Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Mondial RX3İ Evo ile ilgili deneyimlerim...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece yağ değişimine 120 tl vermek nedir arkadaş.

California'da bir servisin bakım listesini buldum. Bakım aralığı 2000 Mile diyor.
    Mecburen 2 litre yağ alıyorsun, onun iyisi de zaten 70 lira.
    Ha ben artık bakımı kendim yapmayı düşünüyorum, hem zevk alır hem de 30-40-50 neyse cebimde kalır.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mecburen 2 litre yağ alıyorsun, onun iyisi de zaten 70 lira.
    Ha ben artık bakımı kendim yapmayı düşünüyorum, hem zevk alır hem de 30-40-50 neyse cebimde kalır.
    Yağ olarak servis Castrol koydu.Sizce Motul mu Castrol mu?
    2016 Mondial RX3İ EVO 250 CC

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Sevgili Çınar ve Erol Usa Csc cyclone ki kendileri Rx3i evonun Amerika şubesi olurlar. Derler ki kendi sitelerinde ; arkadaş bu motorun bakım
    aralığı 2000 miles yani Türkçesi 3350 km. Ben 2 sene garanti bakımı bittikten sonra castrol 10 - 40 kullanıyorum bir buçuk senedir . Ve 4000
    km de bir değiştiriyorum . 4000 km sonra bile yağı açtığım zaman daha kararma başlamamış oluyor. Tamam fabrika garantisini kaçırmamak için
    ilk iki yıl 2000 km ye katlanılmalı. 2 sene dolup da fabrika garantisi bitince 3500 ile 4000 km arası bakım . Ziyanı yok UMA bizi biraz daha az öpsün. biraz daha az sevsin. Bütün arkadaşlarıma kendi bakımlarını kendilerinin yapmasını tavsiye ediyorum. Haydi kolay gele.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

Yağın markası çok da önemli değil . Yalnız yarı sentetik olursa daha da iyi oluyor. Yeter ki motorunuzu eksik yağ ile sürmeyin.
    Metehan07-70 ve erolkan bunu beğendiler.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Çınar ve Erol Usa Csc cyclone ki kendileri Rx3i evonun Amerika şubesi olurlar. Derler ki kendi sitelerinde ; arkadaş bu motorun bakım
    aralığı 2000 miles yani Türkçesi 3350 km. Ben 2 sene garanti bakımı bittikten sonra castrol 10 - 40 kullanıyorum bir buçuk senedir . Ve 4000
    km de bir değiştiriyorum . 4000 km sonra bile yağı açtığım zaman daha kararma başlamamış oluyor. Tamam fabrika garantisini kaçırmamak için
    ilk iki yıl 2000 km ye katlanılmalı. 2 sene dolup da fabrika garantisi bitince 3500 ile 4000 km arası bakım . Ziyanı yok UMA bizi biraz daha az öpsün. biraz daha az sevsin. Bütün arkadaşlarıma kendi bakımlarını kendilerinin yapmasını tavsiye ediyorum. Haydi kolay gele.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

Yağın markası çok da önemli değil . Yalnız yarı sentetik olursa daha da iyi oluyor. Yeter ki motorunuzu eksik yağ ile sürmeyin.
    Ali Abi benimkinin garanti süresi doldu. Cumartesi günü kendim aldım alet edavatı, arka fren sıvısını yeniledim, hava filtresini söktüm temizledim, güzelce zincir bakımını yaptım. Elimde uygun anahtar yoktu yoksa fren kaliperlerini se söküp, piston temizliği de yapacaktım. Nasip olursa haftaya da, yağı değiştireceğim kendim. Yalnız bir motorun hava filtresine ulaşmak bu kadar zor olmamalı. Bir de hava filtre süngeri çok kalın değil mi?

@erolkan ben en son castrol 15-50 koydurdum, bir sıkıntı yok. Çok fahiş fiyat farkı yoksa motul da olur ipon da.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Yokuş aşağı inerken kompresoyonla yavaşlacagımda ara gaz vermeden 2 den 1 e atarken stop etti....

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

Sislerimide bağlattım..
    https://youtu.be/QDAtQKYG0ME

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

[QUOTE=erolkan;4351050]Yokuş aşağı inerken kompresoyonla yavaşlacagımda ara gaz vermeden 2 den 1 e atarken stop etti....
    https://www.youtube.com/watch?v=-KlT...ature=youtu.be

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

Sislerimide bağlattım..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Bugün trafıgın az oldugu ve kendimi güvende hissettiğim yolda 0-124 km denemesi yaptım.Ruzgar biraz fazla oldugu için uzatmadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

Düşük hızda da slalom denemesi yaptım kendi çapımda
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Yenılerın fıyatlarıda yurtdışındakı satış fiyatlarına bakarsak normal duzeyde.Amerıkada 2018 rx3 lerin satış fiyatı 4.295$
    bunu ülkemıze uyarlarsak 4.5*4.295 =19.327 Tl yapıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

