Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yurt dışına motosiklet göndermek.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda crf 250 l
    Arkadaşlar bu ay sonuna Ukrayna gezisi planlıyorum motorumuda göndermek istiyorum ama gerekli belgeler neler konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar bi yardım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hiç bişeye gerek yok , ptt'ye gidip janjanlı paketle kargoya veriyon , alıcı sen gönderen sen bu kadar.

Ha unutmadan , üstüne fiyakalı şekilde " Gift " yazyon , gümrukçuler elleşmiyormuş.

Motosikleti
    Honda crf 250 l
    Gemiyle gönderiliyormuş fakat orda benden istenen belgeler ney.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Istanbul Haydarpasa Limani'ndan feribot kalkiyor. O sekilde hem motorununuz hem de kendiniz Odessa'ya ulasabilirsiniz. Tek dezavantaji yol yaklasik 24 saat suruyor ve gumruk islemleri yuzunden inis-binis saatleri sarkabiliyor. Sadece motosikleti gonderebilirmisiniz bilmiyorum. Bu tarih itibari ile surucu + motosiklet, tek gidis $100.
    Dikkat edilecek bir konu var. Bileti direkt limandan SeaLines isimli firmadan alin. Internet'te Ukrayna feribot diye aratirsaniz FeribotLines isimli baska bir firma cikiyor ve bunlar bilet kesiyormus gibi yapiyorlar, halbuki yaptiklari sizden $100 yerine €100 alip, parayi SeaLines'a gondermek. Ustelik bu isi banka havalesi + email gibi manuel bir yontemle yapiyorlar. Aralarinda bir anlasma, sistem, vs. yok yani. Eger email gelmemisse, gecenin korunde gumrukte bekleyebiliyorsunuz.

Bu konu benimde ilgimi çekti. Bilgi paylaşalım.

Başka ülkeye çıkmayacak isek green sigorta yaptırmaya gerek yok.

Mesela sadece Bulgar gidecek iseniz .tr tarafında Bulgar sigortası yapıp geçebiliyorsunuz. Ama Yunan için bu mümkün degıl. Teorik olarak mümkün ama bu işi yapacak ofis yok.

Ukrayna için bu iş mümkün mü yoksa Shengen alıp karadan gitmek daha iyi olabilir .
    Hem gezmiş olursun hem de yakıt aşağı yukarı aynı ya denk gelir .

Motosikleti
    Honda crf 250 l
    Benim yapacağım işlemde bu motoru gemiye bindirip ben uçakla gidicem orda karşılıyacam muhterem.Ama işte gümrükte negibi evrak istiyorlar onu bilmiyorum.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normal şartlarda, aracın sahibinin pasaportu (eğr araç başkasına aitse noterden vekalet)
    yeşil sigorta
    bazı ülkeler (ab ülkeleri istemiyor) triptik.

onun dışında bi belgeye gerek yok

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Herkes motosikletle nasıl gidilir anlamış. Motosikleti ya kamyonla ya gemi ile göndermeniz gerekiyor. Lojistik firmaları ve sağlam bir gümrükçüye danışın. Mümkün mü bilemiyorum ama size çok pahalıya patlayabilir. Orda bir adresinizin olması gerekir öncelikle. Uçakla gidip orda motosiklet turu yapacaksanız kiralama yoluna gidebilirsiniz daha mantıklı olur.

Motosikleti
    Honda crf 250 l
    Aslında ilk kiralamaya düşündüm ama Ukraynada ne kadar yaygın bilmediğim için birde kendi motorunun tadını hiçbiri vermez sonuçta. Emanet mal oyuzden hiç bulaşmadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:59 ----------

Sealines feribot firmasını aradım haftada 2 sefer varmış salı ve perşembe.motosiklet sürücüyle 100 dolar diyolar.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Mrtbk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim yapacağım işlemde bu motoru gemiye bindirip ben uçakla gidicem orda karşılıyacam muhterem.Ama işte gümrükte negibi evrak istiyorlar onu bilmiyorum.
    Sıkıntı olmaz. Pasaportun ve aracın ruhsatı ile gemiye bindirip uçakla gidebilir ve karşıdan alabilirsin. Bu durumda motorun yolcu aracı değil kargo olarak fiyatlanır. Daha önce italya dantürkiyeye motorumu bu şekilde göndermiştim. eskiden triptik isterlerdi ama artık ona da gerej yok. bana sorarsan bir kamara tut ve geze geze gemiyle git.

Motosikleti
    Honda crf 250 l
    Çok sağol kardeşim tavsiyeni dinlicem.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Mrtbk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu ay sonuna Ukrayna gezisi planlıyorum motorumuda göndermek istiyorum ama gerekli belgeler neler konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar bi yardım.
    Su baslikta UN Ro-Ro ile gondermisler, hem de gecen ay. Okumanizi, gerekirse ozel mesaj atmanizi oneririm.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...k-delilik.html

Motosikleti
    Honda crf 250 l
    Gürcan hocam sende sağol tam nokta atışı yapmışsın irtibata geçeyim morocco cularla.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)