüyor. Vizörü kirleten genelde yağmurdan çok öndeki araçların havalandırdığı çamur. Takip mesafesini arttırıp hızı düşürmek genelde görüşü nispeten rahatlatıyor.

Kendim kullanmadım ama Meguiars Perfect Clarity Glass-Su Kaydırıcı denenebilir.

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    vizörüne mum sür mum. denemedim ama şimdi aklıma geldi, mum suyu kaydırır mantıken. üzerine de bi su tutup denersin bence başarılı.
    yağmurda motosiklet kullanmak çok zevklidir ama lastik çok önemli.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sol eldivenin işaret parmağında yağmur kaydırıcı lastik parçası olan eldivenlerden kullanabilirsiniz.
    Tengri bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    parmağa takılan minik silecek tarzı ürünler var bunlardan temin edilebilir hiç olmadı elinizin altında motorun bir yerine sıkıştırabileceğiniz microfiber cam bezi ile arada silmek faydalı olabilir. Su itici spreylerin etkisi çabuk geçiyor ve çok ince ciseleyen yağmurda işe yaramaz. damlacıklar olarak vizörde kalır illa ki sileceksiniz. Ayrıca buğu önleyici pinlock da şart. Bu havalarda belki gerekmeyebilir ancak önümüz sonbahar-kış
    oialdemir bunu beğendi.

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    İpone helnet hem vizör temizleyici hem yağmur kaydıcı oldukça güzel bir ürün. Tavsiye ederim.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Yağmurda bunlara dikkat ediyorum ben;

Birde bu ürünler boş biraz. Pinlocklu güzel bir kask herşeyi çözer.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Şahsen yağmurda yaşadığım en büyük sıkıntı buhar. Pinlock ile buhar problemi olmuyor. Yağmur tanelerini arada bir elimle (eldivenle) siliyorum. Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi işaret parmağının yan kısmı silecek gibi olan eldivenler de mevcut.
    oialdemir bunu beğendi.

Motosikleti
    https://www.feyizoglu.com/Kask-Ici-V...Set_50762.html bu seti alayım diyorum. kullanan var mı?
    baba bilgisiyle adam olunmaz bekar hayatı yaşa.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Ben birara benzer ürünleri aldım denedim ama pek bir işe yaradığını söyleyemem.
    Ya da kayda değer bir fark göremedim diyeyim.

Eldiven ile siliyorum genelde.
    asıl sorun genelde iç taraftaki buğu oluyor.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı CagrioneTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.feyizoglu.com/Kask-Ici-V...Set_50762.html bu seti alayım diyorum. kullanan var mı?
    Yukarıdan aşağı kadar herkes PinLock yazdı. Madem önemsemeyeceksiniz neden soruyorsunuz Hocam ? Pinlock takacaksınız kaskın içine. Kaskın içi buğu yapmayacak sizde önünüzü görebileceksiniz. Birbirimizi anlıyor muyuz ?

Pinlock Pinlock Pinlock Pinlock Pinlock Pinlock Pinlock Pinlock Pinlock
    tarikcapar ve hasmet bunu beğendiler.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıdan aşağı kadar herkes PinLock yazdı. Madem önemsemeyeceksiniz neden soruyorsunuz Hocam ? Pinlock takacaksınız kaskın içine. Kaskın içi buğu yapmayacak sizde önünüzü görebileceksiniz. Birbirimizi anlıyor muyuz ?

Pinlock... pinlok diye okunur... :D
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Pek kendini zeki sanan arkadaş. Ben pinlock mu sormuşum. Ben motorun ön camı ve vizör su tutmasın diye kullandığınız bir yağmur kaydırıcı var mı diye sormuşum. Önce biraz oku sonra yazmayı öğrenirsin. Yada eleştirmeyi.

Yağmurda su tutmayacak ürün kullanan var mı diyorum ben pinlock takmalımıyım diye sormuyorum. Anladın mı bir daha yazayım mı?

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Pek kendini zeki sanan arkadaş. Ben pinlock mu sormuşum. Ben motorun ön camı ve vizör su tutmasın diye kullandığınız bir yağmur kaydırıcı var mı diye sormuşum. Önce biraz oku sonra yazmayı öğrenirsin. Yada eleştirmeyi.

Yağmurda su tutmayacak ürün kullanan var mı diyorum ben pinlock takmalımıyım diye sormuyorum. Anladın mı bir daha yazayım mı?
    Adam haklı beyler, dağılın. Ya da yağmur suyu kaydırıcı bişeyler önerin

Motosikleti
    XMAX 250

Kendimi zeki sanıyorum demedim. Pinlock şart dedim. Çünkü pinlock kullanman gerektiğini hala anlamamışsın. Visör e su gelmemesi için tearoff kullanabilirsin. Yağmurlu bir günden sonra çıkartır yenisini takarsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

Ayrıca aynı konuyu 98564262 kez açmadan önce arama bölümüne gir. Aklındakini ara. Sonra yoksa gel buraya konu aç. Boş içerik oluşuyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)