Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

NMAX 155 kullanıcıları rica etsem yardımcı olur musunuz???? Yada fikir sahibi olanlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Merhaba,

Sıkıntım NMAX 155 ayda 22 gün çoğu TEM otoyolunda olacak şekilde günde 55 gidiş 55 geliş 110 km yolu, gider gelir mi? Motor bir süre sonra bayılır mı?

Benim boy 1.90 kilom 80 ince uzun biriyim. Sizce sırıtır mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Nmax 155 rahatlıkla gider gelir

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2-3 akşam önce git gel 100 km temde gittim. 115 vurdum, kesiciye girdi. Ortalama sabit 90 km hız ideal. Yani gider, sıkıntı çıkarmaz ama o boy kilo bende olsa xmax düşünürdüm.

Motosikleti
    Alıntı twisten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2-3 akşam önce git gel 100 km temde gittim. 115 vurdum, kesiciye girdi. Ortalama sabit 90 km hız ideal. Yani gider, sıkıntı çıkarmaz ama o boy kilo bende olsa xmax düşünürdüm.
    Xmax düşünüyordum 30.000 TL bütçe ayarlamıştım. Fakat bazı sorunlar çıktı bütçem indi 19.000 TL ye. Hem absli hemde bu yolu yapabilecek çok yaşlı olmayan tek makina da NMAX 155 gözüküyor. 2014 model XMAX alıp son alıcısı olmak da istemiyorum.

Ben bu gidişle motor falan alamam. Anca burda yorum yazarım konu açarım. !^'+'^%'^WQ!^+?'^)+'?^)W?
    baba bilgisiyle adam olunmaz bekar hayatı yaşa.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    2014 Xmax alıp nasıl son alıcısı oluyosun? Türkiye'de Xmax...

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    19 bine 2017 model Xmax rahatlıkla bulunur dostum haberin olsun. 10 ay önce sıfır Ironmax 19 bin tl ydi. Şimdi onu adam 20 ye satacak değil ya. 5 bin de olur ama temiz olur en azından. NMax bir süre sonra hızı yeterli gelmeyebilir. 55 km yolu trafiğide katarsak 90km ortalama hızla 45 dk yı geçecektir günlük. Xmax le günde git gel totalde 20 dk dan fazla zaman kazanmak mümkün. 20dk az bir zaman değil bence. 22 günde 440 dakika yani ayda ortalama 7 saat size ekstra zaman olarak dönecektir.

Motosikleti
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    19 bine 2017 model Xmax rahatlıkla bulunur dostum haberin olsun. 10 ay önce sıfır Ironmax 19 bin tl ydi. Şimdi onu adam 20 ye satacak değil ya. 5 bin de olur ama temiz olur en azından. NMax bir süre sonra hızı yeterli gelmeyebilir. 55 km yolu trafiğide katarsak 90km ortalama hızla 45 dk yı geçecektir günlük. Xmax le günde git gel totalde 20 dk dan fazla zaman kazanmak mümkün. 20dk az bir zaman değil bence. 22 günde 440 dakika yani ayda ortalama 7 saat size ekstra zaman olarak dönecektir.
    kasksız teçhizatsız olursa bulunur tabi 19.000 in içerisinde kask, mont, ayakkabı, bellik, eldiven, kelvar pantalon, pantalonu giymediğim zamanlar için dizlik ve bot da var

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:59 ----------

Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günde 110 km yol yapacağımı düşünürsek. Ayda da 22 gün işe git gel yapacağım. Hafta sonları da durmam 200 km de hafta sonları yapsam bir ayda. Ettimi sana 2.600 km. 6 ay kullansam 15.600 km yapar motora. Şimdi 2014 model takribi 15.000km civarındaki bir xmax ı alsam 3 yıl binsem 60.000 km olacak. 60.000 km deki 2014 model bir xmax ı 2021 de alır mıydın? 10.000 tl demem lazım anca o zaman alırsın.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Sürekli konu açıp duruyorsun daha ehliyetin bile yok. Motor alacağın da yok.

Motosikleti
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürekli konu açıp duruyorsun daha ehliyetin bile yok. Motor alacağın da yok.
    Merak ettiğim şeylerin konusunu önce arıyorum. Bulabildiğim konular hakkında yeni konu açmıyorum. Bulabildiğimden kastım 2007 de açılmış 2009 da en son yorum yapılmış konular değil güncel konular. Bilgi paylaşımı yapacak yardımcı olabilecek kişilere ihtiyacım var.

Sen benim açtığım konuyu okumak yorum yapmak zorunda değilsin ama ben açtığım konuya yapılan yorumlara bakıp senin gibi gereksiz birinin de yorumunu okumak zorundayım. İşin gücün milleti yargılamaksa eğer hayırlı işler.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Ben yine ikinci el birtane CBR250R öneriyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

Alıntı CagrioneTR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Sıkıntım NMAX 155 ayda 22 gün çoğu TEM otoyolunda olacak şekilde günde 55 gidiş 55 geliş 110 km yolu, gider gelir mi? Motor bir süre sonra bayılır mı?

Benim boy 1.90 kilom 80 ince uzun biriyim. Sizce sırıtır mı?
    Ancak sorunuzun cevabı; Gider gelir, aşırı sıkıştırmaz hızında kullanırsan sıkışmaz, boyunda sırıtmaz (ucu ucuna).

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xmaxın sanıldığı kadar müşterisi yok. Scooter kullanan kesim ekonomik, pratik, hafif modellere yöneliyor onun karşılığıda nmax pcx. Anca böyle uzun mesafe için scooter arayanların tercihi.

Motosikleti
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yine ikinci el birtane CBR250R öneriyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

Ancak sorunuzun cevabı; Gider gelir, aşırı sıkıştırmaz hızında kullanırsan sıkışmaz, boyunda sırıtmaz (ucu ucuna).
    Abs olsa alırım belki fiyatları makul aslında ama uğraşmak istemiyorum öyle vites firen debriyaj ben sadece yola konsantre olmak istiyorum yoksa cbr lar güzeller.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    5 yıl önce çinli bir motorum vardı. günde 40 km gidiş 40 km geliş yol yapıyordu. kısacası hiçbirşey olmaz. millet bu motorlarla uzun yola çıkıyor tabi hızı ona göre yolculuk süresi ona göre. sen motoruna iyi baktıktan sonra hiç birşey olmaz.
    CagrioneTR bunu beğendi.

Motosikleti
    crf1000 , R80gs basic , fzs600 , winggo
    Nmax oğluma aldım. Boyu 1.94 kilosu da 90 . Kendim de zevkle kullaniyorum (1.85-90 kg'ım) Eğer ön cam ve arkada topcase olursa bence hiç sırıtmıyor.
    55 km elbette gider 150'de gider. ama tüm scooter'lar gibi bir süre sonra bel ağrısı yapıyor (Yük ayaklar yerine bele bindiği için). Motorda konfor izafidir. Goldwing'e titresimli diyen de ybr125'le dunyayı gezen de... Sonucta nmax cok guzel bir motor. Sehirde kullanmak icin de ideal. Ama xmax daha iyidir . Daha konforlu guclu ve prestijlidir. Nmax'e gore eksileri sıkısık trafikte aralardan gecerken daha hantal ve 100 km'de ortalama 1 lt fazla yakar)
    XMAX'in son sahibi olmazsınız. (Eğer dikkatli ve kontrol ettirip alırsanız). Ama yeni kullanicllarin 250'lik ağır bir motor yerine 125'lik daha hafif çevik bir motorla başlamalarını tavs,ye ederim.
    CagrioneTR bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)