Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorum 180 km h den sonra

Motovento
    REKLAM ALANI

Kafayı biraz eğmen lazım.
    299+ için de motora yatman lazım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    2 vitesi neden kullanmıyorsun
    freelancer bunu beğendi.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    O zamanlar bende mondial rx3i evo var. Bir cg ci arkadaş ışıklarda yanıma yanaştı;
    -abi kaç yapıyor bu,
    -son hızı 135 civarı
    -Abi nasıl olur benim orjinal cg 160 yapıyor.
    -yohghh aq dedim, modifiyeli olsa neyse, orjinal cg ile imkan yok.
    -gel abi kapışak bi deniyek.
    -tmm hadi bas bakalım.
    Neyse velhasılı kelam bu arkadaş motorun üstüne kapandı ve uçuş moduna geçti, yanına yanaştım baktım ki harbiden 160 ı görüyor. Ama benim motor o sırada 100 le gidiyordu.
    MFTaşkıran bunu beğendi.

KILINC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet
    Alıntı MANKU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zamanlar bende mondial rx3i evo var. Bir cg ci arkadaş ışıklarda yanıma yanaştı;
    -abi kaç yapıyor bu,
    -son hızı 135 civarı
    -Abi nasıl olur benim orjinal cg 160 yapıyor.
    -yohghh aq dedim, modifiyeli olsa neyse, orjinal cg ile imkan yok.
    -gel abi kapışak bi deniyek.
    -tmm hadi bas bakalım.
    Neyse velhasılı kelam bu arkadaş motorun üstüne kapandı ve uçuş moduna geçti, yanına yanaştım baktım ki harbiden 160 ı görüyor. Ama benim motor o sırada 100 le gidiyordu.
    hocam senin gösterge bozukmuş
    yürekçe ve dyavol-77 bunu beğendiler.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    sticker yapıştırmadız sanırım ? Motorunuzun buna ihtiyacı var..
    Egzozu'da soba borusu ile değiştirin, çok faydasını göreceksiniz..
    Ayrıca yüzü koyun sopa gibi motora uzanıp öyle kullanın , bunlar bilimsel gerçeklerdir.. herzaman bilimin ışığında ilerleyin.
    İki güne kalmaz motorunuz kendine gelir.
    Bizim kapıcının oğlu 50cc motorla 120km yapıyor,
    Burda Drift'den bahsediyoruz, biz yolda drift görünce hemen sağa geçip yol verip saygı duruşuna geçiyoruz , rüzgarı bile dengemizi bozuyor,
    Drift'li bi arkadaş var , trafikte her kırmızı ışıkta millet arabadan "abi kaç basıyor, 1000'lik mi, bununla yarışlara giriliyor mu"gibi sorulardan bıkıp motoru yanlizca pistte kullanmaya karar verdi , şehiriçi için ayrı motor alacakmış.
    O motorun kıymetini bilin.
    MFTaşkıran bunu beğendi.

4KORSAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    göstergede 180 yazip aslında 140 150 gittigini unutma :D:D

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    180'den sonra gaz kesmesi normal, sen üstünden atla ağırlık azalınca daha hızlı gidecek, gaz kesiyor gibi tepki vermeyecektir, kesin bilgi, yayalım.

ayrıca ben msx 125 ile 185 yapıyorum, hayret sen nasıl 180'de gaz kesiyorsun, cesur ol gaz kesme..

mc-hot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BasıkÇocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Driftim 180 kmden sonra neden se gaz kesiyor gibi oluyor neden böyle yapıyor ?
    Kardeşim bendede drift var. sen 5e atmayı unutmmuşsundur.

