Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

4 günde vitesli motor öğrenilir mi yardım edin lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Peugeot 103
    Alıntı Motorsorular adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim ablalarım öncelikle baştan sona okursanız sevinirim geçen ay ehliyet için kursa yazılmıştım hiç motordan vs anlamam o yüzden motor ehliyeti alacağımı söyleyip kaydımı oluşturdum ancak ilerleyen günlerde 400 lük sym scooter aldım ehliyet yazılısından geçtim 23 ünde direksiyon sınavım var scooter sürmeyi kısa sürede ögrendim sürüş eğitimlerim bugün başladı ancak eğitime gittigimde a2 vitesli olarak kayıt oldugumu ögrendim daha scooterı tam ögrenemeden hayatımda hiç binmedigim halde vitesli ile sınava gireceğimi ögrendim şok oldum 20-30 dakika kursta eğitim aldım ancak 10 kez sürdüysem 9 unda motor stop etti inanılmaz bir moral motivasyon kaybım var 4 gün sonra cumartesi günü direksiyon sınavım var 4 günde günde 1-2 saat eğitim ile bu direksiyon sınavını atlatabilirmiyim ögrenebilirmiyim bu motoru özellikle sınavda yapılan zik zak kısmında sürekli motoru stop ettiriyorum yoksa bi 2 ay daha ehliyetsiz kalacağım sizlere sorum 3-4 günde günde 1-2 saat pratik ile vitesli motor ögrenilirmi cevaplarsanız sevinirim
    Size güzelbir taktik vereyim, motoru daha sürmeden olduğunuz yerde 1. Vitese atın ve debriyajı yani sol maneti çok yavaş yavaş salın motor hafiften öne gitmeye çalıştığında debriyajı sonuna kadar sıkın ve işlemi tekrar edin ustalaştığınızı hissettiğinizde debriyajı biraz daha hızlı salabilirsiniz. Unutmayın ki amaç burada gitmek değil debriyajın kavrama noktasına alışmak. Eğer gaz kolu hakimiyetine karşı fa şüpheniz varsa motoru boşa alın rölantiydeyken motorun devrini 2.000' e getirin. gaz kolunu serbest bırakın motor rölantiye gelsin sonra işlemi tekrarlayın. veya yamaha riding academy'e de gidebilirsiniz geçen sene 300 küsür liraydı ama şuan fiyat konusunda bilgim yok. (ben bu bilgileri de orada öğrendim) hatam varsa düzeltin. iyi sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Sınav motoru ile pratik yap mutlaka, dur kalk çalış, yere ve göstergeye bakma.

Vitesli motorları nasıl süreceğimi biliyordum ama hiç vitesli motor sürmemiştim ilk defa bi deniyeyim dedim yaklasık 15 dakikada herşeyini kavradım.(4yıllık cub tecrübeside var ama)

Aynı şey olmayabilir. 4 yıl cub oyun değil yani ciddi deneyim demek. Özellikle de beklenmeyene tepki verirken. Ama arkadaşta 4 güne sahip az değil

1 saatlik eğitimden çıktım düne göre daha iyidi ama hala dönüşleri alamıyorum rahat yapamıyorum motor stop edecek diye yarım debriyaj ile dönmeye çalışıyorum inşallah kalan 3 günde hazır hale geliriz

saltuque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650gs
    Vİtesli motoru bir günde de öğrenirsin ama sana bir tavsiyem olacak... sınava girene kadar scooter ını kullanma... 10 yıldır vitesli kullanıyorum... geçenlerde bi arkadaş scooterını denemem için verdi. Daha ilk dakikada debriyajı sıkıcam diye arka frene asıldım, az daha düşüyordum. Bırak elin kolun vitesliye alışsın.

Eveett herkese yardımları için teşekkürler baya bi gelişme kaydettim 3 günde dubalarda ilk dönüşte biraz sıkıntı yaşıyorum ama çok etki etmiyor bugün 20 dakikalık sınavda olacak yola çıktım ama korkutugm şey başıma geldi henüz motor için toy oldugum için şansıma yolda 2 dakikalık yokuş yukarı yol var ve en dik tepesinde kırmızı ışık var şansıma bende kırmızıya denk geldim freni bıraktıgım an motor geri geri gidiyor o derece yokuştu kırmızıda durdugum için yeşil yanınca panikledim ve vites 2 de kalkmaya çalıştıgım için motor stop etti kurstaki yetkililerde kırmızı ışıkta durunca vitesi 2 den 1 e at kalkışta 1.viteste kalk dediler yarın bunu deneycegim umarım işe yarar benim için şu an en kritik nokta kırmızı ışıkta yokuşta durmak umarım şansta yanımızda olur kırmızıya yakalanmayız sınav günü orda

Debriyajı bırakmaya şartlanma . İlk kalkış düzgün başlamıyacaksa hemen debriyajı sık, illa elini açmak zorunda değilsin , elini sık yavaşça tekrar bırak debriyajı

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Kendimden ornek vereyim usta,hemen giriyosun Motosiklet teorisinin pdf ini yada youtubeden motor kullanmayi ogreniyorsun.Inanmayacaksiniz ama hayatimda motora binmedim ve bir defa araba kullandim.Yetenekli degilim iddia etmiyorum.Fakat motora ilk oturdugumda , sen dur ben kaldiricam dedim ve kaldirdim.Ehliyet kursuna kadarda motoru ders bitimi goturdum.Gaza istedigin kadar yuk ver ( dusuk cc ile girecegin icin diyorum) debriyaji kontrollu bas oyle bile gecersin. ama 8 buyuk bi sorun bende cizemiyorum

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pazar günü derse başlıyorum, A sınıfı ehliyet için önce 180 cc ile başlayacağım , mt-07 ile sanırım finalleyeceğim.

sınav tarihi yakın olduğu için pazar günleri 4er saat ders alacağım umarım bayılıp kalmam =) Öğrenilir mi , sanırım sınavı geçecek kadar öğrenilir.

splender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R25
    Şunu şöyle bırakayım ben

Bu arkadaş benim yeğenim ilk defa motora biniyor ve sonuç

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)