Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yamaha X-Max 300 ile test sürüşünde kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yaklaşık 50 k büyük cc tecrübem var ktm oreng days test günlerinde de en baba enduro ları test ettim en çılgın endurolara bindim fakat test motorunda bi kaza olunca test edenden alacaklar parasını hasarı imza attığım kağıtlarda bunu görünce artık test motoruna binmem
    param varsa gider alır test ederim
    yoksa hiç yaklaşmam bu korlas tada böyle borusan dada böyle honda yamaha da da böyle marka fark etmez kaza yaparsan parayı senden alırlar
    aslınd kasko lu olması lazım test motorlarının

bu arada o motorun parasını senden söke söke alırlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ashes35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R --> CBR 650F
    Honda test günlerinde bu durumu sormuştum. Motorlar fabrikadan geliyor bizimle alakası yok demişlerdi. Bayilik bir durum yok en azından Honda için fabrikada kasko yaptırmıştır herhalde

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    İyide sigortası vardır bu motorların değil mi?
    Ve arkadaş haklıysa zaten hasarı sigorta ödeyecek 2. kez arkadaştan alacak halleri yok ki

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Test motorlarına kasko yaptırdıklarını hiç sanmıyorum, kaza geçmişi olmayan son derece tecrübeli bir motosiklet sürücüsü kendi motorunu kasko yaptıracağı zaman korkunç primler çıkıyor. 1500-2500 TL gibi rakamlar, kaldı ki bu test aracı bir sürü risk var sigorta açısından, kasko primi de bir hayli yüksek çıkar ve bunu bayi yaptırmaz onun yerine test sürüşü yapacak kişiye imza attırır. Hasar olursa tamamını ödetir.

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Test motorlarına kasko yaptırdıklarını hiç sanmıyorum, kaza geçmişi olmayan son derece tecrübeli bir motosiklet sürücüsü kendi motorunu kasko yaptıracağı zaman korkunç primler çıkıyor. 1500-2500 TL gibi rakamlar, kaldı ki bu test aracı bir sürü risk var sigorta açısından, kasko primi de bir hayli yüksek çıkar ve bunu bayi yaptırmaz onun yerine test sürüşü yapacak kişiye imza attırır. Hasar olursa tamamını ödetir.
    Hocam o motorun en azından bi sigortası vardır diye düşünüyorum, sigortası varsa ve test eden kişi haklıysa sigorta ödemeyecekmi tüm hasarı. Eğer hal böyleyse neden 2. kez arakdaştan para alınsın ki?

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT-07 2015 ABS için kasko 3.876 TL

Ayrıca kasko olsa dahi kasko poliçesinin içeriğinde ne yazdığının da önemi büyük. Örneğin; varsayalım ki kullandığınız test aracı kaskolu ancak üzerindeki aksesuarlar ile ilgili bir ödeme söz konusu olmayacak şekilde düzenlenmiş. Bu durumda kasko bedeli motosikletin hasarını karşılayacak ancak üzerindeki aksesuarların bedelini karşılamayacak, hali ile aksesuar bedeli sizden tanzim edilecektir. Bu durumu küçümsememek gerek, bir ekzoz seti 5.000 TL, bir çanta 2.000 TL, bir orta sehpa 1.000 TL, bir ön cam 500 TL olabiliyor. Bunun haricinde motosiklet hasar nedeni ile kullanılamadığı süre boyunca sebebp olunan tahmini zarar hesaplanıp onun için de ayrıca ücret talep edebilirler.

Bütün bunlar haricinde kasko ödese dahi aynı ücreti sizden de talep edebilirler. Sonuçta sözleşmede ne yazdığı önemli. "Hasar durumunda kullanıcı tüm hasar bedelini öder" gibi bir ibare var ise kasko verse de ayrıca sizden de talepte bulunabilir ve herhangi bir hak iddaa edemeyebilirsiniz.

Tabi ki "-olur böyle şeyler siz merak etmeyin" de diyebilirler, bakın bu motosikleti dağıttınız ama yeni birtane alırsanız ciddiyetinizi göstermiş olacağınızdan herhangi bir tazminat söz konusu olmayacak diyerek çakallık da yapabilirler...

Sözleşmenin bir örneğini rica etseniz, okusanız çok daha kolay olur ve en azından olacakları bilip kendinizi ona göre hazırlar, canınızı bilinmez ile sıkmazsınız.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)