Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Fakir Ekipman Süreci

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba;

Kızacağınızı bile bile öneri alıp en azından düşük bütçe ile idare eder düzeyde bir koruma sağlamak istiyorum.

Yoğun bir iş tempom olduğundan ve param olmadığından şu an ceket / pantolon olayına giremiyorum.

Kaskı edindim bir tanıdıktan. Bu nedenle sizden ucuz ama etkili korunma yöntemlerini rica edeceğim.

Öneri olarak

Eldiven
    Dizlik
    Dirseklik

ve almam gereken başka birşey varsa fikirlerinizi paylaşabilir misiniz? Model vs. olarak

not: düşük cc bir motor alacağım 150-200
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    2. ellere de bak, çok uygun fiyatlı temiz ürünlere denk geliyorsun. Bütçe az diye tiriviri bir ürüne para vereceğine, kabul görmüş bir markanın temiz 2. eli bence daha iyi..
    levend84 ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

marka bilgim yok ikinci elde tahminen %25 bir oynama olur o nedenle sıfırı tercih edebilirim

Motosikleti
    Yamaha MT-25 & Honda XL 185S
    venom un ürünleri nasıldır? ben mont ve dizliğini aldım.

bende baktım venom set aldıgında 110 lira dizlik ve bileklik ama ucuz olduğu için açıkçası endişelendim.

direk model marka olarak birileri yardımcı olur diye umuyorum =)

Motosikleti
    Peugeot 103
    Mont için Durt, 4riders, prosev ve prohel markaları işini görür. Saydığım tüm markalar bildiğim kadarıyla yerli ve kaliteli fakat 4riders en kalitelisidir. Fiyat belki fazla gelebilir fakat dizlik dirseklikler kaza veya darbe anında dönebiliyor çıkabiliyor ve hatta kırılabiliyor. Pantolon için held ve riderdenim markaları da bakılabilir. Aldığınız ekipmanların (eldiven hariç) kevlar korumalı olmasına dikkat edin. Eldiven olarak da scoyco, five s ve venom markalarına bakın. Bilek korumalı yani boyu bileğinizi yaklaşık 4 parmak geçen eldivenler çok daha korumalıdır ve bilek eklemlerinizi darbeden korurlar, alabiliyorsanız böyle almanızı öneririm.

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Eldiven olarak bunu tavsiye ederim. Daha bugün aldım denemek nasip olmadı valla https://www.mototeks.com.tr/vexo-com...ven-siyah-6991
    baba bilgisiyle adam olunmaz bekar hayatı yaşa.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    bütçe ne kadar?

Uygun olduğunu düşünürsen bir bak derim yabancıya gitmesin

http://www.motosiklet.net/forum/sati...en-dizlik.html

Sedotti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    Valla ben senin yerinde olsam o 3'üne vereceğim parayla gider mont alırdım. Eldiven her türlü ucuza bulursun, bütçeni sarsmaz.

O dizlik, dirseklik falan sakın güvenme öyle şeylere. Onlar bisiklet üzerinde bile zor koruma sağlardı.

Ek olarak dostum ekipman olayının motor hacmi ile hiç alakası yok.
    mgora bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mehmetk12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    venom un ürünleri nasıldır? ben mont ve dizliğini aldım.
    Tekstil den falan anlamam ancak 2 sene önce aldığım venom mont halen sağlam duruyor. Hatta bir kazada da beni korudu sol omzum üzerinde kısa da olsa sürüklendim biraz. Impactec level 2 sırt koruma ile kullanıyorum. Soğuk havalarda da baya iyi sıcak tutuyor.

Hatta o dönem %60 pahalıya aldığım montta dirsek tarafında dikiş atmaları var.

bütçe de sınırlı, aslında aklımda hep mont vardı ama montlarda ateş pahası resmen.

bir de üşengeçlik var, makinayı bir yere bıraktığımda montu kaskı taşıması var, hadi kask neyse de montu napıcam =)

kızacaksınız canından daha mı değerli o zaman motor alma vs farkındayım =)

DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba;

Kızacağınızı bile bile öneri alıp en azından düşük bütçe ile idare eder düzeyde bir koruma sağlamak istiyorum.

