Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kışlık ekipman alternatifleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Sanırım yine biraz uzun olacak umarım sıkılmadan okuyanlar olur :D

Kış gelmeden kışa hazırlanmak istiyorum çünkü ona göre bütçemi başka ihtiyaçlarım için düzenleyeceğim.(çanta çanta demiri kilit vs.) Şimdi demeyin bu sıcak yaz aylarında bu arkadaş neyin peşinde diye :D

Şimdi ilk planlarımdan biri elciğe 2 kademeli bir ısıtma bağlamak. Tahmin ediyorum 15-20 liraya malzemeyi alıp montajını yapabilirim.

Eldiven için 80-90. Sıkarsam 120 lira param var.

Bunu kullanan var mı tavsiye edilir mi ? Çeşitli isimlerde satılıyor galiba. markasız, prosev ve mts gibi ama aynı eldiven sanırsam.
    https://m.n11.com/prosev-eldiven-mot...ali-P236153706

Eğer iş görmez ise

https://www.durt.com.tr/dURT-WINTER-...N,PR-1038.html
    Bunu alacağım. Fiyat farkı için değer mi ?

Eldiven için diğer bir sorum ise
    Evde, babama iş yerinden verilen hakiki deri kullanılmamış kışlık eldivenimiz var. Gerçekten soğukta kullanılacak bir eldiven. Bu eldivenleri alacağına onu kullan der misiniz ? Yoksa "korumalı" diye geçmesi daha mı iyidir ? Çünkü korumaları ne kadar yeterli bilmiyorum bu fiyat bandındaki eldivenlerin. Paramı şimdi elimde tutup üstüne ekleyerek ileride 250-300 lük bir eldiven alabilirim diye soruyorum bunu.

Mont için ise 3 alternatif düşünüyorum ve bütçem 350 (ufak aşmalar olabilir)

1- Günlük giymek için de bir monta ihtiyacım var şuan. Dolayısıyla 200-300 arası bir suni deri ya da dana derisi mont alıp (içi yün vb malzemeden yeterli uzunlukta vs) terziye cırtlı koruma cebi yaptırıp fileli revit montumdaki knox omuz ve dirsek korumasını yerleştirsem. Bir de harici sırt koruması alsam (boyundan kuyruk sokumuna kadar inen) (güvenlik+sıcaklık+tarz)/bütçe oranını maksimum seviyeye çıkarabilir miyim ?
    Çünkü içinde "motor" kelimesi geçen her şeyin arz/talep ilişkisi bakımından fiyatının abartıldığına, 3-4 katına pazarlandığına inanıyorum.(bknz: zincir temizleme ürünleri) Ucuz olanların ise tasarım ve işçiliği malum...

2- direkt motosiklet montu diye geçen deri montlar(tabi ki düşük bütçeli olanlar)

Mesela şu tarz : https://www.hepsiburada.com/xrider-1...RoCwOgQAvD_BwE

3- 2. el bir prohel Columbia arayabilirim 300 altına

Bir de durt'un eldiven hediye kampanyasından eldiveni kışlık olarak alabiliyor muyuz bunla ilgili bilgisi olan var mı ? Ona göre şu tarz bir hamlede de bulunabilirim:

https://www.durt.com.tr/MOTOSIKLET-M...LI,PR-308.html

Not: deri ürünleri %99 oranında siyah almayı düşünüyorum forumda gezerken temizlik uyarılarını okudum.
    Not2: tarz olarak şuan ns kullanıyorum. İleride ss kullanacağım inşallah.

Benim fileli montun üstüne normal mont giymek gibi çılgınlıklar da geçti aklımdan ama sanıyorum abes kaçabilir :D ya da bahsettiğim deri eldiveni yazlık eldivenimin üzerine giymek falan :D

Gönül ister ki olsun 2-3k bütçem, alayım güzel güzel en kaliteli montlardan ama piyasa da malum, öğrenci geliri de malum. Korumasız gezmenin bedeli de malum.

Özellikle attığım ürünleri kullanan fikri olan herkesin yorumunu bekliyorum. Bahsettiğim şartlar altında başka tavsiyesi olan varsa değerlendirmek isterim. Ama rica ediyorum kendi aranızda tartışmaya tutuşmayın ne demek efendim deri montmuş!! Aaa nasıl tekstil tavsiye edersiniz!!! Sen kaç yıllık motorcusun!!! vb. gibi :D güzelce bilgi alışverişi yapabilirsek çok güzel olur 👍

İyi forumlar herkese, tekeriniz düz bassın

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

Ufak bir up. Konu arada kaynadı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Valla hocam fileli montun üstüne normal mont cok mantıklıo geldi bana ben de senin gibi öğrenciyim yazı ve kışı aradan çıkarmıs oluyoruz..

