Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç Motosikleti Önerisi/CFMOTO 150NK

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar,
    Biliyorum bu tür konular forumda çok açıldı fakat soruma cevap olacak bir konu bulamadım.Her neyse ben geçen sene a2 ehliyet aldım.Ehliyeti aldım fakat hiç motosikletim olmadı.Para biriktiriyordum ufak ufak.Malum dolar/euro aldı başını gitti bende yılbaşından önce fiyatlara zam gelmeden motor alayım diyorum.Bütçem ekipman dahil 15bin lira civarında.Bu 1 sene içinde hür türlü düşük cc'li motosikletleri inceledim.Dediğim gibi dolar/euro yükselmeye başlayınca bende acele etme kararı aldım ve bütçeme uygun olarak CFMOTO 150nk motorunu beğendim.Forumda araştırdım ve birçok kişi motosikletten memnun ama yedek parça sıkıntısı var diyorlar.Bende ahım şahım bir motor aramıyorum zaten bütçeme uygun,yakıt cimrisi ve yakışıklı motorlar arıyorum.150NK tam bana göre gibi şu anda.Ama yinede çok kararsızım acele ederken kötü bir motor almak istemiyorum.
    Sizce 150NK almalı mıyım yoksa başka motosikletlere bakmalımıyım? Yılbaşından önce almam gerektiğini düşünüyorum.Dolar/euro yükselmeye devam eder ve ekstra vergiler gelirse benim motor hayalim çöpe gider.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Yani hangi motoru almalıyım 150nk uygun mu?

Not:2.el almayı düşünmüyorum.

Saygılarımla...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    İlk motorun madem, ikinci el al. O paralara 200NS alırsın ikinci el, daha mantıklı olur.

dediğim gibi 2.el almayı düşünmüyorum

150 nk gayet güzel motor bende başlarken çok düşündüm peşinden koştum (ozamanlar sıfırı 6900) sonra kime sorsam gücü az çabuk sıkılırsın dedi bana 200ns aldırdılar iyiki de almışım daha memnun kaldım

Motosikleti
    cb125r
    2. el düşünmüyorsan pek alternatif gözükmüyor benelli bn125 var ona bak istersen

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Alıntı Napster1910 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğim gibi 2.el almayı düşünmüyorum
    İlk mesajında da öyle yazdığını okudum ama bence 2.el almalısın ısrar ediyorum. Çünkü illaki düşeceksin, durduğun yerde ayaklığı açmayı unutup düşeceksin, trafikte ani bir şey olacak panik yapacaksın vs. ilk motoru sıfır almak mantıklı değil. İkinci el almak çok daha mantıklı, götürürsün servisine baktırırsın parasıyla, o sana neyi var neyi yok söyler bu kadar takma derim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Tvs Apache 180 de bakabilirsin de ehliyet sınıflarına hakim değilim, A2 ile kullanılabiliyor mu bilemem.
    levend84 bunu beğendi.

bn 251 e yetmiyor sanırım bütçen, benelli bn 125 alabilirsin veya cfmoto da iyi bir alternatif, tvs apache 180 de alabilirsin, rks 150r veya s olabilir hem ekipman ,lastik vs için de üstüne paran kalır, honda msx 125 kaç para bilmiyorum ama güzel motor küçük seversen, lifan kpr 200 var tutulmamış ama güzel motorlardan, cruiser istersen lifan lf 250b veya rks blackster bakabilirsin, rks k-light 200 de güzel bir motor

Yorumlarınız için teşekkürler,
    Benelli 125 görünüş olarak hoşuma gitti.fiyatıda tam bütçeme göre üstüne ekipmanda alabilirim.benellinin modelini araştırmaya başlayayım.Eğer bütçeme ve kafama uygun iyi bir motosiklet bulamazsam ikinci el piyasasına yöneleceğim.Daha önce hiç motosikletim olmadığı için ikinci el güzel motor bulabilir bilmiyorum.bütçem kısıtlı olmasa pulsar 200rs almayı düşünüyordum.Başka bütçeme uygun supersport ya da naked model önerisi varsa önerilere açığım

Alıntı Napster1910 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumlarınız için teşekkürler,
    Benelli 125 görünüş olarak hoşuma gitti.fiyatıda tam bütçeme göre üstüne ekipmanda alabilirim.benellinin modelini araştırmaya başlayayım.Eğer bütçeme ve kafama uygun iyi bir motosiklet bulamazsam ikinci el piyasasına yöneleceğim.Daha önce hiç motosikletim olmadığı için ikinci el güzel motor bulabilir bilmiyorum.bütçem kısıtlı olmasa pulsar 200rs almayı düşünüyordum.Başka bütçeme uygun supersport ya da naked model önerisi varsa önerilere açığım
    Bak dostum 15 k cf 150 NK kullandım servisi yok motorun kaza yaparsan yedek parça yok. Ve 6 ay sonra gücü yetmeyecek ikinci ele yönel derim ama kesinlikle bajaj olmasın o ikinci el

harabe35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb 750 HORNET
    Dostum bütün rkadaşlar 2. eli tavsiye ediyor. Benimde öyle olacak. CFMoto 250 NK modeli sözde Haziranda satışa çıkaracaktı.. Ama daha tık yok.. 15-17 bin TL arası satışa çıkarcaz haziranda diyorlardı. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı sanırım. Sana tavsiyem CF Moto ya yönelme. Servis ağı olarak kendini ispat etmiş honda varken sana tavsiyem 2. el bir CBR 125, al bin biraz daha birikim yap satıp daha yüksek cc ye geçersin. Ben yaklaşık 1.5 sene sabrettim biriktirdim CB 250 R aldım. Sana tavsiyem paranı CF ye yatırma ;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)