Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Teknik bakımdan bilgili arkadaşlar yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar kasisten geçerken 50 ile geçmem gerekiyordu ben 55-60 civarında geçtim motor biraz zıpladı ilerde kavşaklarda kırmızı ışık vardı durdum ışıkları beklerken motor stop etti nedense sonra tekrar çalıştırdım gaz verdim derken motordan zırıltı gelmeye başladı zııır diye zincirden falan başka birşeyden sandım bi baktım motorun arka tarafından geliyor egsosdan geliyor ses sağa cekip boşa aldım motora gez verdim kesin olarak egsozdan geliyor yüksek derecede bi zırıltı var trafikteki arabalar bile sesten dolayı sordular sizce problem nedir cözemedim egsozun etrafına baktım ettim delinme falanda göremedim yerinden oynama gibi bi durumda yok devir yükseldikce zırıltı cok fena artıyor ?

Motor Süperlight 200

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Egzozun birleştiği yerleri kontrol edin

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Egzozda krom Yada nikel korumalık varsa vidayla bağlantılı olarak (3 vida var benim motorda egzozun dışını saran metali egzoza bağlıyor) onun vidaları gevşemiştir acilen sık. Yoksa vida düşer ses daha da artar. Bi gün o korumalık yolda düşer.

Nikel yada krom korumalık yok egzozun birleştiği yeride kontrol ettim ses oradan değilde çıkış kısımlarından geliyor gibi oralardada herhangi bir vidalık işlem yok sanki egzozun içinden geliyor gibi

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Claxs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nikel yada krom korumalık yok egzozun birleştiği yeride kontrol ettim ses oradan değilde çıkış kısımlarından geliyor gibi oralardada herhangi bir vidalık işlem yok sanki egzozun içinden geliyor gibi
    Katalizor çeperleri dağıldi diyecegim ama,o hizla girip dagilmasi mantiksiz geliyor..

Sabah Konuya Video cekip atacağım katalizor çeperlerinin o hızda dağılması çok zor bence

Dxsec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Eksozu takip edin büyük ihtimalle manifoltdaki vidalar yerinden çıkımış olabilir.

Videoyu ekledim tam olarak ses böyle

MFTaşkıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV950 Bolt (2016)
    Egsozun içinde de radyatöre benzeyen petekler var o petekler içeride kırılıp bir birlerine çarpıp o sesi yapıyor olabilirler.

Motosikleti
    xv250
    egzoz orjinal mi ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kasisten 50 ile geçme

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)