Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bel fıtığı ve motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    Herkese selamlar,
    aldığım yeni bilgiye göre nur topu gibi l5 te fıtığım varmış, doktor motosiklete binerken dikkat ediceksin dedi, ameliyat demedi, zaten niyetim de yok lakiiinn,
    şehir içinde vstrom biraz ağır olduğu için çok dur kalkta zorlanabiliyorum, bu yüzden yanına cross motor almaya karar verdim, alacağım motor 110 kg olcak, cross olduğu için de drz 400 ile edindiğim yoğun toprak deneyimlerimle dağ taş gezerim diye düşünüyorum fazla atraksiyona girmeden. sizce bol bol ayakta cross yapmanın toprak yolda ilerlemenin sıkıntısı olur mu, motosikleti bırakamam çünkü

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Bir sakin yahu. Bel fıtığın var cross mros neyine. Al bir tane maxi scooter uzat ayağını konforuna bak.
    omerta ve schizo bunu beğendiler.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Enduro dediğin şey nerdeyse full ayakta hoplamalı zıplamalı bol bol düşmeli bir spor değil mi?Ayrıca bol bol motor kaldırmalı.Bel fıtığı için biraz ters herhalde.
    schizo bunu beğendi.

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    Üzücü bir haber almışsınız. Geçmiş olsun diyeyim ama maalesef geçmiyor. Bende 3 omurda var. Belki 15 yıldır ara ara kendini hatırlatıyor. Ameliyat çare değil zaten. Olmayın, çektiğiniz acıyla kalırsınız.
    Gelelim motosiklet kullanmaya. Ben motosiklet kullanırken sıkıntı yaşatacağını zannetmiyorum. Neticede yük taşımayacaksınız, ani hareketler yapmayacaksınız. Fıtık daha çok başka zamanlarda sıkıntı veriyor. Ani eğilip kalkmalarda, ağır yük taşırsanız vs. Bunları da dikkatli yaparsanız sorun çıkmıyor. Motosiklet üzerindeyken belinizin rüzgar almamasına dikkat edin derim sadece. Fıtık her ne kadar omur diye düşünseniz de bel kaslarını üşütürseniz çok fena. Zaten kilo, kas güçlendirme işlerini doktorunuz söylemiştir.
    schizo bunu beğendi.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vstorm ile devam etsen senin için daha hayırlı gibi . L5 l6 alıp başını gidecek yoksa .

Motosikleti
    KTM DUKE 200
    bende de 10 senedir s2l5'te fıtık var. kilo varsa verin, karın kaslarını güçlendirin eskisinden daha iyi olursunuz.
    schizo bunu beğendi.

Motosikleti
    harika yorumlarınız için çok saolun, maalesef toprak yollar benim için yemek kadar önemli. eğer cross alıp dağa taşa girmezsem vstrom la giricem. hali hazırda giriyorum da. çok ağır geliyor toprakta o yüzden cross alıp dağ tepe dolaşıcam. taş üzerinden zıplamaca tekerde yürüme falan yok. sadece temiz hava niyetine. yanlama var ama :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Cross motornyada vstroma devam edin.atlama ziplama bitti artik normal asfalt surusunu bu motorlarla yapin.cukurlari vs iyi sönumler rahat ettirir 2 motorda.agriniz varsa hemen fizyoterapiye başlayin.20gun falan verirler hic aksatmayin mumkunse motora binmeyin bu surede.kilo verip ufaktan da spor yaparsaniz cok rahat edersiniz.valla dr yazdim
    schizo bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cross motornyada vstroma devam edin.atlama ziplama bitti artik normal asfalt surusunu bu motorlarla yapin.cukurlari vs iyi sönumler rahat ettirir 2 motorda.agriniz varsa hemen fizyoterapiye başlayin.20gun falan verirler hic aksatmayin mumkunse motora binmeyin bu surede.kilo verip ufaktan da spor yaparsaniz cok rahat edersiniz.valla dr yazdim
    yapı olarak zayıf biriyim zaten kilo sorunum yok. spora başladım ters mekikler falan. atlama zıplama dediğim gibi yapmıcam, sadece hafta sonları 3-4 saatlik sucuk ekmek gezileri. lütfen biriniz bana "ulan bişey olmaz beee 4 senedir bende var dağ tepe geziyorum" desin :D

