Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Ha bu Sharp testini yapanlar kafayı mı yemişler?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hasmetin de hakkıyla haşlandığını gördü forumda bu gözler.. hemde kendi üslubuyla

Helal valla.

Konuya dönecek olursak konu baya bı karışmış , ama kimsenin "ben biliyorum her şeyi ya " yazmamasi gerektiğini Mahmut bey güzel bir üslupla anlatmış . Konu uzun ama karışık, bir de işin içine ticari endişeler girince Arap saçına donmesi normal .

Konunun başlığı dandik olsa da guzel bilgiler barındırıyor, bedava kask aldı diye saçma sapan bilgiler veren bazi vloggerlarin kafasına vura vura okutmak lazım burdaki yazıları

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasmetin de hakkıyla haşlandığını gördü forumda bu gözler.. hemde kendi üslubuyla

Helal valla.

Konuya dönecek olursak konu baya bı karışmış , ama kimsenin "ben biliyorum her şeyi ya " yazmamasi gerektiğini Mahmut bey güzel bir üslupla anlatmış . Konu uzun ama karışık, bir de işin içine ticari endişeler girince Arap saçına donmesi normal .

Konunun başlığı dandik olsa da guzel bilgiler barındırıyor, bedava kask aldı diye saçma sapan bilgiler veren bazi vloggerlarin kafasına vura vura okutmak lazım burdaki yazıları
    Bu tip konular söylediğiniz gibi hassas ve tehlikeli. Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer misali. Ben söylediğim tüm bilgileri tecrübelerimle ve bildiğim kadar yorum yaptığımı ve bilmediğim eksik çok şey söylediğimi özellikle belirtmeme rağmen öğretmen gibi önce bu işin doğrusu budur diyip sonra maddelendirilerek sorular sorulması beni hem şaşırttı hem üzdü açıkcası. Benim tek derdim bildiğim kadarıyla bilgi paylaşmaktı. Hatta ilk yorumdada belirttim hatalı birşey söylediysem daha bilgili arkadaşlar eklesin diye. Bazı arkadaşlarımızın shoei arai gibi markaların sahibi gibi kendinden okadar emin yorum yapmaları beni şaşırtıyor. Hepimiz birşeyler arıyoruz hepimiz her dakika birşeyler öğreniyoruz. Hayat paylaştıkça güzelleşiyor.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Unuttum, Sharp'ın test ettiği Arai modelleri, Avrupa'da satılan modellerdir. "ABD standardında üretilen kaskın Avrupa'nın Sharp testinde kötü sonuç alması normal" demenin temeli yok.

Ayrıca arkadaş, eksiği varsa düzeltilsin demiş, Hasmet de düzeltmiş. Yanlış birşey yok. Hasmet yanlış diyorsa siz de onu düzeltin.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    O zaman forumdaki malzeme uzmanlarından hangi malzemeler çöp değilmiş bir öğrenelim. Bu kasa basit mi bu işler ?

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Unuttum, Sharp'ın test ettiği Arai modelleri, Avrupa'da satılan modellerdir. "ABD standardında üretilen kaskın Avrupa'nın Sharp testinde kötü sonuç alması normal" demenin temeli yok.

Ayrıca arkadaş, eksiği varsa düzeltilsin demiş, Hasmet de düzeltmiş. Yanlış birşey yok. Hasmet yanlış diyorsa siz de onu düzeltin.
    Yok estafurullah.Tabiki dot ve ece22.05 sertifikalarına sahip model iki kurum tarafındanda incelenebilir. Sharp testinde kötü sonuç almasını kullanılan cihazların farklılığına ve kuvvet dengelerinin ece22.05 e göre olabileceğinden farklılık gösterebileceğini söyledim. Tekrar tekrar ekliyorum o yorumda bilgilerin kesinlik taşımadığını ısrarla belirttim. Siz hala diyorsunuz ki yok öyle bişey. tabiki olmayabilir fakat sharpda çalışan eşim dostum yok bende tahmin yürütüyorum. Diğer konuyla ilgili arkadaşa cevap verdim. Onu düzeltebilecek kapasitede olduğumu düşünmüyorum. Konu çok ortada çünkü. Saygı duyuyorum. Tek umudum umuyorum yazdıklarımızın ihtiyacı olan birilerine soru işareti olur ve bu sayede araştırma yapılıp doğru bilgi bulunur. Yoksa yemişim dotunu ecesini hala konuyu uzatmaya gerek yok.