Yoğun bir iş tempom olduğundan ve param olmadığından şu an ceket / pantolon olayına giremiyorum.

Kaskı edindim bir tanıdıktan. Bu nedenle sizden ucuz ama etkili korunma yöntemlerini rica edeceğim.

Öneri olarak

Eldiven
    Dizlik
    Dirseklik

ve almam gereken başka birşey varsa fikirlerinizi paylaşabilir misiniz? Model vs. olarak

not: düşük cc bir motor alacağım 150-200
    Kask Olarak : LS2 FF353, MT BLADE (Güneş Vizörlü İstersen), MT Revenge [Bu Kasklar Fiyatı Fazla Olmasa da Güvenli Kasklardır]

Dizlik : Prohel Mafsallı Dizlik, Venom Mafsallı Dizlik [Mafsallı Olmasından Dolayı Hareket Etmesi Kolaydır]

Motosiklet Montu : Prosev 7175 [Yaz, Kış Kullanırsın. Kışları Çok Soğuk Olursa Bir Termal İçlik Al Devam Et. Yazları İse Diğer 4 Mevsimlere Oranla Bir Tık daha Serin Tutar (Havalandırma Kanalları Var Diye) Ama Yazlık, Kışlık Ayrı Alman En İyisi Fakat Money Artıyor]

Eldiven : Venom, SCOYCO, DURT'un 100 TL'ye kadar ve 100 TL civarında eldivenleri var.

Motosiklet Botu : Rockwell'in Yazlık veya Kışlık motosiklet ayakkabılarını alabilirsin.

Kaskı FF353 Alırsan En Pahalı 1210 TL tutuyor ama botu yazlık, eldiveni bir tık düşük alırsan daha uygun oluyor. Bu senin korumak için hayli hayli yeterli.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Ben ikinci el mont almıştım ilk başladığımda 100 liraya. Sahibindende var.

yukarda yazılanlara göre dizlik eldiven kask buff hallettim.

Su an ceket araştırıyorum =) pantolon ya da bot düşünmüyorum zaten

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    yukarda yazılanlara göre dizlik eldiven kask buff hallettim.

Su an ceket araştırıyorum =) pantolon ya da bot düşünmüyorum zaten
    En azından küçük topuğa kadar gelen bir bot için bütçeyi mutlaka zorlayın. Düşündüğünüzden daha kritik bir ekipmandır.

Ceket konusunda yeni gibi ikinci el ürünler var, tercih edebilirsiniz veya VENOM' un ürünlerini inceleyebilirsiniz. Makul kalitede (aynı fiyata satılan diğer markalardan çok daha kaliteli) güzel ürünleri, genellikle içlik olarak yağmur ve soğuk koruma için iki ayrı katman ile beraber geliyor. Birçok firma bunları ayrı satıyor. Doğru ürünü alırsanız 3 mevsim kullanabilirsiniz. Hatta kış çok aşırı soğuk geçmez ise 4 mevsim.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    eldiven için aliexpresste revit ve furygan marka çok iyi replika ürünler mevcut, orijinal deri ve fiyatı uygun.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Durt ceket alana eldiven veriyordu ben aırken. Kazam da işe yaradı ikisi de.Fiyatları sana uygunsa bakmanı öneririm

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    durt' un montlarını beğeniyorum

Arkadaşlar Selam, mont beğendim ancak internet üzerinden alacağım.

Standartta mont/tişört herşeyi L beden alıyorum. 180 boy / 90 kilo

Standartta L giyiyorsam montu da L mi almalıyım yoksa iç korumalar nedeniyle XL mi almalıyım

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

Up ! Up ! Up !
    center112 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 125
    Arkadaşlar Selam, mont beğendim ancak internet üzerinden alacağım.

Standartta mont/tişört herşeyi L beden alıyorum. 180 boy / 90 kilo

Standartta L giyiyorsam montu da L mi almalıyım yoksa iç korumalar nedeniyle XL mi almalıyım

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

Up ! Up ! Up !
    Aynı soru benimde kafamı kurcalıyor. Boy 185 kilo 92 benimde bir bilgi bulamadım şu bedenler hakkında.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)