Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Harley Davidson almalı mıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI
    bumbala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Herkese merhaba,

40 yaşındayım. 2004-2009 seneleri arası yaklaşık 50.000 km aktif motosiklet sürdüm. Bugüne kadar sahip olduğu motosikletler: Z750, GSXR-600, ZX-6RR, ZX-10R. Bu sene bir buçuk ay önce Yamaha MT-07 aldım ve çok memnunum. Aşırı yağış olmadığı sürece işe devamlı motosikletle gidiyorum. Anladım ki süratle işim kalmamış. Sport ve naked kullanan arkadaşlarım "Deli misin? Pahalı, gitmez, çok yakar, titreşim var..." diyor. Ama nedense beni çok cezbediyor. Bir nedeni de sanırım motoru kendinize göre özelleştirmeye açık olması. Sizce almalı mıyım?

Harley Davidson kullanıcılarına sorum: Sıfır olarak çok çıplak satılıyor. Mesela 883 Sporster'a baktığımda tek kişilik sele var. Buna iki kişilik sele ve sissy bar eklediğimizde çok tutuyor mu? Motorun kendisi zaten gereksiz pahalı. Ayrıca bunlar hava soğutmalı, yaz ayların sıkışık trafikte hararet yapıyor mu?

Bu arada Harley Davidson Ankara'ya çok kızdım. Test sürüşü için internete başvurdum, bir Allahın kulu aramadı ve dükkanda kimse ilgilenmedi.

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bugün Armada Avm'den bi grup Harley Davidson çıktı. AKP genel merkezi önünden geçip Eskişehir yoluna doğru döndüler. Siz de onları görüp özendiniz galiba. Harley Davidson almak paradan çok o tarz yaşamı sevme meselesi. Ben şahsen bir motora o kadar para ayırabiliyosam da Harley almam, BMW S1000RR alırım mesela. Test sürüşü için başvurup isteğinize bir karşılık verilmemesi, kimsenin ilgilenmemesi de satan kişilerin paraya doymuş olması ve yeni harleyciler görmeye fazla hevesli olmadığını gösterir bence
    Shamy bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Onlara heves etmedim kardeşim. Bir süredir kafamda olan birşey. Ben büyük modellerini değil, daha sade ve klasik olanlarını seviyorum. Zaten bütçeme uygun olanlar sadece 883 olanlar. Sürati eskisi gibi sevmediğimi yukarda yazdım, bu yüzden S1000RR hiç düşünmüyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    O kadar spor motosikletten sonra, harley size agirligi, hantalligi, kotu yol tutusu ve frenaji, teknoloji yoksunu zangir zangir titreyen motoru ile, cok buyuk eziyet gelir, sıkılıp satasaniz kisa surede. Bence kesinlikle bulasmayin.
    Carbondioxid bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Heves ettiğin bir motosiklete sahip olmak güzel bişey.
    Neden almayasın ki.
    Pahalı yorumlarına pek katılmıyorum.
    Harley'in gayet hoş ve fiyatı uygun modelleri var.
    Burada gayet hoş model derken standart cruiser kullanıcılarının bakış açısına göre değil,daha çok sportif modeller kullanmayı seven birinin fikri olarak yazıyorum.
    Şimdi benim beğendiğim bir kaç modeli örnek vereceğim.
    Yıllardır cruiser kullanan ve bunun profu olmuş arkadaşlar muhtemelen o da motor mu diye itiraz edecekler.
    Haksız da olmayacaklar ama benim gibi cruiser motorlarla alakası olmayan ve ruhunu kavramamış standart bir motosiklet sever için ilgi çekici motorlar bunlar.
    Fiyatları da atla deve değil.