Motosikleti
    speederbike
    Yazdıklarınızda yanlış varsa veya yanlış olduğu düşünülüyor ise tabii ki düzeltilir. Bazı yazdıklarınızın yanlış olduğunu biliyorum, bazılarının yanlış olduğunu tahmin ediyorum, bazılarının doğru olduğunu tahmin ediyorum, ve bazılarının doğru olduğunu biliyorum. Shoei'nin mektubu ilgi çekici. Yalnız adamlar hem ECE, hem Snell'e uygun kask yapılamaz demiyorlar, konforsuz olur diyorlar.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben söylediğim tüm bilgileri tecrübelerimle ve bildiğim kadar yorum yaptığımı ve bilmediğim eksik çok şey söylediğimi özellikle belirtmeme rağmen öğretmen gibi önce bu işin doğrusu budur diyip sonra maddelendirilerek sorular sorulması beni hem şaşırttı hem üzdü açıkcası.
    Kusura bakmayın. Niyetim kötü değil aslında. Daha dikkatli yazayım.

Motosikleti
    speederbike
    Bir de kaskın çarpışma sonrasında kırılıp kırılmamasının çok önemli olmadığını düşünüyorum. Eski otomobil yarışlarında arabalar taş gibiymiş, çarpışsa bile ciddi hasar olmuyormuş. Ama pilotlar pert oluyormuş. Sonra işin sırrının pilota iletilen enerji olduğunu anlamışlar. Ondan sonra karbonfiber dönemi başlamış. F1 otomobillerinde yaşam kabini var, doğru ama dış karbonfiber şasiye bakarsanız çarpışma esnasında parçalanarak enerjiyi azaltacak şekilde üretilmektedirler. Öyle bir kask yaparsınız ki üstünden tank geçse birşey olmaz, ama ceviz atsanız içerde hissedersiniz. O kask korumaz işte.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç haşlanma diye algılamadım aslında. Kendi ilk yazdığım da haşlama değildi. Ancak öyle anlaşıldığını anlıyorum şimdi, ki o yüzden de üzülmüş arkadaş.

Madde madde sorgular gibi yazınca öyle anlaşılmış olması da normal bi yandan. Birden çok yanlış bilgi içerdiğini düşündüğüm için madde madde yazmıştım.

Motor işine yeni girdim kask konusunu bi çözemedim. Bell qualifier kask almayı düşünüyorum iyimidir çöpmüdür bilemedim. Tavsiye edermisiniz

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Arai sharpta dusuk yildizli ama beni etkilemedi bu durum )) fangirl degilim veya para verdim diye ovmuyorum ayni fiyata baska kask markalari da mevcut ve kask dedigin omurluk bisey degil sonucta seneye degistirecegim ve tekrar arai modeliyle devam edecegim.
    Net bilgi bulamadigim icin soruyorum demissin ama burda da net bilgi bulamazsin. Kask konusunda hep ortalik karisir zaten. :D Mumkunse kendin arastir kararini

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arai sharpta dusuk yildizli ama beni etkilemedi bu durum ))
    Beni de. Çünkü Arai kaskımla kaza geçirmedim. Geçirseydim etkileyebilirdi ama.

Bir dahaki kask alışverişimde Sharp testini de göz önünde bulunduracağım. Bütçem yeterliyse niye düşük skor alan bir modeli niye tercih edeyim ki?

Motosikleti
    speederbike
    Arai, son modellerinde Sharp'taki zayıf nokta olan üst kuşağı güçlendirmiş durumda ve Sharp skorları da iyileşti.

https://sharp.dft.gov.uk/helmets/?ma...del=All&type=1

QV-Pro yeni model mesela.
    ryangt bunu beğendi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni de. Çünkü Arai kaskımla kaza geçirmedim. Geçirseydim etkileyebilirdi ama.

Bir dahaki kask alışverişimde Sharp testini de göz önünde bulunduracağım. Bütçem yeterliyse niye düşük skor alan bir modeli niye tercih edeyim ki?
    Arainin butun kasklari dusuk yildiz degil. 4-5 yildizlilar var goz onunde bulunduracaksam bile... 3 yildizli kasklarinin dahi kabak gibi ayrilip öldürecegini dusunmuyorum. Arai kaskimla ben de kaza yapmadim ama yapan ve suan felc olan bir arkadasim var. Kaza yuksek hizdaydi 60-70 degil.
    Hic bir kullanicidan duydunuz mu boyle bisey hele ki dusuk hizlarda arainin işini yapmamasini. Ben duymadim.
    Eger oyle bisey olsa bangir bangir duyurulurdu. )))

Motosikleti
    speederbike
    Çok yüksek hızlardaki kazalarda ekipman var yok, çok farketmez zaten.

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Snell testleri bitmiş herhalde. Sitesinde 2015 yılından sonra yayınlanan bir sonuç listesi yok.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor işine yeni girdim kask konusunu bi çözemedim. Bell qualifier kask almayı düşünüyorum iyimidir çöpmüdür bilemedim. Tavsiye edermisiniz
    Qualifier orta dereceli Bell'in düşük bütçe kaskı. Boyutu büyük ve ağır diye biliyorum. Ayrıca deli gibi rüzgar sesi varmış. Alınmasına alınır ama LS2'nin o fiyatlarda ki kaskları daha iyi bence

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)