Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Vespa vs Yamaha hangisini tavsiye edersiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    BondGirl007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa lx 125 3v ie
    Güzel bi kask alıcam bi süre sonra. sonra arkasına top case falan. Yani Zaten görüntü için bu u alıyorum parmak arası terlikle kullansam Yamaha delight alırdım. Garajda tutmayı düşünüyorum, düzenli olarak yıkatırım. Ama sürekli masraf mı çıkar yani anlamadım. Herkes bütçe diyor, yılda 1-2 defadan fazla mı gidilir bakıma vs?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı BondGirl007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bi kask alıcam bi süre sonra. sonra arkasına top case falan. Yani Zaten görüntü için bu u alıyorum parmak arası terlikle kullansam Yamaha delight alırdım. Garajda tutmayı düşünüyorum, düzenli olarak yıkatırım. Ama sürekli masraf mı çıkar yani anlamadım. Herkes bütçe diyor, yılda 1-2 defadan fazla mı gidilir bakıma vs?
    Yil ay hesabindan ziyade KM hesabi ile bakim sureleri belirleniyor, ornegin benim scooterin (ki kendisi Vespa ile ayni firma yani Piaggio uretimi) bakim araliklari 6000km. Bir de 3500 km'de bir yag degisimi.

Motosikleti
    Vespa lx 125 3v ie
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yil ay hesabindan ziyade KM hesabi ile bakim sureleri belirleniyor, ornegin benim scooterin (ki kendisi Vespa ile ayni firma yani Piaggio uretimi) bakim araliklari 6000km. Bir de 3500 km'de bir yag degisimi.
    peki bu bakımlar pahalı mı? en azından yağ değiştirme vs.
    ben kaç km'de bir bakım yaptırmam gerekiyor nerden öğreneceğim motor tamircisi söyler mi?

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Yarın vespa'yı almayı düşünüyorum öncesinde bi motor tamircisine baktırıcam. Bu konuda tavsiyesi olan var mı?
    Normalde guvendiginiz bir tamirciye gitmenizi oneririm, tanidik birinin scooter servisi de olur. Yine scooter kullanicisi bir tanidiginiz varsa onunla gidin derim. Vespa icin benim bildigim Istanbul servisleri;

- Maslak Oto Sanayii'de Abdullah Akis,
    - Besiktas'ta Tamirhane,
    - Kadikoy'de Kadikoy Motor Kadir Usta,
    - Kiziltoprak'ta MotoEk

Servis birkac kontrol yapacaktir ama ek olarak benim onerim, varyator, kayis, lastik ve elektrik aksami da kontrol ettirmeniz. Cunku bakimda zaten kayis, varyator agirliklari (baga deniyor sanirim) degistiriliyor, bosuna masraf yapmamis olursunuz.

Yazacak cok sey var, ama en onemlisi acele etmeyin. Ben acele ettim mesela birkac kucuk sorun yasadim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

ben kaç km'de bir bakım yaptırmam gerekiyor nerden öğreneceğim motor tamircisi söyler mi?
    Yag degisimi pahali degil, 40-50TL yagin kendisi, 30-40TL 'de iscilik olsa 100TL diyelim. Bakim araliklari motosiklete gore degisebilir. Genelde kitapciginda/manualinde yazar bunlar. Servise gittiginizde zaten soyleyeceklerdir, su kadar KM sonra gel derler.

Cok yazdim, biraz da baska arkadaslar kendi deneyimlerini yazsin, yanlis yonlendirmekte istemem. Ben de oldukca yeniyim aslinda, toplamda tecrubem 4000km / 6 ay henuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

Bir sure sonra degil, once almaniz gerekiyor kaskinizi, motosikleti almadan kask/eldiven/ceket alin, bunlara da para ayirin. Bayan modellerini bilmiyorum, gunluk kiyafet gibi gorunen ceketler vardir mutlaka.
    BondGirl007 bunu beğendi.

