Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

minyatür kask testi sonuçları 'ADAC'

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    http://www.autobild.de/artikel/motor...-13763753.html

hjc rpa 11, shoei nxr ve x-lite 803 en iyi notu alan kasklar olmuş.çok şaşırtmadı tabi
    nexx xg 100r ve scorpion exo 1400 yetersiz olarak testi tamamlamış.bu 2 kaskı çok merak ediyordum iş yokmuş belliki.motomax bayadır satıyor indirime de giriyordu bir kaç kez yeltendim ya renk yada beden kalmamıştı iyide olmuş.
    Shark Spartan modelide idare eder notu almış oda enteresan olmuş.gerçi shark kullanıpta memnun olan görmedim desem yeridir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Nolan ve XLite öncelikli tercihim her zaman

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nolan ve XLite öncelikli tercihim her zaman
    Nolanin yalıtımı kotu ve ağır en azından benimki öyle her ne kadar ses de alsa shoei gözü kapalı öneririm ,touring tarzı birşey varsa da schubert

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nolan plastik, x-lite ise aynı fabrikadan çıkan fiber kasktir. (Bilmeyenlere bilgi)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    nolan alt x lite üst seviye.aynı firma zaten ama x lite çok fazla pist kaskı hissettiriyor hatta öyle nolanda çok amatör kalıyor ortası malesef yok yada bana öyle geliyor.nolan almam alırsam bi n87 beğeniyorum xlite de çok güzel ama pist kaskı gibi bi durumu var.nolan termoplastik kask yapmıyor polikarbon karışımıdır !!

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Polikarbonat zaten plastiktir.
    Bu konu ile ilgili ufak bir araştırma yaparsanız forumda bolca konuşuldu .
    Polikarbon = plastik

Bu arada teste olmayan almancam ile baktım da nexx kaskı itin bir tarafına sokup çıkartmislar. Darbeyi komple kafaya emdirmis görünen kadarıyla

Motosikleti
    CBR 500R-CB650F
    E arai neden yok ki?

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.autobild.de/artikel/motor...-13763753.html

hjc rpa 11, shoei nxr ve x-lite 803 en iyi notu alan kasklar olmuş.çok şaşırtmadı tabi
    nexx xg 100r ve scorpion exo 1400 yetersiz olarak testi tamamlamış.bu 2 kaskı çok merak ediyordum iş yokmuş belliki.motomax bayadır satıyor indirime de giriyordu bir kaç kez yeltendim ya renk yada beden kalmamıştı iyide olmuş.
    Shark Spartan modelide idare eder notu almış oda enteresan olmuş.gerçi shark kullanıpta memnun olan görmedim desem yeridir.
    Yani sonucu okudunuzmu bilmiyorum ama direkt olarak yanlı bir test yapılmış sonuç aşama hiçbirşey paylaşılmadan bmw spartan carbon en iyi sonucu verdi diye belirtmişler. Almanya olduğu için çok şaşırmadım fakat spartan carbonu elinize alıp vizör bağlantı noktalarına ve işçilik kalitesine bakıldığında bu sonuca çok inanası gelmiyor insanın. Konu içinde reklam çalışması yapılmış anlaşılan. Tavsiyem yazılan çizilen ve hiç bir test kuruluşuna çok bağlı kalmadan kaskı canlı olarak incelemeniz. Zaten nexx xg100r modelinin testi tamamlayamamış olmasından bu direk anlaşılıyor..

Haricinde sharp x marka kaska 5 yıldız y markaya 3 yıldız verip. Motorradhelm firmasının x markasını 3 y markasını 4 ile değerlendirmesi hiçbir test firmasına %100 güvenilmeyeceğini açıklıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nolan alt x lite üst seviye.aynı firma zaten ama x lite çok fazla pist kaskı hissettiriyor hatta öyle nolanda çok amatör kalıyor ortası malesef yok yada bana öyle geliyor.nolan almam alırsam bi n87 beğeniyorum xlite de çok güzel ama pist kaskı gibi bi durumu var.nolan termoplastik kask yapmıyor polikarbon karışımıdır !!

sizi fena kandırmış olabilirler mi acaba ? Polikarbon diye bahsettiğiniz şey zaten plastikdir. Nolanın tüm kaskları plastikdir. ( Nolan kötü bir kask demiyorum yanlış anlaşılmasın ) Üşenmeden girip google üzerinden termoplastik nedir ve termoplastiğin alt gruplarını bir araştırın. Polikarbon dediğiniz şey termoplastiğin bir alt grubudur. Yani polikarbon termoplastiktir. Üreticiler termoplastik polikarbon yok sıkıştırılmış plastik yok uçan plastik yok yumuşak plastik gibi söylemleri tamamen satış stratejisi olduğunu unutmamak gerek. Ls2 ff352 modeli üretici firmanın sitesinde termoplastik yazıyor. Sharpın sitesinde kabuk yapısında polikarbon yazıyor...
    ryangt bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)