Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150cc ile ilgili

Motovento
    REKLAM ALANI

Cümleten S.a

Foruma yeni üye oldum. çok faydalı bilgiler edindim herkese teşekkürler öncelikle

bundan 1 hafta önce 2014 Salcano Attack 150 (150cc) aldım motordan gayet memnunum fakat bi kaç bilgiye ihtiyacım olacak

Arkadaşımda 2010 ybr 125 esd var. biz iki kafadar her hafta motorsikletle uzun yol yapmayı düşünüyoruz..

Manavgatta yaşıyorum Kaş'a gitmeyi düşünüyoruz ortalama 300 Km diyebiliriz

şöyleki havalarda sıcak motoru zorlayamıyorum bişey olacak diye endişeleniyorum 70 80 gidiyorum zaman zaman 90 - 100 e çıkıyorum
    motor zorlanıyor gibi hissediyorum
    aynı hızda giderken ybr benim motor kadar ses çıkarmıyor. Serviste baktırdım sübap ayarları falan iyi durumda motorda temiz

şimdi diyeceğim şu bu 300 km yolu gitsem motorda bi zarar ziyan meydana gelirmi korkuyorum istemsizce bişey olur diye

bilgi ve yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.. Motorsikleti resim olarak ekledim.. teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:48 ----------

upppppppppppppppppppp

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Öncelikle motosikletiniz hayırlı olsun, ve hoşgeldiniz diyelim.

Forumu takip ettiğiniz üzere motosikletinizin kullanım klavuzunu mutlaka okuyup üreticinin belirttiği şekilde ve kilometre boyunca rodaj kurallarına uyarak kullanmanız önerilir.

Uzun yola çıkarsanız rodaj konusunda az çok sorun yaşamanız olası. Daha da tehlikeli olan ise rodaj esnasında motoru çok zorlayıp henüz alışmamış parçaların ani ve hızlı deforme olup o an ciddi bir arızaya sebep olmasıdır. Düşük ihtimal de olsa ne kadar şanslısınız bilinmez.

Motosikletinizin çıkardığı sesin fazla olup olmadığını ancak aynı marka modeldeki başka bir motosiklet ile kıyaslayın. Sizinkinden farklı bir makine ile kıyaslarsanız yanlış fikirlere kapılmanız normaldir.

Küçük bir not: Birkaç kez tecrübe etmeden hiçbir usta veya servise güvenmeyin, tatmin olmadığınız cevaplar gelir ise farklı birkaç usta veya servise de gösterip fikirlerini alın ama hemen inanmayın. Malum çakal çoğaldı, piyasa usta gezinen çırakla dolu.

Video çekme imkanınız varsa ve burada paylaşırsanız buradan da yorum alabilirsiniz.

Motosikleti
    pulsar ns200
    Bir şey olmaz havalar sıcak, motor fazla ısınırsa zor devir almaya başlar o zaman motoru dinlendir sonra yola devam tekeriniz düz bassın

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Kulaklıkları takıp Eminem dinlemeyi unutma yolda. Hayırlı yolculuklar.

nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Rodaj bitmeden uzun yola çıkma bence. Rodaj bitti mi motorun bir problem çıkarmaz. Çık yola. Sıcaktan falan birşey olmaz. Arada mola verir sin. YBR ile hiç kıyas yapma. Çünkü YBR son hiZjnda Redline da bile fazla titremeyen stabil giden bir motor. Seninkisi Çinli olduğu için titreme si ve yüksek hıza çıkınca sanki motorda problem hissi oluşturmasi normal. Motorunda da bir problem yok. Ustaya falan para kaptırma. Var olan duzgun ayarinida bozup daha kötü olmasin.

ustam ilgine teşekkür ederim Rodajlık sorunum yok ikinci el aldım bütce ona yetti maalesef. Wolf 125 kullanıyordum o da aynı şekilde ses çıkarıyordu salcanolarda genel sanırım bu. R25 in gaza yüklenmesi gibi bi ses

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

teşekkür ettim ustam. mecbur dinleniyorsun zaten kendiside yoruluyor insanın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)