Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2. el 2007-2011 CBF alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selamlar.
    Ben kuryeyim ama gündelik olarak da motor kullanıcısıyım.
    Bir önceki motorum Motolux CEO idi, motorun performansından gayet memnundum fakat amortisörlerin yok gibi olması ve çalıştığım bölgenin yollarının berbat olması dolayısıyla Mondial Drift L ile takas ettim motorumu.
    Şuanda mondial drift l amortisör bakımından fena değil, en azından yoldaki ufak kırıkları hissettirmiyor ve büyük kasislerden yavaş geçince esniyor amortisörler. Ancak gene de taşıdığım yiyecekler arkada çalkalanıyor resmen.
    İnsanlar CBF'in çok konforlu olduğundan bahsediyorlar.
    Benim motorumun ortalama 2. el satsam ederi şuanda 52.xxx tl civarında.

Sık motor değiştirdiğim ve çabuk sıkıldığım için cebimden 5 kuruş üzerine koymak istemiyorum.

Bu sebeple başa baş takas imkanlarına bakıyorum ve bunların çoğu 2007-2011 arası CBF modelleri.
    Hatta geneli 2007.
    Tabi motoru yapılmış, değişenler olmuş vesaire.

Sizce bu tarz bir motorla başa baş takas yapmam yılı itibariyle sıkıntılı olur mu?
    Pişman olur muyum?
    İki motoru da kullananlar varsa amortisör ve konfor bakımından nasıl olur, memnun kalır mıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    CBF halen yoğun olarak kullanılan bir model
    Bildiğim kadarı ile parça sıkıntısı çok yok
    Alacağınız motorun mekanik aksamında bir sorun yoksa pişman olacağınızı sanmam

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alınır tabi ama iyi hesap kitap edilmesi gerekir. Alacağınız motor muhtemelen kuryede kullanılmıştır. Bu motor yağ eksiltmesiyle ünlü ama titreşimsiz ve konforlu bir commuterdir. Bu motorun parçası bakkalda bile bulunur, motoru da toplamaya kalksanız en dandik kaliteden en iyi, orijinal kalitede ürüne kadar pek çok yedek parça alternatifi bulabilirsiniz. 5 kuruş masraf yapmak istemediğinizi söylemişsiniz, cebinizden kesin biraz para çıkacaktır ama az mı çıkacak çok mu çıkacak bunu söylemek zor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)