Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sigorta şirketi Nereye şikayet Edilir??

Motovento
    REKLAM ALANI
    gokhan150zat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fiddle
    merhabalar herkese..

ben yaklaşık 4 ay önce bi kaza gecirdim ve karsı tarafın sigortası ergo isvicre bana söylenen parayı hala alamadım sigorta sirketi işi uzattıkça uzatıyor ilk önce alkol raporunuz yok dendi temin ettim şimdi karsı tarafın olmadıgı söyleniyor iyide bundan banane zaten o kişi kendi sigortalınız dedim ama bizim değil sizin bununla ugrasmanız gerekiyo dediler zaten kaza yaptıgım şerefsiz tel. açmıyor ve o kişi olmadanda yada kimliği olmadan adli tabiplik bana alkol muayne raporunu vermiyorlar..ergo isvicreyi nereye şikayet edebilirim lütfen bu tür konulara hakim olan arkadaslar yardım ederse sevinirim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    B.D.D.K. olablir emin değilim ama . .!
    sen bence savcılığa bir dilekçe ver konuyla ilgli dava aç kazanırsın
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Allaha havale edilir (başka bişey işe yaramaz)

Tanıdık lazım başka türlü zor. Ergo İşviçre den tanıdık acenta ile anacak 45 günde para alabildim.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Arkadaş,

Öncelikle geçmiş olsun. Anladığım kadarı ile tutanaklarınızı kendiniz hazırladınız. Yeni trafik yönetmeliğine göre Alkol Muayenesi, taraflardan birinin tutanağa itiraz etmesi ile zorunlu hale geliyor. Aksi durumda tutulan tutanaklar yeterli oluyor. Sigorta şirketini gerçekten şikayet etmeye hakkın var ama nereye? Bir araştıralım bakalım.

Herkese kazasız belasız sürüşler.
    Poturdak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Turkiye Sigorta ve Reasurans Şirketleri Birligi'ne
    diycem ama işe yarar mı emin degilim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KymcoXciting250i
    http://www.tsrsb.org.tr/tsrsb/ buraya şikayette bulunabilirsiniz... ilgilenebilirim ama reklam yapılıyor die forumdan atılma tehlikem var...

Motosikleti
    Fiddle
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş,

Öncelikle geçmiş olsun. Anladığım kadarı ile tutanaklarınızı kendiniz hazırladınız. Yeni trafik yönetmeliğine göre Alkol Muayenesi, taraflardan birinin tutanağa itiraz etmesi ile zorunlu hale geliyor. Aksi durumda tutulan tutanaklar yeterli oluyor. Sigorta şirketini gerçekten şikayet etmeye hakkın var ama nereye? Bir araştıralım bakalım.

Herkese kazasız belasız sürüşler.
    abicim cevabın için teşekkür ederim hayır trafik ekibi tuttu çünkü yaralamalı bir kaza ve karsı taraf 8de 7 kusurlu.. şimdi TRSB YE mail attım umarım okunuyodur içimde okunmuyor diye bir şüphem var ama hayırlısı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KymcoXciting250i
    Alıntı gokhan150zat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim cevabın için teşekkür ederim hayır trafik ekibi tuttu çünkü yaralamalı bir kaza ve karsı taraf 8de 7 kusurlu.. şimdi TRSB YE mail attım umarım okunuyodur içimde okunmuyor diye bir şüphem var ama hayırlısı

ne demek istedigini öğrenebilrmiyim arkadasım burası geyik muhabbetinin döndüğü kahvehane mi kuponada seni mi yazıyım ekürin varmı
    dosyada gözüken eksiklikler neymiş bi sıralarmısın?

Motosikleti
    Fiddle
    Alıntı ask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dosyada gözüken eksiklikler neymiş bi sıralarmısın?
    önce benim alkol muayne tutanğımı olmadığını sölediler onu alıp sigortaya yolladım sonra bana paranız 2gün içinde ödemesi yapılır dediler tekaran aradığımda busefer karşı tarafında alkol muayne tutanağı yok dediler yani anlıyacağın karşı tarafın eksiğinide benden bulmamı istiyolar bende bu benim prblemim değil siortalı sizin sigortalınız sizin bu işle igilenmeniz gerekir dedim ve böle kaldı.

