Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Kaza yaptın mı?

Katılımcı sayısı
105. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • EVET

62 59.05%
  • HAYIR

43 40.95%

Ben hiç kaza yapmadım diyen yok mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

SEPETLI MOTORLAR VAR YA

bi gun onu kullanirken asiri surat yaptim. Sonra viraja geldim saga dogru donerken aha sepeti kalkiyor dedim ve viraji alamadim

DEREYE UCTUM.

GORENLER ANLATIO
    motosiklet son taklayi atmasaydi direk olarak ustune dusuyordu dediler.

Ayaga kalktigimda motosiklet ters sekilde yanimdaydi.

SONUC
    KOPRUCUK KEMIGI KIRILDI
    KAFAYA 4 DIKIS ATILDI
    3 AY KOLUMUN AGIRISINDAN NELER CEKTIM NELER.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Kamyon şoförüyüm. Allah'a şükür motorda kazam yok. Arabaylada sağlayan birine bilerek vurdum oda kaza sayılmaz.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üç binde klasik ikarus, mahalle arası, otobus guzegahi da olan işlek bir yolda commuterin dördüncü vitesinde yardırıyorum nereye yetişeceksem, bile bile ticari ve kaldırım arasına bir metreye daldım koy gitsin deyip sağlamaya, -kafamda birisi var-sonuç malum.Ayni anda soldan ticari araç taciz ediyor kornayla sonrasinda bana yakın olan araç mi kırdı ben mi gidonu kırdım araca bilmiyorum frenle karışık kapı tampon girdim kask bot korumasız montla, bot olmasaydı ayak kırılmıştı motordan kurulurken peg ve asfalt altında kaldı, bi kaç takla..dizde doku kaybı, iki gun hastane ve bir iki hafta müthiş ağrılarla kıvranıp kırıksız atlattım şukur.

Dortbinbeşyuzde bi kez arka lastiği yağmurda kitleyip saldım gitti motoru trafikte, ıslakta popo üstü üçbeş metre sürüklendim,dibimde araç yoktu.-kafamda birisi var- .

Son ve uçuncu; beşbin besyüz deyim, ışıklarda sola dönüş var,en solda yeşili bekliyorum yandı gazladim, en sağdan biri sola girmek üzere atladı önu kitleyip yatirdim debriyaja falan basarken yavaşlamadı mecbur yatırdım tam ekipmanla..

Hepsinde hata benimdi,motosiklette yol ve ben varım şu sıra,epey motor ve yirmibeşbin oldu galiba,başkalarının hatalarından ders almaya çalışıyorum başlıkta.

Kilpayi atlattigim oluyor yine de, sürerken fazla kaşınmamak lazım, bitene kadar yorulmadan periyodik de mola..Kazasız belasız sürüşler hepimize.
    levend84 bunu beğendi.

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet sürücülerini adam yerine koyan yokki, nasıl olsa aradan geçer yol vermeyim dur bi şunu sıkıştırayım, yol benim hakkım benim aracım daha büyük kenardan gitsin dedikleri için biz motosiklet sürücüleri 10 kere dikkat etmek zorundayız. Ne kadar etsekte yine kaza yapıyoruz başkası yüzünden maalesef.
    bursalıali bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    MOTORDAN DÜŞMEDİM,ALLAH KORUSUN.
    ama velakin kaza geçmişim biraz kabarık.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Dün milas-muğla arası yol gidiyorum saat 21:00 gibi yol iyice virajlandı babalarının tuvalet taşından peydahladığı insansılar uzunları yakarak geliyorlar adama selektör yapıyorsun tık yok düz yolda tamam da a be ...... virajlarda bari uzunu kapat. Uzuna ihtiyacı yok sırf hava olsun diye bizi öldürecek beyin yoksunları ha birde araç sürücüleri değil sadece motor sürücüleride aynı zannedersin motorun farıyla B52 indirecek yola

Motosikleti
    Hyosung Gt250Naked Comet
    Benim 500 km yi sayarsak bende kaza geçirmedim şu ana kadar. Motor 100 e kadar ancak çıktığı ve cruiser tip olduğu için fazla ekşın yapamıyorum trafikte ama yanlardan usulca geçince sıkıntı olmuyor. Yol verme niyeti olmayan arkadaşa da anında korna yerine ara gaz veriyorum(egzoz açık 5 6 bin devirde güçlü bir sesi var) daha sonra %99 u yolu bana veriyor. Vermeyenler de kaypak zaten.

Ben şahsen çok temkinli sürüyorum(şimdi bunu buraya yazdık diye 3 vakte kalmaz kaza yaparım kesin). Araç soförü de olduğum için araçların nasıl bir hareket yapacağını az çok tahmin ediyorum ona göre güvenli modda gidiyorum.

