Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

%80 şehir içi %20 şehir dışı tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI
    baycall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Arkadaşlar merhaba,
    Bütçem 8.000 TL civarı %80 şehir içi %20 şehir dışı (ortalama 70- 200 km) kullanacağım küçük cc motor tavsiyesi alabilirim.

Geçen yıllarda birçok kez CBF150 ve YBR125 aldım-sattım bir hayli memnun bırakmışlardı. Hatta YBR ile artçılı İç Anadolu-Akdeniz seyahati de yapmıştım ki çanta ve o yükle max hız 70 oluyordu bir hayli sıkıntı olmuştu.

2015'de araba aldım ve yanında sıfır Küba Pars aldım. Tabi Çinli abilerimiz motoru kullanmadıgım halde paslanacak kadar adi malzeme kullandıklarınlarından nereye elimi atsam döküldü ve sonunda geçenlerde sattım gitti.

Yamaha Delight'lar YBR'ler CBF'ler bu süre zarfında almış başını gitmiş ve resmen ben ŞOK! Yoksa cidden alırdım bir PCX 150-125 keyfime bakardım. Sanırım 2014-2015 de içimde kalmıştı bu motor ama 6000 TL bile fazla bu motora diye almamıştım ki şimdi deli rakamlar çılgın piyasa sonucu almak sanırım imkansız..

Sorun şu ki Ybr,Cbf motorları uzun yolda resmen sıkıntı, kafa rahat bağırmadan gideyim fıtı fıtı desem 70 falan.. o şekilde de yollar bitmiyor ne yazık ki.. Tabi solladıklarım sadece Traktör oluyorŞöyle fıtı fıtı 100le gitseler ne olurdu sanki

Çinli motorlara sıcak bakmıyorum,bütçe de kısıtlı böyle kalakaldım. Bir el atabilirseniz sevinirim.

(Not: Pulsar 200ns araştırdım ama ortalık sorunlarından geçilmiyor)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Piyasasi pek yok ama ben satmaya değil kullanmaya alirim derseniz hero karizmayi düşünün derim

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    cbf ybr istemiyosan tvs apache al bence
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    regal raptor dd 150 e2
    pulsarı biraz daha araştır bence. yazdıklarından anladığım kadarıyla fiyat-performans olarak en iyisi o gibi. iyi sürüşler.
    yola giden yol olur.

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    hocam her ne kadar uzun yol için tasarlanmış aletler olmasada sym wolf 250 almanızı öneririm.uzun yol yapıcak adam fazla km yapıcak demektir(sık sık tur yapılıyorsa).ortalama 120 ile fıtı fıtı gidersiniz.yakıt tüketimi güzel.üstelik seramik silindir olması büyük avantaj.kolay kolay fan açmıyorsunuz ve uzun km'ler sorun çıkarmıyor.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Pulsar araştırdım gibi lakin net yanıtlar yok. Sebebi ise kullanıcıları pis demiyor, kullanıp satıp memnun kalanlar da pek görmedim ( tabi bu veriler internet üzerinden).

Sym hiç düşünmemiştim. Aklımda daha çok kendini ispatlamış markalar var ( sym de çok kullanılan araç lakin ne bileyim alınca uzun yıllar kalsın diyorum)

Apache, kullandım satın almadım. Gayet de güzel bir alternatif olabilir.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Wolfü tavsiye ederim. Yağını suyunu koy arkana bakma. 250 cc sınıfının en az yakan motoru. Torku gayet iyi. Kolay kolay fan açmıyor. Seramik silindire sahip olduğu için aşınma minimum düzeyde. Aklına takılan soru varsa yaz cevaplarım

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    kendi motorum olan kuba superlight 200 ü öneriyorum. fıtı fıtısı 90-95. sağlam bir motor 13 bin km dir bana hiçbir sorun çıkartmadı. sürmesi de çok zevkli motor.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wolfü tavsiye ederim. Yağını suyunu koy arkana bakma. 250 cc sınıfının en az yakan motoru. Torku gayet iyi. Kolay kolay fan açmıyor. Seramik silindire sahip olduğu için aşınma minimum düzeyde. Aklına takılan soru varsa yaz cevaplarım
    Demek öyle hocam, bir bakayım bu kadar kişi tavsiye ediyorsa vardır bir bildikleri diyelim. Derdim alınca bir daha sattırmayacak bir motor almak. Yükseks cc için maddi birikim yapıp bu ufak cc yine kalsın düşüncesindeyim.

Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendi motorum olan kuba superlight 200 ü öneriyorum. fıtı fıtısı 90-95. sağlam bir motor 13 bin km dir bana hiçbir sorun çıkartmadı. sürmesi de çok zevkli motor.
    Hocam sattıgım motor da Küba Pars'tı.

Motosikleti
    Alıntı baycall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek öyle hocam, bir bakayım bu kadar kişi tavsiye ediyorsa vardır bir bildikleri diyelim. Derdim alınca bir daha sattırmayacak bir motor almak. Yükseks cc için maddi birikim yapıp bu ufak cc yine kalsın düşüncesindeyim.

Hocam sattıgım motor da Küba Pars'tı.
    wolfü geçen sene aldım. Benimde satmaya niyetim yok. Düz yolda 120-130 rahat gidiyor. Araç sollarken sönük kalmıyor
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Pulsar araştırdım gibi lakin net yanıtlar yok. Sebebi ise kullanıcıları pis demiyor, kullanıp satıp memnun kalanlar da pek görmedim ( tabi bu veriler internet üzerinden).

Sym hiç düşünmemiştim. Aklımda daha çok kendini ispatlamış markalar var ( sym de çok kullanılan araç lakin ne bileyim alınca uzun yıllar kalsın diyorum)

Apache, kullandım satın almadım. Gayet de güzel bir alternatif olabilir.
    hocam sym firması rüştünü kanıtlamış bloklar üretiyor biraz araştırınca farkedeceksiniz.uzun yıllar bakım masrafı dışında probleminiz olmayacaktır düzgün bir makine alındığı sürece.daha önceleri kullandım ve kısmetse bende alıcam bu makineden.seramik silindir olması gerçekten büyük avantaj.birden fazla duruma olumlu etkileri var.yazın sıcağında bile kolay kolay fan açtıramazsınız,diğer(seramik olmayan) motorlara göre aşınma durumu en aza indirgendiğinden motor ömrüne ciddi anlamda katkıları var.
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

Motosikleti
    MT-07
    İkinci el Honda MSX 125 Grom derim ben. Tatlı makine aklımı halen çelip çelip duruyor

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    o paraya ikinci el sym wolf dışında iyi bir motosiklet yok galiba

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Üstad sym kafama çok yattı gibi. Hızı falan tam benlik. Hem işe gidilir hem şehir dışı.. lakin ben Osmaniye de ikame ediyorum. Buralarda parça sıkıntısı va yaşar mıyım bilemedim. Bir takım debriyaj gibi sıkıntı yaşayanlar var. Acaba en sıkıntısız modeli hangisi biliyor musunuz?

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    TNT 25 düşünüyordum ama benim de aklıma SYM Wolf SB 250 NI düşürdü geçende bir arkadaş .

Yalnız 8'e pek yok SYM, 10 bin civarı istiyorlar malum sitede...

En son 2015 modelleri var; sıfır (0) da alsanız bayiden (kaldıysa ellerinde)... Sıfırı 14 bin ...

İyi de 12 bin TL'ye 27 bin kmde Kawa Z250SL de veriyorlar ...

Bilemedim şimdi tam ...

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Sym için parça fiyatının fazla olması ve teknik destek bulamamak sanırım elenmesine neden oldu

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Daelim s3 advance 250 cc Scooter sizin ilacınız.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daelim s3 advance 250 cc Scooter sizin ilacınız.
    Hocam Daelim hakkında pek güzel yorumlar yok gibi.

Motosikleti
    Üstad sym kafama çok yattı gibi. Hızı falan tam benlik. Hem işe gidilir hem şehir dışı.. lakin ben Osmaniye de ikame ediyorum. Buralarda parça sıkıntısı va yaşar mıyım bilemedim. Bir takım debriyaj gibi sıkıntı yaşayanlar var. Acaba en sıkıntısız modeli hangisi biliyor musunuz?
    Motora tam sentetik yağ koyunca debriyaj kaçırma yapıyor. Yarı sentetik yağ koyulmalı. Zaten bir japon malı ile 3 aşağı 5 yukarı parça fiyatları aynı. Ucuz parçası olan çin ve hint malları kaldı. Ama hint malının.bile fiyatları uçmaya başladı
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Sıfır CB125F alıcaz sanırım bu kategoriden yukarı çıkamıyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)