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Zamanında araştırmıştım. Yaşa bağlı olarak omurlar arasındaki kıkırdağın bozulmasıyla oluşuyor fıtık. Hiçbir rahatsızlığı olmayan insanların beline bakıldığında fıtık bulunma olasılığı %60-80 arası birşey galiba.
    Öte yandan, bel ağrısı olan insanların sadece %10'unda fıtık ağrı sebebi. Geri kalan %90 tetkiklerde çıkmayan kas iskelet rahatsızlıkları. Ve bu fıtıkların da sadece %10'u ameliyatlık.
    Buradan sonrası benim yorumum. Türkiye şartlarına gelelim. Hastasınız ve doktora gittiniz. %90'lık gruptansnız diyelim. Doktor birşey yok dese, memnun kalmayacaksınız, bu birşey bilmiyor diyeceksiniz. Ama hemen herkeste zaten fıtık var. Doktor da gördüğü ilk şeye tutunuyor ve sende fıtık var diyor.
    schizo bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanında araştırmıştım. Yaşa bağlı olarak omurlar arasındaki kıkırdağın bozulmasıyla oluşuyor fıtık. Hiçbir rahatsızlığı olmayan insanların beline bakıldığında fıtık bulunma olasılığı %60-80 arası birşey galiba.
    Öte yandan, bel ağrısı olan insanların sadece %10'unda fıtık ağrı sebebi. Geri kalan %90 tetkiklerde çıkmayan kas iskelet rahatsızlıkları. Ve bu fıtıkların da sadece %10'u ameliyatlık.
    Buradan sonrası benim yorumum. Türkiye şartlarına gelelim. Hastasınız ve doktora gittiniz. %90'lık gruptansnız diyelim. Doktor birşey yok dese, memnun kalmayacaksınız, bu birşey bilmiyor diyeceksiniz. Ama hemen herkeste zaten fıtık var. Doktor da gördüğü ilk şeye tutunuyor ve sende fıtık var diyor.
    yok hocam mr cd sine baksan sen ben bile görebiliyoruz fıtığı :D bariz yani. ama kendime dikkat edicem, spor falan toprak devam. hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı schizo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapı olarak zayıf biriyim zaten kilo sorunum yok. spora başladım ters mekikler falan. atlama zıplama dediğim gibi yapmıcam, sadece hafta sonları 3-4 saatlik sucuk ekmek gezileri. lütfen biriniz bana "ulan bişey olmaz beee 4 senedir bende var dağ tepe geziyorum" desin :D
    Bişey olmaz demek belki sizi daha da rahatlatır güle oynaya dağ-bayır yaparsınız; sonra bir tümsek çukur denk gelir, beli kütlettiniz mi mazallah. motorun şakası olmaz siz çıkacaksanız da tedbiri elden bırakmayın, bir fıtık olduğunu unutmayın.
    schizo bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Ben doktor kafadan uyduruyor demiyorum. Vardır fıtık. Ama her ağrının sebebi fıtık değil.
    100 kişinin beli ağrıyor olsun. Bunların 60'ında gözle görülür fıtık vardır. Ama 10'unda ağrı sebebi fıtıktır. Ağrı sebebi fıtık olmayan, ama görünür fıtığı olan 50 kişiyi ele alalım. Doktora gittiler. Doktorun bunlara sizde fıtık var ama ağrı sebebiniz fıtık değil demesi mi ikna edicidir, sizde fıtık var, ağrıyı bu yapıyor demesi mi? İlkini dese bir sürü ek soru ve izahat gerekecek. İkincisinde dinleyen razı, söyleyen razı.
    Not: Size özel değil, genel ulaştığım sonucu söylüyorum.
    schizo bunu beğendi.

Motosikleti
    anladım hocam haklısın, bir de insan bel ağrısıyla gidince sonucunda bir hastalığa bağlı olduğunu öğrenince psikolojik olarak rahatlıyor. insanlarda genel olarak bu var sanırım. sizin hiç bişeyiniz yok üşütmüşsünüz dese bu ne biçim doktor dicek çok insan var :D

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    bir tane diski bozuk olanlar zamanlar diğer diskleri de etkiliyor ve seneler içinde 3 e kadar çıkabiliyor. motosiklet iyi gelmez.
    motor keyfinizin zedelenmemesi ve ağrısı olanların ızdırap çekmemesi için tedavisi çok kolay
    doktorların ameliyata gerek yok deyip verdikleri hap hiç bir işe yaramaz. hapın süresi boyunca sadece ağrıları hafifletir
    fiziksel bir sorun olduğu için tedavisi de aslında fizikseldir.
    bakırköyde oğuzhan söylemeze gittim bir kerede 20 sene boyunca benimle bir bütün olan fıtıklarım ve ağrılarım yok oldu.

Motosikleti
    speederbike
    Tedavi sonrasında tetkik edilip fıtığın yokolduğu görüldü mü? Görüldüyse bir şey diyemem. Görülmediyse, pekala dediğim gibi, gerçek ağrı sebebiniz fıtık değil de kas iskelet kaynaklı olmuş ve doğru tedaviyle düzelmiş olabilir.

Motosikleti
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir tane diski bozuk olanlar zamanlar diğer diskleri de etkiliyor ve seneler içinde 3 e kadar çıkabiliyor. motosiklet iyi gelmez.
    motor keyfinizin zedelenmemesi ve ağrısı olanların ızdırap çekmemesi için tedavisi çok kolay
    doktorların ameliyata gerek yok deyip verdikleri hap hiç bir işe yaramaz. hapın süresi boyunca sadece ağrıları hafifletir
    fiziksel bir sorun olduğu için tedavisi de aslında fizikseldir.
    bakırköyde oğuzhan söylemeze gittim bir kerede 20 sene boyunca benimle bir bütün olan fıtıklarım ve ağrılarım yok oldu.
    valla ben izmirdeyim de 1 kerede 20 senelik fıtığı nasıl yok etti merak ettim valla
    Wing750 bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Wing750 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ameliyat çare değil zaten. Olmayın, çektiğiniz acıyla kalırsınız.
    Doktor bir yakınım fıtık oldu. Bayağı kuvvetli. Kırk küsür yaşında adamın ağrıdan ağladığına şahit oldum. Olabilecek herşeyi denedi. Sonunda ameliyat oldu. 15 senedir rahat.

Bel ve sırt ağrısı sıkıntılı bir durum. Ameliyat çoğu zaman çözüm olmayabilir. Ancak yazdığınız da hiç makul değil.

Motosikleti
    Motoran 2011 125 cc
    Yas 62 ,yaklasik 15 yillik fitik hastasi iken muhtemel motor kullanim nedeni ile fitik patladi.13 nisanda ameliyat oldum , motora simdilik ara verdim,doktorum da zaten kesin tavsiye etmiyor.

yasincig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Forza 250 Forza 300 Suzuki DL 650 Forza 250
    Merhaba geçmiş olsun,birde şöyle düşün 3-5 sene sucuk ekmek yemekmi 15-20 yıl sahilde dondurma yemekmi ? Arkadaşın dediği gibi al bi maxi scooter keyfine bak..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)