Benimki 4. viteste 180 gidiyor.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Benim YBR 4. Viteste 160 yapıyor daha gidecek gibi oluyor ama ben gazı kesiyorum kardeşim drift ile nasıl 180 görüyorsun ölü o motor

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    180'den sonra gaz kesmesi normal, sen üstünden atla ağırlık azalınca daha hızlı gidecek, gaz kesiyor gibi tepki vermeyecektir, kesin bilgi, yayalım.
    Kesinlikle. Gözden kaçırdığımız işe yarar önemli bir bilgi daha. Motosiklete binmeden önce ufak su dökülmeli. Gereksiz tüm ağırlıklardan kurtulmalı, çorap, iç çamaşır gibi. Beyin de çok ağır bir organmış galiba.
    Kural [ Z ] ve montanaturne bunu beğendiler.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle. Gözden kaçırdığımız işe yarar önemli bir bilgi daha. Motosiklete binmeden önce ufak su dökülmeli. Gereksiz tüm ağırlıklardan kurtulmalı, çorap, iç çamaşır gibi. Beyin de çok ağır bir organmış galiba.
    Çıplak tenin aeordinamiki havada yaratacağı nahoş ter kokusunun oluşturduğu aorosol etkisi ile birleşip aerosonamik yaratıp arkadan itme kuvveti oluşturabilir. Tabi ki seleye yatan özellikle bir erkek ise istenmeyen tüğler de rüzgar direnci oluşturulduğundan mutlaka alınmalı, hatta imkan varsa tüğ dökücü krem uygulanıp üzerine silikon sprey pıslatılıp kayganlık arttırılmalı. Sürate etkisi olacağı kesin, hem düşme anında silikonun kayganlığı da asfaltta 0,000001 sn fazladan koruma yaratacak ve alınan hasarı azaltacaktır.
    MFTaşkıran bunu beğendi.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    dostlar konuya ciddi yaklaşıyorum.
    bu modifiyeli cg'leri hafife almamak lazım.
    çoğu 500cc motorları elinize verirler haberiniz olsun.
    youtubede bunun yüzlerce örnekleri var bir ara izlemenizi tavsiye ederim.

BasıkÇocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Canavar Drift
    Forumun adminleri nerde driftçilerle dalga geçiyolar banlayın lütfen acil

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Yoooo, dalga geçen kim. Yukarı da yazmışım, tekrar yazayım.

Çıplak tenin aeordinamiki havada yaratacağı nahoş ter kokusunun oluşturduğu aorosol etkisi ile birleşip aerosonamik yaratıp arkadan itme kuvveti oluşturabilir. Tabi ki seleye yatan özellikle bir erkek ise istenmeyen tüğler de rüzgar direnci oluşturulduğundan mutlaka alınmalı, hatta imkan varsa tüğ dökücü krem uygulanıp üzerine silikon sprey pıslatılıp kayganlık arttırılmalı. Sürate etkisi olacağı kesin, hem düşme anında silikonun kayganlığı da asfaltta 0,000001 sn fazladan koruma yaratacak ve alınan hasarı azaltacaktır.

İnanmıyorsan dene. Ağır çekim videoları da eklersin bakarız.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı fatih. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu modifiyeli cg'leri hafife almamak lazım.
    çoğu 500cc motorları elinize verirler haberiniz olsun.
    ... ta ki ilk viraja kadar. Ne yatar, ne döner, ne de durur.

Yerde ses hızını geçen araba yaptılar. Başka hiç bir şeye yaramıyor ama.

Anlaşılan yüksek hızda kendini paramparça etmeyecek tekerlekli bir nesneye jet motoru takınca bayağı hızlı gidiyor. Garibanlar paraşütle yavaşlatıyorlar aracı. Yüksek performanslı modifyeli Drift kullanan arkadaşlar çadırcıdan uygun fiyata böyle bir mekanizma düşünebilirler. Bremboyla nereye kadar?