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Elden yolladığım fatura için "fatura yok" diyecek kadar ve gerekmeyen evrağı "evrak bekliyoruz" diyecek kadar niyetleri kötü. Araya birini sokuncada "tamam tüm evraklar" deyip iki günde parayı ödeyecek kadar yüzsüzler.

Bundan 10-15 sene önceki kötü alışkanlıkları malesef devam ediyor. Hadi o zamanlar parayı değerlendiriyorlardı, şimdi ne yapıyorlar? Sallayınca ne kazanıyorlar? Artık devir değişti, yaptıkları hemen her yerde yayılıyor.

Şimdi bu forumda biri sorsa; nerde kasko yaptıralım dese, ben sanıyorum Ergo İsviçre'den uzak dur derim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KymcoXciting250i
    Alıntı gokhan150zat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce benim alkol muayne tutanğımı olmadığını sölediler onu alıp sigortaya yolladım sonra bana paranız 2gün içinde ödemesi yapılır dediler tekaran aradığımda busefer karşı tarafında alkol muayne tutanağı yok dediler yani anlıyacağın karşı tarafın eksiğinide benden bulmamı istiyolar bende bu benim prblemim değil siortalı sizin sigortalınız sizin bu işle igilenmeniz gerekir dedim ve böle kaldı.
    polis zabtındada alkol raporu yazar... raporu aldığın trafik şubesinden gidip istiyebilirsin karşı tarafın alkol raporunu onlarda vardır o evrak ...

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Sigorta yaptırsan bir dert yaptırmasan bir dert. Bende düşünüyorum ama yıllarca pirim ödedikten sonra gerektiğinde ya ödemezlerse ?

Anasayasadki boşluklar yüzünden madur duruma düşünüyoruz.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    Fiddle
    polis zabtındada alkol raporu yazar... raporu aldığın trafik şubesinden gidip istiyebilirsin karşı tarafın alkol raporunu onlarda vardır o evrak ...
    gittim gitmezmiyim nekadar ugrastım ama onlarda bizde olmaz o evrak o savcılıkta dedi ben otomobil sürücüsünden davacı oldum da..şerefsiz i arıyorum ruhsat fotokopisini bile yollamadı savcılıkta o kişi olmadan biz vermeyiz diyo..halbuki evrakların içinden cıkartıp bi fotokopi çekmek çok mu zor hayır değil ama o dosyayı arşivden bulmak istemiyolar işleri güçleri bilgisayar basında soliater oynayıp çay içmek...

ya biz sigortaları hangi günler için yaptıryoruz ?? sigorta güvence kelimesiyle eşdeğer değilmi ya?

cagatay_hepsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung 250 comet'di gitti yamaha x-max 250 geldi
    adam 8/7 suçlu olduğu halde hala madur durumdaki motorcu dostumuz işte TÜRKİYE gerçeği ne yazıkki bu bir gerçek motor kullanıyorsan herzaman suçlusundur..
    ATATÜRK diyorki "Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    Evrak eksikliğinden dolayı nereye şikayet ederseniz edin sigorta şirketi haklıdır.Dosyanızdaki evrakları tamamen tamamlamanız gerekir.

Motosikleti
    Fiddle
    Alıntı CBF150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evrak eksikliğinden dolayı nereye şikayet ederseniz edin sigorta şirketi haklıdır.Dosyanızdaki evrakları tamamen tamamlamanız gerekir.
    cevabınız için teş.ederim ama arkadasım herhalde benim yazdıklarımı okumadın yada yanlıs anladın ben diorum ki benim evrak benim eksikliğim yok karsı tarafın alkol muayne raporunun peşinden ben mi kosacam bu beni baglayıcı bi etken midir gitsinler nasıl sigorta yaptılarsa gitsinler alsınlar adamdan banane!!! ayrıca bana konu ilk başta sizin alkol muayne raporunuz yok dediler adamın ki yok demedilerki,ben gittim kendiminkini faxladım tamam dediler eee iyi tamamda niye tam olmıyan bişeye tamam diyorlar cocukmu kandırıyolar aradan 2 gün gecince karsı tarafınki eksik diyorlar ee kardeşim bunları ben arayınca niye söylüyorsun eksikse ara beni söyle illa benim aramamı bekliyosunuz ben mi onların müşterisiyim onlar mı benim anlamadım yaaa!!!!

