Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Cbr 250r rolantide tıkırtı sesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    İyi geceler... evet aşağıdaki linkteki benim motorum.. çalışınca rolantide iken tıkırtı sesi gelmekte.. gayet bariz ve sinir bozucu..
    yağ yağ filtresi bakımları hiç aksatmıyorum.. garantide motorum ama buna ne sebebiyet veriyor normal mi yoksa ben mi abartıyorum yardımcı olursanız sevinirim..

http://www.youtube.com/watch?v=l8SDe...ature=youtu.be

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    İyi geceler

Normal bir durum değil,bazi arkadaşlar videoda bahsettiğiniz sesi duyamayabilir ama tahmin ediyorum normalde belirgin bir şekilde duruyorsunuz.

Bir çok sebebi olabilir yanlis yorumlar düşüncelerinizi bulandirabilir. Motorununuz garantideyken en yakin zamanda gostermeniz faydali olacaktır.

Kazasiz belasiz ve de masrafsiz surusler.
    xcom bunu beğendi.

ümitersoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6
    Benmmotordan ne sesler gelıyo orkestra gbı. Bosver sorunsuz gıdıyosa cok dınleme. Ama garantıdeyse masrafın olmayacagı ıcın bı actr tabı. Bende bqktrmqk istiyorumda tamırcıler acıp bakıp sorunu tespıt edip hicbisey yapmasalar bıle gerı toplayp kapaynca bıle 100tl istiyorlar
    xcom bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Alıntı koraycbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler

Normal bir durum değil,bazi arkadaşlar videoda bahsettiğiniz sesi duyamayabilir ama tahmin ediyorum normalde belirgin bir şekilde duruyorsunuz.

Bir çok sebebi olabilir yanlis yorumlar düşüncelerinizi bulandirabilir. Motorununuz garantideyken en yakin zamanda gostermeniz faydali olacaktır.

Kazasiz belasiz ve de masrafsiz surusler.
    işten fırsat bulur bulmaz hemen gidicem servise sormuştum ama arada öyle yapar demişlerdi.. sallamadılar yani.. ama bu sürekli artık.. daktilo gibi.. teşekkürler vakit ayırdığınız için sağolun..

koraycbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr
    Rica ederim, bi çok servis maalesef isini iyi yapmiyor. Başka bir servise de ugrayip bir sorabilirsiniz. Anes motoru tavsiye edebilirim

///MPOWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Ses kesinlikle normal bir ses değil bariz bir tak tak vurma sesi var ve benim dikkat ettiğim periyodik gelmiyor ses yani sabit bir ses değil. hangi servisi kullanıyorsunuz bilmiyorum ama arada yapar öyle lafı bariz işten kaçma çabaları, ısrar edin gerekirse 1 hafta yatırsınlar bulsunlar kış zaten, yazık günah garantili makina.
    "The Ultimate Riding Machine"

Motosikleti
    Honda CBR 125R, CBR 250R, Yamaha XJ6 Diversion S
    sesi çok net duyamadım (bilg. den kaynaklı) ama yan ayakta çok fazla çalışmamanı öneririm. Motor açılı durduğu için doğru yağlama yapamıyor. Birde ısınınca (hararet göstergesi 3. çizgide iken) sesi kesiyor mu onu takip et. Benim motorumda 5.500 devir civarı yolda seyrederken gazı ağır ağır açarsan vuruntu sesi geliyordu. Bu ses CBR lerin %90 ında var.Motor torka binince yapıyor. yabancı forumlarda da tartışılmış ve kitapçıkta 1000km bakımında subap ayarı kontrolu var diyorlar. yurtdışındakiler subap ayarıyla bu sesi aşmış. Hatta Türkiyede 30k da subap ayarı yaptırıp bu sesten kurtulan da var. Ben aynı şikayetle gittiğimde servisteki usta bu motorda kesin bir sıkıntı var dedi. İstanbul merkezle falan yazıştılar. Ses normal dediler, zaten garantide rahat ol birşey olursa motoru değişir dediler gönderdiler. Honda Türkiye ye kadar yazdım bir dönüş alamadım. Yurtdışında çözümünü bulmuşlarken burdakileri ikna edemedim. Bilgilerinize arkadaşlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:59 ----------

"cbr250r rattle at 5500 rpm" google da bu şekilde aratırsanız çıkacaktır. cbr250.net en kapsamlı site sanırım.

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı saykokan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sesi çok net duyamadım (bilg. den kaynaklı) ama yan ayakta çok fazla çalışmamanı öneririm. Motor açılı durduğu için doğru yağlama yapamıyor. Birde ısınınca (hararet göstergesi 3. çizgide iken) sesi kesiyor mu onu takip et. Benim motorumda 5.500 devir civarı yolda seyrederken gazı ağır ağır açarsan vuruntu sesi geliyordu. Bu ses CBR lerin %90 ında var.Motor torka binince yapıyor. yabancı forumlarda da tartışılmış ve kitapçıkta 1000km bakımında subap ayarı kontrolu var diyorlar. yurtdışındakiler subap ayarıyla bu sesi aşmış. Hatta Türkiyede 30k da subap ayarı yaptırıp bu sesten kurtulan da var. Ben aynı şikayetle gittiğimde servisteki usta bu motorda kesin bir sıkıntı var dedi. İstanbul merkezle falan yazıştılar. Ses normal dediler, zaten garantide rahat ol birşey olursa motoru değişir dediler gönderdiler. Honda Türkiye ye kadar yazdım bir dönüş alamadım. Yurtdışında çözümünü bulmuşlarken burdakileri ikna edemedim. Bilgilerinize arkadaşlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:59 ----------

"cbr250r rattle at 5500 rpm" google da bu şekilde aratırsanız çıkacaktır. cbr250.net en kapsamlı site sanırım.
    saçmalık
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Motosikleti
    Neden şaçmalık hocam?