1.STREET 750: Gayet hoş bir motosiklet. 6.950€ satış fiyatı var. 750cc hacminde hemen hemen aynı hacimdeki tüm motosikletlerin satış fiyatı bu civarda.
    Özellikle hanım kullanıcılar için gayet uygun olduğunu düşünüyorum.Üstelik sıvı soğutma yani şehiriçi olur mu gibi tedirginlik yaşatacak bir model değil.(aslında hava soğutmalı olanlar da değil)

2.IRON 883: Tamam vauvvv motora bak! denilecek bir tipi yok ama binilmeyecek kadar tipsiz bir motor da değil. 10.150€ fiyatı var. Bu motoru japonlar yapsa fiyatı 8.500-9.000€ civarında olurdu. Yani bir tık pahalı ama Harley! Hem kayışlı bakım derdi de yok.

3.ROADSTER: Bana sorsan IRON ile aynı derim ama değil. 1200cc motor var. Fiyatı 12.850€ bu boyutta motor yapan rakiplerinin hepsinden ucuz ve ya hemen hemen aynı fiyata. Oturuş pozisyonu alışık olduğumuz cinsten öyle çok önde değil.

Kısaca hem hoş hem uygun motosikletler bunlar. Bir tanesini bir kaç ay önce test ettim ama hangisiydi hatırlamıyorum.
    Tipi hoşuma gidince alıp turladım.
    Tek beğenmediğim yanı ayaklarımın fazla önde olması oldu ama satıcı ayarlanabildiğini söyledi. Muhtemelen yalan söylemiyordur.
    Bir de yakından bakınca fotoğraflardan daha hoş duruyorlar.

Özetle bir daha gelmeyeceğiz bu dünyaya.
    Aklında olsun.
    gurkanerkan, HUN ve oialdemir bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    O fiyatlar olsa hemen alınır. Iron 883 13 bin euro.

Motosikleti
    Honda
    Türkiye'nin ötv diye bir sorunu var maalesef.
    Bu tüm motosikletler için geçerli ama bir malın da ederi var.
    883 asla 13bin euro yapmaz.

Newsted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SP200
    İkinci elden bakımlı ve bol aksesuarli bir iron 883 ü 27-30 bin tl civarına alabilirsiniz.Zaten harley alan adamın onu hoyrat kullanicagini bakimlarini aksatacagini falan sanmıyorum.Benim de çok ilgimi çeken bir motor fakat öğrenci olduğum için şu anda imkanım yok.İşimi gücümü elime aldıktan sonra almayı planladigim bir motor

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heves ettiğin bir motosiklete sahip olmak güzel bişey.
    Neden almayasın ki.
    Pahalı yorumlarına pek katılmıyorum.
    Harley'in gayet hoş ve fiyatı uygun modelleri var.
    Burada gayet hoş model derken standart cruiser kullanıcılarının bakış açısına göre değil,daha çok sportif modeller kullanmayı seven birinin fikri olarak yazıyorum.
    Şimdi benim beğendiğim bir kaç modeli örnek vereceğim.
    Yıllardır cruiser kullanan ve bunun profu olmuş arkadaşlar muhtemelen o da motor mu diye itiraz edecekler.
    Haksız da olmayacaklar ama benim gibi cruiser motorlarla alakası olmayan ve ruhunu kavramamış standart bir motosiklet sever için ilgi çekici motorlar bunlar.
    Fiyatları da atla deve değil.

1.STREET 750: Gayet hoş bir motosiklet. 6.950€ satış fiyatı var. 750cc hacminde hemen hemen aynı hacimdeki tüm motosikletlerin satış fiyatı bu civarda.
    Özellikle hanım kullanıcılar için gayet uygun olduğunu düşünüyorum.Üstelik sıvı soğutma yani şehiriçi olur mu gibi tedirginlik yaşatacak bir model değil.(aslında hava soğutmalı olanlar da değil)

http://www.harley-davidson.com/conte...50-2-large.jpg

2.IRON 883: Tamam vauvvv motora bak! denilecek bir tipi yok ama binilmeyecek kadar tipsiz bir motor da değil. 10.150€ fiyatı var. Bu motoru japonlar yapsa fiyatı 8.500-9.000€ civarında olurdu. Yani bir tık pahalı ama Harley! Hem kayışlı bakım derdi de yok.