Çok bilgim olmamasına karşın eldiven konusunda babanın iş yerinden verilen eldivenin mukavemeti elbette korumalı motosiklet eldiveni gibi olmaz aman ha el cok onemli

Şimdiden keyıflı kazasız surusler

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    valla ne yalan söyliim bu sıcakta hiç böyle şeyler düşünemem, sana da tavsiyem anı yaşa zamanı gelince bunları toparlarsın 3 ay sonra çok bir şey değişmez yani paran cebinde kalsın. Belki biraz daha biriktirir daha iyilerini alırsın. Şu an için yazlık montun ve kaskın var anlaşılan serin havalar için üzerine bir yağmurluk giyersin kış gelince de artık bir kışlık mont şart.

Alıntı Gani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hocam fileli montun üstüne normal mont cok mantıklıo geldi bana ben de senin gibi öğrenciyim yazı ve kışı aradan çıkarmıs oluyoruz..

Çok bilgim olmamasına karşın eldiven konusunda babanın iş yerinden verilen eldivenin mukavemeti elbette korumalı motosiklet eldiveni gibi olmaz aman ha el cok onemli

Şimdiden keyıflı kazasız surusler
    Bilmiyorum nasıl durur ya ama fileli üzerine gayet sıcak tutan bir kaban alabilirim hani 100 liraya falan o yüzden mantıklı duruyor :D

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ne yalan söyliim bu sıcakta hiç böyle şeyler düşünemem, sana da tavsiyem anı yaşa zamanı gelince bunları toparlarsın 3 ay sonra çok bir şey değişmez yani paran cebinde kalsın. Belki biraz daha biriktirir daha iyilerini alırsın. Şu an için yazlık montun ve kaskın var anlaşılan serin havalar için üzerine bir yağmurluk giyersin kış gelince de artık bir kışlık mont şart.
    Üstat şuan şehir dışındayım ama motor İstanbul'da kaldı... Dolayısıyla anı yaşayamıyorum. :D Döndüğümde havalar soğumaya başlayacak hem o yüzden hem de dediğim gibi başka ihtiyaçlarım da var onlara ne kadar para ayırabilirim onu hesaplamak için şu işi de halletmek istiyorum

[QUOTE=atasy;4360983]Bilmiyorum nasıl durur ya ama fileli üzerine gayet sıcak tutan bir kaban alabilirim hani 100 liraya falan o yüzden mantıklı duruyor :D

kaza anında mont surtunmeden yırtılır pek mantıklı değil aslında ancak koruyucu olur

Motosikleti
    [QUOTE=Gani;4360996]
    Alıntı atasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum nasıl durur ya ama fileli üzerine gayet sıcak tutan bir kaban alabilirim hani 100 liraya falan o yüzden mantıklı duruyor :D

kaza anında mont surtunmeden yırtılır pek mantıklı değil aslında ancak koruyucu olur
    Bence olmaz öyle şey. normal üzerine uyan kaban alsan onu montun üzerine giyemezsin. Montun üzerine göre büyük beden alsan motorsuz günlük giyemezsin. Ayrıca 100TL ya alınan kabandan da hayır gelmez, pazarda bile o kadar ucuza yoktur herhalde. 1 yazlık + 1 kışlık (içi çıkabilen) korumalı motosiklet montu ve 1 yazlık 1 kışlık korumalı eldiveni olmalı en azından. Mont üzerine yağmurluk veya normal mont gibi sıradan giysiler geçici çözüm. Görüyoruz bunları balon gibi şişerler hiç de kullanışlı olmaz.