Motosikleti
    Kuba CR1
    Egzozun içerisinde bişeyler kırılmış olabilir servise götürün komple egzoz değiştiriyorlar başıma geldi hemen hallettiler

Motosikleti
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saçmalık
    Bakınız, akışkanlar mekaniği

Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Saykokan arkadaşım teşekkür ederim ama motor düz konumda iken de var bu ses malesef.. 3. Çizgiye geldikten 5-10 dk sonra kesilmekte ses esengül ve anes dışında önerebileceğiniz servis var mı?
    saykokan bunu beğendi.

///MPOWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Bayrampaşa HONDA ARTI var oraya uğra mutlaka ben çok memnunum 5 periyodik bakım, bir kerede alttan yağ damlatma olayı vardı 3-4 gün onun için yattı hepsinde de çok ilgilendiler bir sıkıntı çıkmadı şimdilik çok şükür. Uğra derim mutlaka.
    "The Ultimate Riding Machine"

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı saykokan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Oy oy oy :D e bu motorlar virajda ne yapacaklar. Kilitleyen kilitleyene

Motosikleti
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oy oy oy :D e bu motorlar virajda ne yapacaklar. Kilitleyen kilitleyene
    5-10 dk boyunca bir viraja yatan görmedim ben. Motor durduğu yerde zaten yan ayakta duruyor, yağ karterin sol tarafında birikiyor. Çalıştırdığında da aynı pozisyonda oluyor. Viraja yatmadan önce düz gittiğinden yağlanma sağlıklı oluyor zaten. Siz motoru dik pozisyona almadan ilk hareketi verebiyorsanız o ayrı yetenek Viraj da ne yapacaksan yokuşta çıkarken aynı mevzu o zaman senin mantıkla. Aklına yatmayan uygulamasın. Azcık fizik bilmek yeterli

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    debriyajı çekince ses değişiyormu (sadece bi fikir)
    tinerci bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşın konuyu biraz saptırmak gibi olacak ama konu hakkında yeterli bilgisi olmadan, bir de karşı tarafı fizik bilmemekle suçlayan kardeşimiz... Bak bu motosiklet motorundaki yağlamanın nasıl olduğunu anlatan son derece basit bir video. Ayrıca fizik bilmeyi de gerektirmiyor;
    http://m.youtube.com/watch?v=oo6C211TqPc

Yağ pompası yağı belli bir basınçla yağlama kanallarına gönderir, yağlamanın düzgün olmaması için yağ pompasının bozuk olması gerekir. Eğer bozuk değil ve motosiklet içinde yeterli miktarda yağ varsa, motosiklet yere düşmediği sürece yağ pompası yağ çekmeye devam eder. Motosiklet tasarlanırken zaten yağ haznesi de buna göre tasarlanır. Sen motoru yere bırakıp çalıştırmadığın, tekere alıp dereceye getirmediğin sürece de yağlama yetersiz kalmaz

Motosikleti
    Batuhan kardesim; cevap yazarken dalga gecer mod a gecmeseniz herseyi cok guzel tartisabiliriz. Yaglama mekanizmasinin calisma prensibini biliyorum. Takdir edersinki sivilar yercekimine gore aktigindan pompalanan yag egimli tarafta toplanacak. Ilk marsi bastiginda da uzun suredir ayni pozisyonda duran motorun o tarafinda toplanmis olacak. Viraja girmek gibi anlik bir durum soz konusu degil uzun suredir ayni pozisyonu korudugu icin. Bunlar ince detaylar, ben motoru kitler veya yatak sarar demedim. Nasil motor isisi optimuma gelmeden yuksek devir cevirmek motorun omruni kisaltiyorsa bu da o hesap. Sadece bir oneri. Cok bilmislik taslamaya calismiyorum. Bildigim yararli bilgileri paylasmaya calisiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

Dedigin gibi konuyu degistirmeyelim, istersen baska yerden bilgi paylasabiliriz.

Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Verdiğiniz cevaplardan ötürü vakit ayırıp ilgilendiğiniz için herkese çok teşekkür ederim.. Honda artı ya gidecem bide oraya soralım.. ancak öyle belli olacak ne imiş ne değilmiş.. Öğrenmiş olacağım sonucu burada paylaşırım.. İyi akşamlar..

esetabu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 honda cbr 650f
    aslinda honda turkiyeyi arayip ilgilenmeyen servisleri soylemek lazim. hondanin kendisine de bi mail yazilabilir. belki geri donus olmaz ama en azindan bilinsin. ise yaradigi oluyormus duydum daha once.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)