kadin olsa idim... bu tabloda vespadan şaşmazdım. hiç aklınız karışmasın alın geçin

yelken_786 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    Her markanın modelinin bakım aralıkları farklıdır.En doğru bilgiyi kullanma kılavuzu ve bakım kitapçığından,yetkili servislerden öğrenebilirsiniz tabi kullanıcıları da bilir.Motorun sahibine bakımlarının nasıl yapıldığını falan sorun kitapçılarını isteyin bir göz gezdirin.Neler yapıldığını kontrol edin ilk sahibi ise zaten ayrıntılı anlatacaktır. Detaylar içinde pm attım,Allah gönlünüze göre versin şimdiden

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Hanfendi, lastikleri kaliteli değilmiş dediğiniz, bir takım sukuter lastiği kaç para ? alırsınız kaliteli mişlen, pirelli falan birşey, rahat edersiniz

Motosikleti
    sym fiddle 3
    Çok güvenilir birisi olursa 11 000 ne vespa alınabilir ama yamaha çok pahalı bende aynı motorlar arasında kalmıştım Sym fiddle 3 aldım üç motorada bindim denedim hem görüntü hem motor kalitesi hem bakım kolaylığı hem rahatlığı hemde diğerlerine göre daha atik.Bence hepsini dene ondan sonra karar ver

Bakım maliyetleri, parça fiyatları gibi maddi konular bütçenizi sarsacaksa bence yamaha veya vespa bakmayın

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bacım çalışıp kendi para nı kazanıyorsan vespa yakışır sana.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Vespanın ve başka bazı vespaların öndeki tek maşası dert, sallanmadan gitmeyen ben görmedim vespa yamaha kadar dengeli değil, vespanın o herkese ve bayanlara çekici gelen eskiden gelen tipinde nasıl yapmışlarsa subliminal mesaj var hemen milletin gözü ona gidiyor...neden? çünkü ilk scooter tipinde en yaygın motor türü ve tipidir.Parçası pahalıdır.

Şunu unutmayın büyük çaplı tekerler her zaman daha dengelidir ve yol viraj tutucudur.Sizin yerinizde olsam yamahanın o modelini değil adress olanının ikinci elini şiddetle alırdım!

Delight biraz düdük makarnası serisindendir...Her zaman yavaş gitmekte akan ve yoğun çıkışlı trafikte sorun olabilir.

Test etme imkanı olsa bindikten sonra farkları anlardınız.Hepsini kullandım...Görüntü (vespa kılıklı cici motorlar) sizi aldatmasın...

Motosikleti
    MT-07
    Beşiktaş balmumcuda vespacı, tamirhane var. darphanenin karşı sokağında. Onlar vespa üstüne uzmanlar.

Motosikleti
    Vespa lx 125 3v ie
    Bugün gittik söylediğiniz yere baktırdım. İkinci el bi kaç bişeyleri çıktı normal dedi her motorda olabilecek şeyler gibisinden. Egzoz biraz kaçırıyor, Gidonda düzeltilmesi gereken bişey var dediler.

Fiyatı 10.500 ₺ yaptı aldım ben de
    Herkese çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için

yelken_786 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    Bugün gittik söylediğiniz yere baktırdım. İkinci el bi kaç bişeyleri çıktı normal dedi her motorda olabilecek şeyler gibisinden. Egzoz biraz kaçırıyor, Gidonda düzeltilmesi gereken bişey var dediler.

Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız keyifli sürüşler.

Motosikleti
    Honda Forza 250

Guvenli ve eglenceli surusler

resim isteriz en kısa zamanda

Motosikleti
    Vespa lx 125 3v ie
    Teşekkür ederim biraz süsleyince fotoğraflarını atarım. Eski aküsü var bagajda onu çöpe atsam bişey olmaz herhalde değil mi?

Teşekkür ederim biraz süsleyince fotoğraflarını atarım. Eski aküsü var bagajda onu çöpe atsam bişey olmaz herhalde değil mi?
    size bir şey olmaz. motora da bir şey olmaz. çöp bidonuna da olacağını sanmıyorum. yüksek çevre bilinci ile soruyorsanız geri dönüşüme atın derler genelde

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

eski akü olduğundan emin olmadan atmayın. yarın sabah çalıştıramadığınızda o akü var olan tek aküymüş dememek için.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)