Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Herkese İyi Bayramlar.

Motovento
    REKLAM ALANI
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bayramın sosyal tarafına amenna,
    ve fakat allah'la olan meselesine inekleri bu şekilde dahil etmek kanaatimce delüğanlıyı bozardır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beceremediler mi? Eziyet mi ettiler hayvana?
    boğazı ön taraftan kesmeye başlıyorlar ve sinirlerin geçtiği arka tarafı kesmiyorlar ki iyice canı yansın can çekişsin diye. niye böyle yapıyorsunuz diye sorduğumda dediler ki "vücut fonsiyonları çalışmaya devam edip tüm kanı boşalsın diye arka tarafı kesmiyoruz".

allah affetsin ben kurban kesemem kestirmemde, farklı şekilde olabilir ama bu şekilde ben et yemekten vazgeçmeye hazırım. zaten et yediğimiz mi var doğru dürüst.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Desenize bu bayram et yiyemeyeceğiz diyen çocuğu duyduktan sonra....
    Bayram bayram olmaktan çıkmasın diye kurban paylarınızı kesemeyen ailelere verirseniz bayramı yaşar,yaşatırsınız.
    Arkadaşın dediği gibi bayramda et yiyemeyen hiçkimse kalmaması dileğiyle bayramınız mübarek olsun.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu kurbanda bir şeye dikkat ettim. hayvan kafası kesildikten sonraki 1 dakikalık süreç zarfında gözlerini kırpıyor.

refleks mi yoksa o bir dakikalık sürede her şeyin farkında mı, bilemiyorum.

zaten biz yedik onu.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boğazı ön taraftan kesmeye başlıyorlar ve sinirlerin geçtiği arka tarafı kesmiyorlar ki iyice canı yansın can çekişsin diye. niye böyle yapıyorsunuz diye sorduğumda dediler ki "vücut fonsiyonları çalışmaya devam edip tüm kanı boşalsın diye arka tarafı kesmiyoruz".

allah affetsin ben kurban kesemem kestirmemde, farklı şekilde olabilir ama bu şekilde ben et yemekten vazgeçmeye hazırım. zaten et yediğimiz mi var doğru dürüst.
    Amaç hayvanın acı çekmesi değil tabii ki.

O yüzden kesilmeden önce yemek ve su veriliyor. Bıçak gösterilmiyor. Mümkün olduğunca strese sokulmuyor hayvan. Ana atar damar anında, mümkünse tek bıçak darbesiyle kesiliyor (küçük başta en azından), ve zaten beynin kan basıncı anında düştüğü için 10-20 saniye içinde hayvan şuursuz hale geliyor. Biraz süre gerçekleşmeye devam eden ayak sallama, eğer oluyorsa göz kırpma vs. istemsiz gerçekleşen, hayvanın farkında olmadığı hareketler. O esnada ne bir şey görüyor da, ne de hissediyor zaten.

Bunun hakkında yapılmış bayağı araştırma var. Olaya yahudiler de dahil olduğu için bayağı çalışılmış. Hayvanın beynine elektrotlar takip farklı metotlarla öldürüp beynin acı merkezlerindeki hareketlenneleri ölçmüşler vs.
    fatih.met bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)