Bugün motor 1-2-3 ve 4. viteste fazla zorlamadan maxımum kaç km yapıyor onu denedim..Bu arada motorum 1562 km oldu
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı erolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yenılerın fıyatlarıda yurtdışındakı satış fiyatlarına bakarsak normal duzeyde.Amerıkada 2018 rx3 lerin satış fiyatı 4.295$
    bunu ülkemıze uyarlarsak 4.5*4.295 =19.327 Tl yapıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

Bugün motor 1-2-3 ve 4. viteste fazla zorlamadan maxımum kaç km yapıyor onu denedim..Bu arada motorum 1562 km oldu
    https://www.youtube.com/watch?v=aqokAnsU5nc
    1 hafta sonra bende deneyimlerimi paylaşırım ))

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

bu motorun 6 sı çabuk bitiyor sanki arkayı 1 diş küçültmek lazım
    bursalıali bunu beğendi.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Ufak ufak gezmelere devam Rx3i yle.......
    bursalıali ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Bugün Evoyla ilk uzun yol deneyımı yaptım.Fethıye den Muğla ya gittim ve geldim..hava sıcaklığı 32 derece cıvarlarındaydı.Montun ve kaskın içindekı sıcaklık 40 rahat vardı sanırım
    Genel olarak gidişi,çekişi,yakışı ve frenleri bana göre gayet yeterlı..Ama koltuga bı çözüm bulmaları lazım...Yokuşlarda gayet başarılı..

bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    bursalıali bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Abi izlenmemi kasıyosun anlamadım.

Çınar abide dahil olmak üzere çevremde kullanan 4 kişi var, bende geçen hafta sonu 1 tur attım ss motordan sonra neye uğradığımı şaşırdım. Dim dik oturuyosun, gidon çok yüksek gibi geldi, önünde giden arabanın, önündeki arabanın da önündeki arabanın plakasını okuyabiliyosun jeep gibi valla

Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Alıntı Birkan07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi izlenmemi kasıyosun anlamadım.

Çınar abide dahil olmak üzere çevremde kullanan 4 kişi var, bende geçen hafta sonu 1 tur attım ss motordan sonra neye uğradığımı şaşırdım. Dim dik oturuyosun, gidon çok yüksek gibi geldi, önünde giden arabanın, önündeki arabanın da önündeki arabanın plakasını okuyabiliyosun jeep gibi valla
    5 CM Gıdon yukseltme var ondan olabılırmı acaba?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı erolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 CM Gıdon yukseltme var ondan olabılırmı acaba?
    Benim cümlem pek anlaşılır olmamış kusura bakma abi, ben kendi kullandığım RX3İ'den bahsetmiştim. Yani hissettiklerimi anlatmaya çalıştım. Onda gidon yükseltme varmı yokmu bilmiyorum fakat bildiğin kendi motorumdan sonra gidon bağımsız orada duruyo gibi geldi Keyifliydi benim için.

Benim cümlem pek anlaşılır olmamış kusura bakma abi, ben kendi kullandığım RX3İ'den bahsetmiştim. Yani hissettiklerimi anlatmaya çalıştım. Onda gidon yükseltme varmı yokmu bilmiyorum fakat bildiğin kendi motorumdan sonra gidon bağımsız orada duruyo gibi geldi Keyifliydi benim için.
    Birkan cım gidonun asıl farkı uzun yolda daha iyi anlaşılıyor. Ayrıca gidon ayakta kullanmaya da çok yardımcı.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Birkan cım gidonun asıl farkı uzun yolda daha iyi anlaşılıyor. Ayrıca gidon ayakta kullanmaya da çok yardımcı.
    Abi geçen bende alıyosum bitane 2016 kırmızı Efe vazgeçirdi

Abi geçen bende alıyosum bitane 2016 kırmızı Efe vazgeçirdi
    Kendisi niye biniyor muş peki?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Kendisi niye biniyor muş peki?
    Sen sıkılırsın ss motor al dedi, kendi motorunu kötülediğinden değil bende 10 sn uzaklara dalıp düşündüm ve hak verdim ) dün attım motoru nete satılsında bi ninja çatlatayım yeşil yeşil )

Sen sıkılırsın ss motor al dedi, kendi motorunu kötülediğinden değil bende 10 sn uzaklara dalıp düşündüm ve hak verdim ) dün attım motoru nete satılsında bi ninja çatlatayım yeşil yeşil )
    Sana sport touring bi alet lazım. Misal fazer.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Sana sport touring bi alet lazım. Misal fazer.
    Abi ev işine çok para gitti şu an sattığım paraya bi motor alıcam üstüne koyamıcam. Todayide satasım yok elim kolum gibi o yüzden fazerlara bakmıyorum hiç. Hasar kayıtlı ama düzgün bi r25 falan düşürürsem onlarada bakıcam.
    Dünya mavidir, tıpkı Portakallar gibi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)