http://www.harley-davidson.com/conte...83-2-large.jpg

3.ROADSTER: Bana sorsan IRON ile aynı derim ama değil. 1200cc motor var. Fiyatı 12.850€ bu boyutta motor yapan rakiplerinin hepsinden ucuz ve ya hemen hemen aynı fiyata. Oturuş pozisyonu alışık olduğumuz cinsten öyle çok önde değil.

http://www.harley-davidson.com/conte...er-1-large.jpg

Kısaca hem hoş hem uygun motosikletler bunlar. Bir tanesini bir kaç ay önce test ettim ama hangisiydi hatırlamıyorum.
    Tipi hoşuma gidince alıp turladım.
    Tek beğenmediğim yanı ayaklarımın fazla önde olması oldu ama satıcı ayarlanabildiğini söyledi. Muhtemelen yalan söylemiyordur.
    Bir de yakından bakınca fotoğraflardan daha hoş duruyorlar.

Özetle bir daha gelmeyeceğiz bu dünyaya.
    Aklında olsun.

O fiyatlar Türkiye de geçerli değil. Street 750 ye gelince son 30 yılda kullandığım en kötü motosiklettir kendisi, sakın uzak durun.
    Temiz bir 883 super low hem çok klasiktir hemde iş görür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'nin ötv diye bir sorunu var maalesef.
    Bu tüm motosikletler için geçerli ama bir malın da ederi var.
    883 asla 13bin euro yapmaz.
    Ötv ile ilgisi yok Hondanın Türkiye fiyatlarını gördünüz mü? HD ve BMW Türkiyede tatlı kazanırlar sorun sadece bu.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı LostRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O fiyatlar Türkiye de geçerli değil. Street 750 ye gelince son 30 yılda kullandığım en kötü motosiklettir kendisi, sakın uzak durun.
    Nesini sevmediniz

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Street 750 bence de güzel değil. Biraz chopper, biraz cafe racer yapmak istemişler ama olmamış. Bu arada Roadster bayaa naked olmuş. Tekerlek mesafesi oldukça kısa ve güzel görünüyor.

Motosikleti
    Honda
    Honda'ya baktım orada da durum aynı.
    Burda 10.990€ olan motora 42.000 lira yazmışlar. 14.000€ civarı bir rakam ediyor.
    Yamaha'da da durum aynı.
    Ya hiçbirinin ötv ile alakası yok. Ya da hepsi birden öpüyorlar.
    Ama hepimiz biliyoruz ki bu fark ötvden kaynaklanıyor.
    Silindir hacmi küçük dolayısıyla ötv oranı düşük motosikletler avrupa ile aynı fiyata satılıyor çünkü.
    Hatta Honda'nın avrupadan ucuza sattığı modeli bile var.
    Harley ve Bmw'nin düşük cc motoru olmadığından o konuda karşılaştırma yapmak mümkün değil tabi.
    Fakat öpme konusunda bir ilginçlik var.
    Özellikle 4 japonun spor model fiyatlandırmaları ilginç.
    Burada bir kaç yüz euro farkla veya aynı fiyata sattıkları motorlar Türkiye'de enteresan bir biçimde uçurum farklarla satılıyor.

Bu arada bakınca gördüm haber vereyim.
    Honda 1000RR'ye kampanya yapmış.
    Fiyat neredeyse avrupayla aynı.
    kalidor bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    tarzım olmasa da 1000km vrod muscle kullanmış biri olarak söyleyeceğim tek şey, HARİKA!

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    yamaha'nın xsr'larına bi bakın madem daha "klasik" bi şey arıyonuz...
    leon99 bunu beğendi.

KIDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Almalısın ama bu ülkede değil çok pahalı yaaaaa
    'Saygı göster, saygı gör.'

sayın coq biz aptal olduğumuz sürece öpenimiz çok olur, siz bir de bırakın motosikleti şurda aynı platformda yazabilmek için ödediğimiz internet fiyatlarına bakın. Aklınız almaz. Hele adil kullanım hakkı diye bişey uydurduklarını bilseniz. Ama bize reva, hakettik biz bunu.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı altug34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayın coq biz aptal olduğumuz sürece öpenimiz çok olur, siz bir de bırakın motosikleti şurda aynı platformda yazabilmek için ödediğimiz internet fiyatlarına bakın. Aklınız almaz. Hele adil kullanım hakkı diye bişey uydurduklarını bilseniz. Ama bize reva, hakettik biz bunu.
    net yavaşlatılmasın diye film bile izleyemiyorum, anca kısa kısa diziler

Oralex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Fourtyeight
    CBR 250 ile başladım sonra 1000RR'a geçtim en son 3 ay önce Harley Davidson Fourty Eight aldım, hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biridir. Aşağıda yazacağım yorumlar Fourty Eight içindir, 883'ü uzun süre kullanmadım, sadece 1-2 tur..

Öncelikle titreşim falan hikaye. Evet motor titriyor ama sen bunu hissetmiyorsun. 48'lerde bir yay benzeri aparatla motoru şasiye direk bağlamamışlar ve motor havada titriyor, böylelikle sana çok fazla titreşim gelmiyor, gelen de emin ol hoşuna gidiyor.
    Eğer hızla olayın bittiyse tam senlik bir motor, çünkü konforlu gitme hızın 80-100-110 aralığı.
    Sesi için bir şey yazmama gerek var mı bilmiyorum ama mutlaka modifiye egzozlu almalısın, çok fark ediyor.
    Biraz yağmurda yol tutuşu azalıyor ama çabuk alışıyorsun. İlk günler biraz kaydırdım kıçı ama sonra alıştım. Malum 1000RRdan geçince alışma sorunu oluyor, çok farklı tarzda iki motor.
    Yaklaşık 25 kuruş yakıyor KM başına..
    Bakımıydı, parçasıydı vs çok pahalı şimdiden haberin olsun. Olay almakla bitmiyor maalesef ama emin ol severek bütçe ayırıyorsun.

Sana tavsiyem ikinci el al, donanımlı olsun. Egzozu, hava filtresi, sisi barı, arka koltuk vs derken 4000 euro gider söyliyim.
    Bir de daha geçen hafta servis bakımına gittim 2014 ve sonrası almayın diyorlar. ABS ve KeylessGo özellikleri sorun çıkartıyormuş çok fazla. En temizi sade olanı.

Ben de 883 alacaktım, bir arkadaşım gaza getirdi 48 aldım. İyi ki de onu almışım, iron kullanan arkadaşlar yetmediğini söylüyor, bir düşün derim..

Harley Davidson kesinlikle doğru tercih, bence motorların kralı. Kendini özel hissetmek istiyorsan, her bindiğinde keyif almak istiyorsan, arabalar sana yol versin, geçtiğin yolda herkes dönüp baksın istiyorsan HD almalısın ;)
    Ride the Lightning

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    100km/s üzeri gitmeyi düşünüyorsanız hiç bir ön camsiz cruiser uygun değil. Çünkü o hızdan sonra rüzgarın vücudunuzu geri itmesine karşı verebileceğiniz tek tepki gidona asılmak, o da kısa süre sonra acaip yorucu oluyor.

Dediğim Harley sportster değil, tüm bu tip motosikletler için geçerli, Honda Valkyre Rune'dan Ducati Diavel'e kadar.

Pratik olması için peglerin selenin altında olması lazım. Eski Javalar, Ruslar, şimdiki naked'lar gibi. Velhasil kirk kusur senedir kullanisli motor ergonomisi nasil olur belli aslinda
    oialdemir bunu beğendi.

Kesinlikle almalisiniz harley benimde ilgimi ceken bir sey 22 yasindayim ben bile almayo dusunuyorum racingden inip

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)