Alıntı BasıkÇocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumun adminleri nerde driftçilerle dalga geçiyolar banlayın lütfen acil
    Driftçi mi? Neden bir insan kendini sahip olduğu motosiklet üzerinden tanımlar? KTM kullanıyorum diye KTM'ci mi oldum şimdi? Valla hiç olmadım. Başka bir firma daha zevklisini veya daha hesaplısını ürettiğinde anında satar o markaya geçerim.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

hocam ben yeni honda cbr 125 aldım 2011 model aldığım gün sadece levent ustaya götürmek için bindim dükkanına götürdüm koyu bir pazarlığa basladık 7.250 tl ye modifiye için anlastık bana sölediği suydu yaparım elimden geleni 360km hıza cıkar sanırım km sinide deiştirirz dedi ve ben kabul ettim yaptı allah razı olsun 3 hafta motorum yattı orda ama suan denedim dün gece halic köprüsünün basından normal hızda 100 lerde kalktım ortalarına doğru nos koydum vatan caddesinin orda 322km hıza ulastım bakırköye doğru 348deydim sonra yavasladım trafik vardı ilerde. bunu söylerim toplam 15 milyarı gözden cıkarabiliosan harukulade bi modifikasyonla cbr 125 diyil bu diyebilrsin he bide motorunu komple deiştiriolar bende bazı parcalar kawasaki ye ayit bazıları aprilla ve hondanın üst modellerine ayit karısık bi motor dizaynı oldu ama cok hızlı cok iyi oldu tekerlerine laf söliyenlerede sunu söylerim benim tekerleri söküp onları ordan kestiler yeni bi teker takıldı tekerin takıldığı yeride genişletmişler araba tekeri var arkada kocaman bişey öndede normalinden biraz daha kalın bi teker var egsozu deişti TWO BROTHERS EGSOZ takıldı 800 dolar civarinda..
    fazla söze gerek yok alıcaksan cbr 125 al paranı kıy 3 hafta yatır modifiye etsinler. ben gidip ustamın elini öptüm daha önce yanlarında calısıyodum ben araba tesisatından anlıyodum ustamız motorlardan anlıyodu allah razı olsun 15 milyarlık modifikasyonu bana 7.250 ye yaptı cok memnunumda tek sorun benzin cok yakıor ve cabuk ısınıyo asırı derecede benzin deposunun altından 300 ü gectimmi tık tık diye bi ses gelio neden geldiğini bulamadık. ama bana sorarsan kawasaki ninja 250r al 2. el onu modifiye et 400 ü gösteriri o sana sağlamdır hondadan cünki.ben sadece performans egsozlu kawasaki ninja 250r ye bindim 190 ı gördü. modifikasyonla 400 ü görebiliceğini düşünüyorum benim cbr 125 in max km hızı 322. he ben trafik olmasa denicektimde belki 330 görürdümde belki daha fzla görürdümdüm trafiğe takıldım.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MFTaşkıran bunu beğendi.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... ta ki ilk viraja kadar. Ne yatar, ne döner, ne de durur.

Yerde ses hızını geçen araba yaptılar. Başka hiç bir şeye yaramıyor ama.
    üstat bunlar zaten viraj miraj pist'e çıkmıyorlar drag yarışı yapıyorlar.aradaki farkı anladığınızı düşünüyorum.
    otobana yarışıyorlar. eklediğim video serisine bir göz atın isterseniz.
    adamlar 50cc lik mobiletle 170 180 km hızlara ulaşıyorlar.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı fatih. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstat bunlar zaten viraj miraj pist'e çıkmıyorlar drag yarışı yapıyorlar.aradaki farkı anladığınızı düşünüyorum.
    otobana yarışıyorlar. eklediğim video serisine bir göz atın isterseniz.
    adamlar 50cc lik mobiletle 170 180 km hızlara ulaşıyorlar.
    Burada da Grom yarışları yapıyorlar. Bir arkadaşımın büyük Ducati SS'i, bir de Grom'u var. Çok seviyor Grom'u. Bi sürü de para harcadı o motora. Ama daha kimseden "Bu modifiyeli gromlar çoğu 500cc motorları elinize verirler haberiniz olsun." gibi acaip bir laf işitmedim daha...
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

BasıkÇocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Canavar Drift
    Tabi Yhaaaa ....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)