Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SYM Wolf 250 almayı düşünüyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Egee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 gitti Yamaha WR125X geldi
    Gerek yakıtın az oluşu gerek iri ve heybetli duruşundan almayı düşünüyorum (2. El). Sizin düşünceleriniz nelerdir, kullanıpta tavsiye eden veya sorun yaşayan varmı. Diğer seçenek olaraktan Pulsar 200 ns var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı Egee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerek yakıtın az oluşu gerek iri ve heybetli duruşundan almayı düşünüyorum (2. El). Sizin düşünceleriniz nelerdir, kullanıpta tavsiye eden veya sorun yaşayan varmı. Diğer seçenek olaraktan Pulsar 200 ns var.
    test etme fırsatım oldu selesi alçak kolay kullanılıyor frenlerindeki histe güzeldi ama uzun vadede ne yalar bilmiyorum

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Pulsar mı. Beş para etmeyen bir motora o kadar verilmez. Geçen sene wolf aldım. İyi ki almışım diyorum. Motor kalite kokuyor. Temizini bulursan mutlaka al. Yakıtı az, torku gayet iyi. Aktif olarak facebook grubu var. Oraya girip bakın
    dyavol-77 bunu beğendi.

serconline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar mı. Beş para etmeyen bir motora o kadar verilmez. Geçen sene wolf aldım. İyi ki almışım diyorum. Motor kalite kokuyor. Temizini bulursan mutlaka al. Yakıtı az, torku gayet iyi. Aktif olarak facebook grubu var. Oraya girip bakın
    Hangi akla hizmet bunu söyleyebiliyorsun ? adama say bakalım artılarını eksilerini sayabiliyormusun aklınla sayamayacağına eminim ancak internetten kopyala yapıştır yaparsın

Kardeş ben çok uzun zamandır kullanıyorum pulsar200Ns'i hiç bir sıkıntımda yok yakıtıda gayet iyi yedek parçasıda servis ağıda şu andada herkesle iddalaşırım fiyatına göre en iyi motosiklet pulsar200NS abs desen abs euro4 desen var tork istersen wolf'u her türlü yiyecek bir tork var ben şimdi burda pulsar wolf karşılaştırması yapmıyorum ama görünen köy uzakta değildir iyice araştır öyle al
    Gerçek güç sıçrayışta değil , sarsılmaz duruştadır .

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    SYM wolf250 2015 ten sonrası gelmeyen bir motosiklettir. Üzerine SYM servislerin durumu ve yedek parça temininde karşılaşacağınız sorunlarıni düşünürsek kesinlikle uzak durunuz. Yani açıkçası bedavada verseler alıp dert etmeyin başınıza.(İstanbul ve İzmir'de da bir iki servis disinda diğer sym servisleri saç baş yoldurur). Pulsar 200ns şahsen çok sevmesem de piyasadaki yaygınlığı yedek parça ve aksesuar ulaşılabilirligi nedeniyle daha mantıklı bir tercih olacaktır.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben bir Wolf kullanıcısıyım, 2 ay önce 2015 model 300 km.de aldım. Amacınız alıp 1 sene içinde satmaksa Wolf sizi zarara uğratacaktır. Bakımlarını zamanında yaptırdığınız sürece evladiyelik motor olduğunu söylüyorlar. Hala 2012 model olup da 100.000 km.nin üzerinde pek çok Wolf var yollarda. Pulsar'ın servisi daha yaygındır, yedek parçaya ulaşımı daha kolaydır. Ancak Wolf de 6 senedir piyasada ve hala aktif pekçok kullanıcısı var, Forum her ne kadar hareketli olmasa da Facebook grupları çok aktif, dişliden frene, amortisörden yağ filtresine pek çok muadil ürün var kullanabileceğiniz. Açıkçası Wolf'ün tipi ve gidişi benim daha çok hoşuma gitmektedir. Wolf, Pulsar'a göre daha yüksek beygir güçlü ve daha yüksek torku daha erken devirlerde veren bir alettir. Lakin Kağıt üzeri verilerde Pulsar'a göre en büyük dezavantajı Abs olmayışı ve de 173 kg olan kuru ağırlığıdır ki 15 kg daha ağırdır Pulsar'a göre. Bunun dışında 250 cc sınıfında en az yakan motorlardan biridir. Malzeme kalitesi iyidir.

Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    BÖyle bilinçli ve akıllı yorumcularda var forumda işte wolf'a zaten kötü diyen yok olamaz bende sadece ikisi arasındaki kıyaslamayla pulsarın daha avantajlı olduğunu belirttim ama beni gaza getiremn ilk yorumu yapan arkadaiş

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı serconline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BÖyle bilinçli ve akıllı yorumcularda var forumda işte wolf'a zaten kötü diyen yok olamaz bende sadece ikisi arasındaki kıyaslamayla pulsarın daha avantajlı olduğunu belirttim ama beni gaza getiremn ilk yorumu yapan arkadaiş
    Üstat, en iyi motor sahip olduğun motordur demişler. Ben Bajaj'ı Türkiye'de başarılı bulup "iyi ki gelmiş" diyenlerdenim. Wolf almadan önce Dominar'a epey niyetlenmiştim ama o kadar bütçe ayıramadım maalesef. Pulsar kullanan çok var çevremde, bir şikayetlerini de duymadım.

Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstat, en iyi motor sahip olduğun motordur demişler. Ben Bajaj'ı Türkiye'de başarılı bulup "iyi ki gelmiş" diyenlerdenim. Wolf almadan önce Dominar'a epey niyetlenmiştim ama o kadar bütçe ayıramadım maalesef. Pulsar kullanan çok var çevremde, bir şikayetlerini de duymadım.
    Benim için en güzel motosiklet kendi motosikletimdir ama asla hiç bir zaman en iyisi demedim ama ne kendi kullandığım motosikletin nede kıyaslama yaptığım motosikletin hakkını yememişimdir.

Sym'ye kötü diyemez kimse güzel motosiklet ama bazı arkadaşlar böyle pulsarla karşılaştırıldığı zaman yok pulsar şöyle , böyle diye anlamadıkları bilmedikleri halde milleti yanlış yönlendiriyorlar.

Herkes biliyor ki sym'de parça sıkıntısı özellikle maddi yönden bir sorun bakım servis ağı aynı şekilde peki bunlar sym'yi kötü mü yapar asla biraz kendine güvenen adam alır biner
    pulsar'a gelince bilindiği gibi son 5-6 sene içinde bajaj firması güzel bir çıkış yaptı piyasayı karıştırmayıda gayet güzel başardı özellikle discovery ve sonrasında çıkarılan pulsar ile güzel iş yaptı halada yapmaya devam etmekte benim her zaman savunduğum şey çok paran yoksa alacağın motosiklet bu he diyorsaki arkadaşlar paramız var sıkıntı yok o zaman Sym'den başka kıyaslamaya koyacak çok marka model var.

Bu iki motosikleti karşılaştırdığımızda pulsar 2 adım önce gerek güç gerek gidişi gerek abs euro4 olması gerekse fiyat pf olarak vsvs.
    Gerçek güç sıçrayışta değil , sarsılmaz duruştadır .

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Alıntı serconline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi akla hizmet bunu söyleyebiliyorsun ? adama say bakalım artılarını eksilerini sayabiliyormusun aklınla sayamayacağına eminim ancak internetten kopyala yapıştır yaparsın

Kardeş ben çok uzun zamandır kullanıyorum pulsar200Ns'i hiç bir sıkıntımda yok yakıtıda gayet iyi yedek parçasıda servis ağıda şu andada herkesle iddalaşırım fiyatına göre en iyi motosiklet pulsar200NS abs desen abs euro4 desen var tork istersen wolf'u her türlü yiyecek bir tork var ben şimdi burda pulsar wolf karşılaştırması yapmıyorum ama görünen köy uzakta değildir iyice araştır öyle al
    sym babamın malı değil. İkisi zaten kıyaslanamaz. 2012 den beri motor üstündeyim. Bir motoru parçalayıp tekrar yerine rahat takarım. Bajajı pulsar, 200rs, dominar modellerini test ettim. Zaten motordan anlayan biri parçaların kaliteli olmadığını rahat anlar. Parça kalitesi çin malının bir tık üstünde. Daha önceden kuralkanın rezilligini çok çektim

