Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBR 125 için Aksesuar Tavsiyeleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    Carlsberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Motorum için birkaç aksesuar almak istiyorum ancak hangilerinin benim motoruma uyacağı hakkında ve nerden almam gerektiği hakkında hiç bir fikrim yok. Yardımcı olabilir misiniz?

Almak istediklerim;
    - Gömme sinyal (koyu renk)
    - Elcik
    - Elcik takozu
    - Manet (kırmızı)

Bunlar dışında kesin almalısın, o motorda olmazsa olmaz dediğiniz şeyler varsa atabilirsiniz, hoşuma giderse neden olmasın.

Ayrıca şöyle bir şey sorayım, benim motorumun sağ ve sol grenajlarında CBR 125R yazan stickerlar yok, sökülmüş. Bunların orijinal hallerini nereden temin edebilirim?

Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    YZF R25
    Yok mu fikri olan?

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Hepsi aliexpressten gelir

Motosikleti
    YZF R25
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsi aliexpressten gelir
    AliExpress'ten 1.5 ay önce bir çok ürün satın aldım. Motoru satın aldım hala daha gelmediler. Pek sıcak bakmıyorum açıkçası...
    Taklitler Aslını Yüceltir!

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Carlsberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum için birkaç aksesuar almak istiyorum ancak hangilerinin benim motoruma uyacağı hakkında ve nerden almam gerektiği hakkında hiç bir fikrim yok. Yardımcı olabilir misiniz?

Almak istediklerim;
    - Gömme sinyal (koyu renk)
    - Elcik
    - Elcik takozu
    - Manet (kırmızı)

Bunlar dışında kesin almalısın, o motorda olmazsa olmaz dediğiniz şeyler varsa atabilirsiniz, hoşuma giderse neden olmasın.

Ayrıca şöyle bir şey sorayım, benim motorumun sağ ve sol grenajlarında CBR 125R yazan stickerlar yok, sökülmüş. Bunların orijinal hallerini nereden temin edebilirim?

Şimdiden teşekkürler.
    Gömme sinyal: Görünürlüğü düşürür canını riske ettiğine değmez. Orjinalleri çok daha kaliteli ve iyi.

Elcik: Orjinal elcikleri çok daha konforlu bir sürüş sağlıyor, özellikle kırmızı elcikler aşırı sırıtıyor görüntüyü bozuyor.

Elcik takozu: Değiştirildiğinde genellikle orjinalinden daha hafifi malzemeden üretildiğinden gidondaki titreşim artıyor ve motosiklet daha titreşimli çalışıyor hissi ile konfor düşüyor, olmayan bir arıza aranır hale geliyor.

Manet: Manetler genellikle kolay ayarlanabilir tip, ne var ki bu nedenle kolay ayar bozuluyor, çoluk çocuk çok oynuyor ve bu yüzden debriyaj balatası ve debriyaj tasını resmen yiyorsunuz.

Bence bunları değiştirmeyin.

Değişimler ne olabilir derseniz rengi ile oynayabilirsiniz, ruhsatta sorun çıkarmayacak şekilde rengini geçici olarak değiştirmek için birçok seçenek mevcut.

Kısa ayna tercih edebilirsiniz, ama emin olun ki arkanızdakini göremeyecek ve eski boynuz misali aynaları kısa sürede mumla arayacaksınız.

Far önüne kaplama veya saydam boya ile desen veya renk verebilirsiniz. İlk etapta hoş gelecek fakat sonra orjinal halini daha çok sevdiğinizi anlayacaksınız.

Fren hidrolik rezervuar tankını alüminyum ve renkli olanı ile değiştirebilirsiniz, kesinlikle vereceğiniz paraya değmeyecektir.

Plakalık ve kuyruk iptali yapabilirsiniz. Bu durumda sabit tip kullanırsanız muayenede ve çevirmelerde sorun yaşamazsınız lakin sırtınız ve hatta kaskınızın arkasında hoş olmayan bir çamur çizgisi oluşabilir.

V.s. v.s....

Benim kişisel önerim;

Artçı almıyorsanız arka ayaklıkları iptal etmeyi deneyin,

Plakalık ve kuyruk iptalini kurallarına uygun şekilde yapmayı deneyin,

Abartmamak koşulu ile kaliteli ve düz renk kısa ayna tercih edin,

Ön amortisörlere küçük ama güçlü led far ekleyin (1TL' den biraz daha büyük merceği olanları öneririm, çok işinize yarayacaktır),

Alt sakal ile selenin altında kalan uzun grenajların rengini değiştirmenizi öneririm, ciddi bir renk değişimi yaratmasa da oldukça hoş görünecektir.

Kaliteli lastik depo pedleri ile yakıt deposunu yanlardan korumayı unutmayın.

Kaliteli yakıt depo kapak ve tank pedi ile yakıt koyan pompacı vatandaşın deponuzdan boya kırmasını ve montunuzun fermuarının depoyu çizmesini önleyebilirsiniz, kaliteli ve uzun ömürlü iyi birşey tercih edin.

Ön siperliği saydam boya ile matlaştırabilir veya iç kısmından cam filmi ile aynı etkiyi yaratabilirsiniz, görüntüyü iyileştirecektir.
    Carlsberg bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF R25
    Detaylı cevap için gerçekten teşekkür ederim, dedikleriniz beni bir çok şeyden vazgeçirdi. Şuan tek istediğim ön far yerine beyaz led takmak. Birde şu yan pedleri almak istiyorum bir ara. Aynamı değiştirmek istemiyorum, bence çok da çirkin durmuyor hemde aşırı konforlu, biraz büyük de olsa kanser etmiyor beni en azından, apaçi değiliz sonunda aralardan fırlamayla işimiz yok.
    Plakalık işine hiç bulaşmak istemiyorum muayene işleri ile tekrar tekrar uğraşmak deli eder beni. :D
    Bu fren hidrolik tankının aliminyumlarını AliExpress dışında nerede bulabilirim acaba?
    Son olarak da renginden memnunum kırmızı şeytanımın, abartı değişimler yapmak istemiyorum. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:28 ----------

Düzenleme: Bu arada, motorumda kırmızı jant şeridi mevcut ancak kalkmaya başlamış. Yeniden almak istiyorum ama yazılı olanlarından felan değil, direk dümdüz kırmızı olacak, parçalı parçalı gütmeyecek yani. Bu dediğim şekilde hiç bir yerde bulamadım, nerede bulabilirim bilen var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)