Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ateşleme sorunu yardım eder misiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Peugeot 103
    Merhaba yine benimki hastalandı. Geçen gidiyordum yavaş yavaş kesinti yapmaya başladı. misal tümsekten geçiyorum arka lastik yere basınca ses gidiyor. sonra kendi kendine düzeliyor. ben ateşleme sorunu olduğunu düşünüyorum. Bir defa daha olmuştu o zaman usta sorun ateşlemede demişti yani ateşlemeden bişey tamir etmişti çok sinirleniyorum kendime, neyi tamir ettiğini sormadığım için. Belirti ve tepki aynı. Neyden kaynaklanıyor olabilir? Biraz önce okuduğum konuda bi bajaj boxer ateşleme kesmiş falan filan biri buji başlığından başka biri statörden bahsetti birde tetikleyiciden şüpheleniyorum. Şu an motorumun yanında olmadığından buji başlığını deneyemeceğim ama en yakın zamanda denemem lazım. şimdiden allah razı olsun çok teşekkür ediyorum okuyana da yazana da

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çok bilinmeyenli denklem , gevşeklik temassızlık gibi ama neresinde , pabuçlu kablo uçlarından bobine buji piposundan herhangi bi yerdeki kabloya kadar el yordamı ile sıkmaya kontrol etmeye bakın.

Motosikleti
    Peugeot 103
    Bu arada bişey daha ekleyeyim tamamen kesildi artık aslında biraz ses geliyor bobini geçen söktüm taktım faydası olmadı zaten bobinde tek vida yeri var o da şaseye bağlamak için beyin soketini de çıkarıp üfleyip tekrar takmıştım. Elektrkten çok anlamadığımdan deneme yanılma yöntemiyle ilerleyeceğim. şunu hatırladım ki voltaj çok az

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

Ve sıkılacak kablo bile yok ki benim eski kafalımda

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:39 ----------

Nihai son sorun benzinsizlikmiş allah başka sorun vermesin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)