Kazaya itafen : Biliyorum bir gün ciddi bir şekilde tanışacağız.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MOTORDAN DÜŞMEDİM,ALLAH KORUSUN.
    ama velakin kaza geçmişim biraz kabarık.
    kaza sonucunda tavuklu pilav var mıydı?
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaza sonucunda tavuklu pilav var mıydı?
    kanıtları itina ile yok ettim hocam
    levend84 ve bursalıali bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    valla ben hiç kaza yapmadım ama tabiki acemilik aşamasında virajda fazla gaz açma suretiyle scooterimi soluma yatırdım ışıklardan kalkarken.hiç beklemiyordum ve ne olduğunu dahi anlayamadım o kadar kısa sürede ve ani gerçekleşti.eşofman vardı altımda yırtıldı kafamda kask yoktu kısa mesafe gidiceğimden dolayı takmamıştım klasik kaza sebebi.ilk ve tek kazamda bu oldu 1000km tecrübede iken yaptım.en büyük kazam umarım bu olur hayatımda.ben kaza olarak 2 araçlı vakaları hep aklıma getiriyorum nedense.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Daha motora ilk kez oturdugumun belki 2. Dakikasinda yere devirdim motoru. arkaya bakmaya calisirken dengeyi kaybettim.

Kaza yapmis yapmamis ne onemi var ki? Allah korusun ölüm, sakatlik tek bir kazaya bakar. Adam 10 kere kaza yapmis kurtulmustur. Sen bir tane kaza yaparsin ama kurtulamazsin.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Sayılır mı bilmem ama, elektrikli skuter'le dar bir sokakta U dönüşü yapmaya çalışırken çuval gibi düştüm yere. Malum alet ufak bacaklar uzun gidon dizime takıldı dönemedim düştüm, etrafta ne kadar çoluk çocuk yaşlı teyze varsa hepsi güldüler bana. Onun haricinde kazam yok çok şükür.
    Weak are prey

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    "Kaza yapmamış motorcu yoktur, henüz kaza yapmamış motorcu vardır." tezini çürüttük mü?

Allah hiçbirimize göstermesin.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Ben de 10 senedir motor kullanıyorum, kariyerimde regal raptor 150, 250 daytona ve nc750x ler var, olduğum yerde yan yatma haricinde çok şükür hiç kazam, yaralanmam yok. Tehlike geçirmedim mi, çok geçirdim ama işin sırrı trafiği doğru okuyup ona göre önlem alabilmekte. Daha ciddilerini de yaşamış olmakla birlikte şekil 1-a'daki örneği aşağıda izleyebilirsiniz

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir arabaya sol ön kapıdan vurup 30 metre sürüklenmişliğim var.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60.000 küsür Km dir motosiklet kullaniyorum.bunun 5 katı kadar´da otomobil tecrübem var.

Haritayi açalim,doğu anadolunun 5-6 şehri hariç gitmedigim yer kalmadi.

Kisaca örnek vereyim,gidon topuzum bir kez olsun asfalta değmedi.ayni şekilde otomobilimle´de gram kaza yapmadim,bir kez olsun ceza yemedim.

Rabbim kimseye Kaza bela vermesin.

Tekerimiz düz bassın.
    Maşallah. Nazar değmesin.
    levend84 bunu beğendi.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    2 - 3 ayda bir motoru sağa sola devirme ritüelim var.🤕

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    1-) Ani gaz verip cami duvarina girdim.
    2-) Kısın buz tutan köprü altında kaza yaptim bisey olmadi.
    3-)Aniden caddeye cıkan ekmek arabasına vurdum biraz bilegim agrıdı.
    4-)kar yağarken kaydırıp dusurdum.
    5-)Hatali u donusu yapan araca çarptım, 11 metre uçtum ayak bilegim incildi morluklar vardı,motor 60 m ilerdeydi.
    100.000 km den fazla yaptigim yolda kazalar bu kadar sonuncusu haric ciddi bir kazam yok

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorla 9 sene de 2 kaza . Bacak ve kaburga da 3 kırık .
    Arabayla 1 kaza kırık çıkık sadece tampon ve far da vardı .

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru aldığım ilk ay bakışı kaçırıp virajda çok komik kaza yaptım. 3 metre havaya zıpladım yere çakıldım. korumalar vardı da bana bişey olmadı.
    motor da sağ grenaj çizildi sağ sinyal kırıldı sağ elcik koruması kırıldı

hafif eğimli yolda bitane arabaya çarptım. lastikler eski olduğu için frene asıldım ama lastik kaydı tampona çarptım. ikimizede bişey olmadı. tamponda lastik izi çıktı sadece.

ıslak yolda mercedese arkadan bindirdim. adam hasar kaydı olmasın diye bastı gitti.

kırmızı ışıktan kaçayım derken arabanın bitanesi bana yandan vurdu artçının ayağını koyduğu kısma. motor yarım metre yana kaydı ama düşürmedi.

aklıma başka gelmiyo.
    VS.

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru alalı 1 sene oldu. hala hayattayım.
    yihuuuu kaza bile yapmadım...
    gerek motoru cadde de sınırlarında kullandım
    gerek otobanda skuter gibi kullandım
    gerek hiç kullanmadım
    gerek viraj çıkışlarında yanlaya yanlaya kullandım
    gerek sıkışık trafikte arabaların arasından kaydıra kaydıra kullandım
    gerek polisten kaçtım ve beni yakalayamadı(gerçek)
    gerek ön kaldırmaya çalıştım ama kalkmadı (ama yokuş aşağı hafif gaz verirken ön kaldırıyor anlamadım valla)

ey beni ezenler ölürsün diyenler. tecrübesiz cahil diyenler. kendini duvarda bulursun diyenler nerdeler.
    bakın ben hala buradayım
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post4364104

mombohunter ve snappy x bunu beğendiler.
    20

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)