Başka seçenekler de mevcut ilk mesajımda. Üste mont giymeyi zaten seçenek olarak sunmadım. Düşündüm ama abes olur dedim. Diğerlerini değerlendirirsek sevinirim dostlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

Bahsettiğim ürünleri kullanan yok mu :(

Motosikleti
    Başka seçenekler de mevcut ilk mesajımda. Üste mont giymeyi zaten seçenek olarak sunmadım. Düşündüm ama abes olur dedim. Diğerlerini değerlendirirsek sevinirim dostlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

Bahsettiğim ürünleri kullanan yok mu :(
    Kışlık eldiveni aliexpressten sipariş edebilirsin daha ucuza gelir. Örneğin ben buna benzer birşey almıştım. Su geçirmez ve sıcak tutuyor çok uzun süre kullanmayacaksanız elcik ısıtmaya gerek yok.
    https://tr.aliexpress.com/item/SCOYC...ceBeautifyAB=0

Kışlık eldiveni aliexpressten sipariş edebilirsin daha ucuza gelir. Örneğin ben buna benzer birşey almıştım. Su geçirmez ve sıcak tutuyor çok uzun süre kullanmayacaksanız elcik ısıtmaya gerek yok.
    https://tr.aliexpress.com/item/SCOYC...ceBeautifyAB=0
    Her gün Maltepe'den Boğaziçi'ne gideceğim, ve en az 1 sene binerim motoruma. İndirimle falan birlikte 90 liraya denk geliyor sanırım eldiven, renkleri falan nasıl ? Fotoğrafta göründüğü gibi mi ve beden olarak aynı beden mi 1 beden büyük mü sipariş edeyim ?

Motosikleti
    Her gün Maltepe'den Boğaziçi'ne gideceğim, ve en az 1 sene binerim motoruma. İndirimle falan birlikte 90 liraya denk geliyor sanırım eldiven, renkleri falan nasıl ? Fotoğrafta göründüğü gibi mi ve beden olarak aynı beden mi 1 beden büyük mü sipariş edeyim ?
    ben bu linkten almadım ama aynısının mavisini kullanıyorum. renkler ve beden ölçüleri tabloda verildiği gibi benim burdan aldığım eldivenlerler aynı beden. Kurlar sürekli değişken banka kurları da biraz yüksek oluyor siz bunu 100TL gibi düşünün. Tabi eldivenin sert koruması yok hani düşmeye karşı korusun isterseniz biraz zayıf, ama soğuk ve yağmurda iyidir.

Hımm, hocam daha korumalı bir şey lazım bana ya

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Yeterli cevap alamadım arkadaşlar up :/

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Dostum ben sana soyle bir kac fukara tavsiyesi vereyim. Venom marka deri 100-120 liralik bir eldiveni birazcik buyuk alip icine dekatlondan 15-20 liraya aldigin kislik guzel bir eldivenle beraber giyebilirsin. Ayni eldiveni baharda ve yazinda kullanirsin.

Ayni sekilde file montun icine exuma marka 70-80 liralik kollu veya kolsuz softshell alip beraber kullanabilirsin.

Yokluk insani yaratici yapiyor

Birde kislik malzeme listene mutlaka guzel bir balaklavada ekle.

Balaklava listemde sadece nasıl bir şey alacağımı seçmedim. Softshell bakınca pek bir güven vermedi ama yine de inceleyeceğim :D

Motosikleti
    yazlık montun içine neopren yelek de giyebilirsin üşütmez
    http://www.alisverisonline.com/Neopr...a,PR-3237.html

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Balaklava listemde sadece nasıl bir şey alacağımı seçmedim. Softshell bakınca pek bir güven vermedi ama yine de inceleyeceğim :D
    Dostum ben kullaniyorum bu urunu eksili havalarda usutmuyor. Fotograflardan birseye benzetemezsin zaten. Ama ruzgari yagmuru gecirmiyor. Muslugun altina tutuyorum suyu uzerinden akitiyor bu fiyata super birsey

yazlık montun içine neopren yelek de giyebilirsin üşütmez
    http://www.alisverisonline.com/Neopr...a,PR-3237.html
    Kollar için ayrı çözüm var mı hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:30 ----------

Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ben kullaniyorum bu urunu eksili havalarda usutmuyor. Fotograflardan birseye benzetemezsin zaten. Ama ruzgari yagmuru gecirmiyor. Muslugun altina tutuyorum suyu uzerinden akitiyor bu fiyata super birsey
    Tamamdır üstat inceleyeceğim bu softshelleri 👍

Motosikleti
    Kollar için ayrı çözüm var mı hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:30 ----------

Tamamdır üstat inceleyeceğim bu softshelleri ��
    Termal içlik alt-üst takım. Daha da zorlama istersen al bir tane kışlık mont çok para değil yahu o kadar da. 400TL-450TL ya bulursun. bir sürü marka var prohell, venom, durt

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler