Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Merhaba. Ankara'da Scooter Motor Dersi Almak İstiyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Strokkerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba. Ben Ankara Keçiören'de yaşıyorum. Yaşım 30. Bir scooter almak istiyorum. Yalnız önce bana scooter motorsiklet sürmeyi öğretecek biri lazım. Az denge problemim var. Miktar çok önemli değil. Rica ediyorum bir yardımcı olunuz.
    Saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gönenç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS200(ESKİ),CBR500R(ESKİ),CBR650F
    Alpha motosiklet akademisinden Kaan Hoca veya Murat Hoca ile iletişime geçebilirsiniz.Saygılarımla.

http://alphamotosikletakademisi.com/

Gönenç. Çok teşekkür ederim. Gün bitmeden bakacağım inş.

Motosikleti
    Rica ederim ne demek,güzel günlerde kazasız belasız kullanın.

Gönenç mesaj attım; ama 2 gündür yazan olmadı. Mesajı cep numarasında attım. Kulakta az anlama kaybı olduğu için aramadım.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Strokkerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gönenç mesaj attım; ama 2 gündür yazan olmadı. Mesajı cep numarasında attım. Kulakta az anlama kaybı olduğu için aramadım.
    ohoo hocam aramadan olmaz öyle. Mesajlara bakmamışlardır. Bir arkadaşınızdan yardım isteyebilirsiniz.

Avatarda Tunus bayrağı nedir bir anlamı vs?

Motosikleti
    Şimdi baktım iletişim numarası Murat Hoca'nın numarası.İsterseniz bana numaranızı gönderin Murat Hoca ya söyleyeyim.Eğer yakınsanız yerleri de Birlik mahallesi taraflarında,gidip konuşabilirsiniz de.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    google bu konuda yardımcı olur size.. çankaya taraflarına yakınsanız gidip yüz yüze görüşün hatta..

artemis99 inan ki Türk Bayrağı niyetine yerleştirmiştim. Değiştiriyorum.
    Gönenç en iyisi yanke arkadaşında dediği gibi, gidip bir hafta sonu yüz yüze konuşmak daha iyi olur.

Normalde bisiklet bile süremiyorum. Araba ehliyetim bile yok. Yalnız yaşıyorum. Scooter nasıl süreceğim bilmiyorum. Yoksa bir scooter alıp okul bahçesinde hafta sonları kendimi mi eğitmeliyim bilemedim.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    artemis99 inan ki Türk Bayrağı niyetine yerleştirmiştim. Değiştiriyorum.
    Gönenç en iyisi yanke arkadaşında dediği gibi, gidip bir hafta sonu yüz yüze konuşmak daha iyi olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:36 ----------

Normalde bisiklet bile süremiyorum. Scooter nasıl süreceğim bilmiyorum.
    İki teker dengesini motosiklette öğrenebilirsiniz. Ama unutmayın ki motor bisikletten en az 10 kat daha ağır. Öğrenme sırasında düşerseniz ayağınız altında kalabilir veya kolunuz kanadınız kırılabilir. Benim tavsiyem bisikletle başlamanızdır. Ama illa ben motorla başlamak istiyorum derseniz. Motora denge tekeri yaptırmayı düşünebilirsiniz. Oldukça maliyetli olacaktır. Ve tabiki çirkin durur.

