Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet aşırı zorlama

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba ,dün gece bir delilik yapıp mt125 scooterla antalyadan alanyaya gittim,gidiş sorunsuz gittim , dönüşte gece 4 suları yol boş hiç yapmadığım kadar uzun süre hız yaptım,sonra motosiklet birden devrini düşürdü ve aşırı duman geldi motor bölümünden durdurdum beklettim falan motor çok sıcaktı ,korktum pikapa attık getirdik. Bugün usta bir şekilde çalıştırdı, yağ kalmamış hepsini atmış,dedi ve motor artık aşırı beyaz duman atıyor şu an,ustalar yoğundu ilgilenemediler ama yağ ekle sürekli bin bişey olmaz zamanla duman düzelir,silindiri yemiş olabilirsin dedi. Yorum yapar mısınız,ne yapmalıyım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    gri duman ise yağ yakıyor ki o düzelmez

Motosikleti
    Honda NC700S
    Bende bugün Akhisar dan Salihli ye piaggio fly100 götürdüm . Sıcaktan sanırım 2 kez devirden düştü motor , ama stop etmedi . 2 mola verdim . Noktadan sonra normale dönüyordu . Varyatorun orada bir hortum dan az bir yağ bırakması vardı , sorun olur mu acaba ? Konu benzer olduğu için yeni başlık açmadım

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    yağ yakmaya başlayan motor zamanla nasıl düzelir anlamış değilim.mavimsi yada gri tonlarında sürekli duman çıkıyorsa el atılması gerek motora.

Motosikleti
    Honda NC700S
    Benim motorda duman atma yok , sadece varyatorun orada bir hortum dan yağ atmış biraz , lastik ve jant tta fark ettim yağı.

Motosikleti
    Alıntı viper08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda duman atma yok , sadece varyatorun orada bir hortum dan yağ atmış biraz , lastik ve jant tta fark ettim yağı.
    kartel havalandormadab hava filtresine gelen yağ bi hortuma birikiyor o hortun olmaaın o
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Şimdi egzosa baktım egzosta da yağ var bu nasıl tamir edilir?

Motosikleti
    Alıntı Mt125mon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi egzosa baktım egzosta da yağ var bu nasıl tamir edilir?
    şuan motor çalışır durumda mı yağ dumanımı atıyor durum ne sjbap yağ lastikleri vs bitmiş olabilir segmandan kaçırıyor olabilir
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan motor çalışır durumda mı yağ dumanımı atıyor durum ne sjbap yağ lastikleri vs bitmiş olabilir segmandan kaçırıyor olabilir
    Motor çalışıyor,beyaz duman atıyor ve egzosa yağ atiyor

Motosikleti
    çalıştırmayın motor inecek durumuna bakılacak geçmiş olsun

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bence o motorun farklı bir sıkıntısı varmış. Aynı şekilde YBR ile bende toplasan binlerce km tapagaz motorun son limitlerinde canını ala ala uzun yol gitmisimdir ama devir düşmesi, performans düşüşü vs olmadı.
    Motor kaç bindeydi

Motosikleti
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence o motorun farklı bir sıkıntısı varmış. Aynı şekilde YBR ile bende toplasan binlerce km tapagaz motorun son limitlerinde canını ala ala uzun yol gitmisimdir ama devir düşmesi, performans düşüşü vs olmadı.
    Motor kaç bindeydi
    bencede bende drifti son gazdan hiç düşürmem 100 110 sabit bir şey olmadı daha

Motosikleti
    honda cbf 150
    yağ yakıyosa piston silindir değişecek.biraz masrafın olacak ama başka türlü düzelmez.yağnı düzenli değiştirmek gerekir hatta sadece değiştirmek değil ara ara kontrol etmek te gerekir.eksilme varmı diye.geçmiş olsun

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    motor aşırı ısınıp, piston, sekmanı bitirmiş gibi gözüküyor.

Fakat ben bunun gece saatlerinde motoru zorlamaktan kaynaklanacağını pek sanmam, daha önceden bir sorun vardır siz zorlayınca olay patlak vermiştir. Yağsız kalma yada ömrünün tamamlanması gibi.

Motorunuz su soğutmalı ise contadan motor yağına su karışmış olabilir.

Motosikleti
    Honda crf 250 l
    Aman zorlama şansın varsa sadece piston segmanlarını yemiştir. Motor sesi nasıl çalışırken egzos sesinden çok metal vuruldu sesimi geliyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)