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şu bir gerçek ki Pulsar Ns 200 Türkiye'de çok tuttu, iyi de oldu aslında ama şu an sıfırı 15.500 TL, bence 7000-8000 TL arasında satıldığı dönemdeki fiyat avantajını kaybetti. Orijinal yedek parça fiyatları da biraz arttı, lakin motor popüler olduğundan muadil ürünler çok var piyasada. Tabii ki 7000-8000 TL.ye satıldığı günlerdeki gümrük vergisi ve kur aynı değil, kabul ediyorum. Fuar öncesi sıfır Wolf'ü (2015 model) 11.000 TL.ye satıyorlardı, az pazarlıkla 10000-10500 TL.ye alabiliyordun, şu an Wolf de uçtu 13.000 TL oldu. Velhasıl kimse "motorum dandik" demez, 2 motor da segmentine göre güzel motorlar, 2 motorun da problemleri var ama düzelmeyecek sıkıntılar değil. Alan arkadaş hangisini tercih ederse hayırlı olsun. Ben Wolf kullanıcısıyım, ilk alımda bütçe kısıtlıysa ama bakımına,yağına,suyuna kaynak ayırabiliyorsa Wolf'ü şiddetle tavsiye ederim, memnun kalır. Ama 2. el alacaksa 2 motorda da dikkatli olsun.

Bütçe ne kadar bilmiyorum ama Benelli ye de yönelebilirsin bajaj yerine, sym wolf 250 de iyi motor pulsardan çok daha iyidir bence

temurlenk10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym wolf 250
    Herkese iyi akşamlar.
    SYM wolf motorumu 8 ay önce sattım.toplamda 11000 km yol yaptım.size benim kanaatimce artı ve eksi yönlerini belirtmek isterim.
    Motosiklet çok seri bir motor.oldukca ağır olduğundan yol tutuş ve virajlarda beni hiç pişman etmedi.maxxis marka lastikler yazın kuru havada idare eder.enjeksiyon sistemi harika.yakit ekonomisi çok iyi.defalarca Balıkesir Çanakkale yol yapmama rağmen hiçbir sorun çıkarmadan aslan gibi gittim geldim
    Son hız ben 150km.gördüm.100..110 km.zorlanmadan stabil gidersiniz.
    Gelelim eksilere.... yazın kolay kolay fan açmaz hararet sorunu yok ama motor/radyatör sıcaklığı bacaklarda bayağı hissediliyor.parca kalitesi çok iyi ancak olurda parça ararsanız oldukça pahalı.motor ağır olduğundan bir zaman sonra godonda fren yapınca hissedilen bir boşluk oluyor.gidonun sıkılması gerekiyor.
    Tek kronik sorunu ön disk.ben iki kere ön disk değiştirdim.ön freni sikinca gidon epeyce titreme yapmaya başlayınca diski söküp kontrol ettim.evet disk kendi kendine yamuluyor.
    İlk diski 4600km.de değiştirdim.fiyati 320 TL.idi bu arada.9300.km.de yine gidon titremesi başladı.tekrar disk degistirdim.
    Benim tecrubelerim bunlardır.
    Herkese kazasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Yamaha Mt25 ABS
    Ben hiç bir zaman kendi motosikletim diye hiç biryerde savunma yapmadığım bildiğim motosikletler hakkında konuştum bana göre pulsar hala f/p ürünüdür.
    Sym wolfa gelince asla kötü bir motosiklet diyemez kimse ama parça ve servis olarak biraz uçuk gidiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)