hasangazili ben bisikletle yapamam. Direkt motora giriştim o bakımdan. Yalnız yaşıyorum. Şöyle küçük max. 10-30 kmlik alanlara gidip gelmek için kullanacağım. Şehir dışı değil. Şehir içi sadece. 3 tekerli motorlar var. Fiyatları biraz fazla sanırım. Bir Allah'ın kulu sabredip engelimize destek olup güzel bir eğitim verse, inanın ki çok duamı alır.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    hasangazili ben bisikletle yapamam. Direkt motora giriştim o bakımdan. Yalnız yaşıyorum. Şöyle küçük max. 10-30 kmlik alanlara gidip gelmek için kullanacağım. Şehir dışı değil. Şehir içi sadece. 3 tekerli motorlar var. Fiyatları biraz fazla sanırım. Bir Allah'ın kulu sabredip engelimize destek olup güzel bir eğitim verse, inanın ki çok duamı alır.
    Engel oranı nedir ?
    Motoru da almadınız herhalde henüz.
    Motorunuz olsa uygun bir alanda ben elimden geldiğince gelip temel eğitime yardımcı olurum.
    Alpha akademi arkadaşların tavsiye ettiği gibi iyi olacaktır. Profesyonel eğitim anlamında Ulusan Motor (Konya Yolunda Samanyolu Outlet/Gölbaşına girmeden önce solda, içinde ) destek verebilir. Özgür Hoca var. alanları müsait scooterlarla başlangıç eğitimi veriyorlar.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Engel oranı nedir ?
    Motoru da almadınız herhalde henüz.
    Motorunuz olsa uygun bir alanda ben elimden geldiğince gelip temel eğitime yardımcı olurum.
    Alpha akademi arkadaşların tavsiye ettiği gibi iyi olacaktır. Profesyonel eğitim anlamında Ulusan Motor (Konya Yolunda Samanyolu Outlet/Gölbaşına girmeden önce solda, içinde ) destek verebilir. Özgür Hoca var. alanları müsait scooterlarla başlangıç eğitimi veriyorlar.
    Abi eğitimlerin açıldıysa bende gelmek isterim
    ANGARAJ

Ben polinöropati hastasıyım 17 yıldır. Yani sinirsel kas hastalığı. Yalnız spor yaptığım için çok etkilemedi beni. Engelli raporum %70. Sadece el ve ayak bileklerinden aşağı az güç ve his kaybı var. Sol el parmakları az eğrildi. Böyle kaldı. Son 2 yıldır böyle. Araba kullanıyorum; yalnız sadece otomatik. Araba alacaktım, fiyatları çok ve ev kredisi ödediğimden alamam. Kamyon dahi sürsem, il sağlık müdürlüğü sırf bu hastalık dolayısıyla ehliyet alabilir raporu vermiyor. O bakımdan sadece kısa mesafelere max. (30 km) gidebilmek ve hastane-alışveriş işlerimi halledebilmek için scooter düşündüm. Keçiören Sanatoryumda yaşıyorum. Bir hafta sonu dediğiniz yere gideceğim inş.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi eğitimlerin açıldıysa bende gelmek isterim
    yok be Yunuscum ben kim eğitim vermek kim ?
    Ama arkadaşımız arzu ederse bir kaç saat kapalı alanda temel kontroller hakkında bildiğim kadarıyla yardımcı olurum. Epey bi scooter geçti elimden nede olsa
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

chopperrider ilgine çok teşekkür ederim. Yalnız bir scooterim yok. Olsaydı eğitiminden faydalanmak isterdim. Düşünmeniz bile pozitif etki verdi. Sağ ol.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Ben polinöropati hastasıyım 17 yıldır. Yani sinirsel kas hastalığı. Yalnız spor yaptığım için çok etkilemedi beni. Engelli raporum %70. Sadece el ve ayak bileklerinden aşağı az güç ve his kaybı var. Sol el parmakları az eğrildi. Böyle kaldı. Son 2 yıldır böyle. Araba kullanıyorum; yalnız sadece otomatik. Araba alacaktım, fiyatları çok ve ev kredisi ödediğimden alamam. Kamyon dahi sürsem, il sağlık müdürlüğü sırf bu hastalık dolayısıyla ehliyet alabilir raporu vermiyor. O bakımdan sadece kısa mesafelere max. (30 km) gidebilmek için scooter düşündüm. Bir hafta sonu dediğiniz yere gideceğim inş.
    Anladım hocam, geçmiş olsun. sağlık durumunuz scooter kullanmaya izin veriyor ise (ki bunun kararını siz verecekseniz) kısa mesafede ulaşım ihtiyacınız için scooter mantıklı bir seçim olacaktır. Şimdiden hayırlı olsun

Arkadaşlar, cevaplar için sağ olun. Bayağıdır yoktur. Hastaneye yatmıştım, fizik görüyordum. Cevaplar için çook teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)