Alıntı cagatay_hepsen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam 8/7 suçlu olduğu halde hala madur durumdaki motorcu dostumuz işte TÜRKİYE gerçeği ne yazıkki bu bir gerçek motor kullanıyorsan herzaman suçlusundur..
    yok daha neler sende abartma kardeşim araya sıvışıpta beni gaza getirme!!!

hadi sıka sıka gidelim tuzlaya oranın sigorta müdürü kimse yönetmeni kimse onu kendi portföyüme alıcam hemde nasıl vercem kutsalı vercem kutsalı yada odunu

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    Yazdıklarınızın hepsini okudum ve anladım,Bir sigorta acentesi olarak biz bunları ve bu gibi sorunları biliyoruz.Ama malesef yaslar böyle yazılmış.

Hasar dosyasında hasar bedelini kim alacaksa hem sizin hemde karşı tarafın evraklarını temin etmek durumundasınız.Sizin evrağınız tamam olabilir ama kazaya karışan diğer kişinin evrağı eksikse dosya eksik sayılır.Onun için en güzeli hasarınızı kaskodan almak.Bu durumda hiç uğraşmazsınız.

Motosikleti
    2006 Gilera Runner 200 VRX - Siyah
    Sigorta acenteleri icin en karli durum da bu oluyor galiba:

Bosverin, sizden muhtemelen bulmaniz pek kolay olmayan bir suru dokuman isteyecegiz ki hasarinizi karsilamak durumunda kalmayalim. Eh her gelenin masrafini (hakli bile olsa) karsilasak biz nasil eve ekmek goturecegiz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KymcoXciting250i
    trafik şubesinde nasıl olmazya herşeyin fotokopisini çekip aslı gibidir basıp veriyolar kaza tutanak nodan bulup verecek savcılıkta ne işi var o evrakın ... şimdi benim anlamadığım neden davacı oldun sen hasarını almaya çalışmıomusun ki başka bişilerde mi var?

Alıntı CBF150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarınızın hepsini okudum ve anladım,Bir sigorta acentesi olarak biz bunları ve bu gibi sorunları biliyoruz.Ama malesef yaslar böyle yazılmış.

Hasar dosyasında hasar bedelini kim alacaksa hem sizin hemde karşı tarafın evraklarını temin etmek durumundasınız.Sizin evrağınız tamam olabilir ama kazaya karışan diğer kişinin evrağı eksikse dosya eksik sayılır.Onun için en güzeli hasarınızı kaskodan almak.Bu durumda hiç uğraşmazsınız.
    karşı tarafın evraklarını toplamak diye bişi yok sigortada her koyun kendi evraklarını toplar karşı tarafın alkolu olsada olmasada kusurlu kimse onun sigortası suçsuza öder sonrada hasarı sigortalısından rucu eder...

Motosikleti
    Fiddle
    şimdi benim anlamadığım neden davacı oldun sen hasarını almaya çalışmıomusun ki başka bişilerde mi var?

karşı tarafın evraklarını toplamak diye bişi yok sigortada her koyun kendi evraklarını toplar karşı tarafın alkolu olsada olmasada kusurlu kimse onun sigortası suçsuza öder sonrada hasarı sigortalısından rucu eder...
    olayda arkadasımın kolu kırıldı ve adam bize hiç bir şekilde yardımcı olmadı alkol muaynesine götürdü poliisler sonra vın truzim..

fotokopileri bile alamadık mahkemede görürüm seni dedim ve kapadım telefonu yani anlıyacagınız tam bir şerefsiz çıktı sanki ben adamdan para istedim..şimdi adamı arayıpta alkol muaynen lazımmışta demiyorum o da tıpış tıpış gelicek yanıma..maddi manevi tazminat davası açtım..he bide devlet amme davası açtı otomatikmen açılıyormuş..

sigorta hasar bölümüne söyledim olayı siz arayın isteyin cinsin teki dedim onlarında suratına tel kapamış küfür etmiş adamın adamın experizi bile beni arıyo ne kadar şerefsizmiş bu adam diye expertizin bana dediği laf keşke senin motorun 12.500 ytl üstünde olsaydıda çatır çatır kalan ücreti ödetseydim sana....

anlaşılan savcılıktan bi tanıdık bulucaz da öyle alıcaz fotokopiyi..bak yaa canım sıkıldı şerefsiz bize carpıyo artı bide biz ugrasıyoruz adalete bakın motora binmenin kötü yüzlerinden biriyle karsı karsıya kaldım

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)