Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mt07'den cb650f'e geçmek ne kadar mantıklı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    07 ve cb650f arasindaki kalite farki, pulsar ile mondial arasindaki fark gibidir. Bariz bellidir yani.

Viraji, freni, oturus pozisyonu, plastik kalitesi kat kat ustundur cb650f'in 07den. Sesinden bahsetmiyorum bile.

32 bin km 07 kullandim, hala cok severim onu, ama cb650f ile kiyasla dendiginde yukaridakileri soylemeye devam ederim.
    Green Arrow bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    cb650f in piyasası cbr650f kadar iyi değil.şu an üretimi devam eden en ulaşılabilir 4 silindirli motor.valla km çok uygun modeli yeni daha güçlü 4 silindirinde tadına bakmış olursun.bariz daha ağır bi tıkda sana kalitesiz gelebilir mt07 den sonra.kendi başıma gelse şahsen verirdim 4 5 çok para değil.sür 1 sene baktın beğenmedin sat mt09 planına geri dön.belki hoşunada gider,kaldıki gider sesi hissi bayaa bir farklı gelicektir.trameri kazası yatması kalkması kendi motordun kadar temiz bir motor olduğu kanaatını getirdiysen bence almalısın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı X-Slim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim arkadaşım da 1 haftadır böyle söylüyor. Anlam veremediğim millet R25'e 4.5 5 litre yakıyor diyorlar bu nasıl yakıyor ?
    r25 devirli kullanım istiyor mt her devirde gidiyor sebebi budur büyük ihtimalle. R25 7k devirde açılıyo mt07 4k devirde, uzun ömürlü olmasıda az devir çevirmesiyle alakalıdır diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    07 ve cb650f arasindaki kalite farki, pulsar ile mondial arasindaki fark gibidir. Bariz bellidir yani.

Viraji, freni, oturus pozisyonu, plastik kalitesi kat kat ustundur cb650f'in 07den. Sesinden bahsetmiyorum bile.

32 bin km 07 kullandim, hala cok severim onu, ama cb650f ile kiyasla dendiginde yukaridakileri soylemeye devam ederim.
    Senin tarafsız fikirlerine her zaman itimatım tam Onur hocam. Mt nin oturuş pozisyonu daha rahat geldi bana , sıcaklık ve vites göstergesi olmaması benim için eksi tarafı. Şehir içinde mt ne kadar iyiyse virajdada cb650f o kadar farklı. Ağırlığınıda hissettirmiyor yolda, kullanıcısının verilerine göre 1,5 lt fazla yakıyor mt den. ( Nevşehir gezimizde cb650f le beraber sürmüştük 1,3lt fazlası vardı)
    Haricinde oldukça beğendim bende motosikleti, birde 5-7k arasında çok fazla titreşim var, öyle ya bu kadarda olur tarzı değil ama çok fazla.

Biz 4 ay önce 2016 model 17k kmde 800liralık genel bakım masrafı olan 650f i 27,750 ye almıştık. Şu anda piyasası oldukça dalgalı 2015 model 9k 30,5bin tl , 2016 12 bin km 31 bin tl ilanlarda gözüme çarpanlar.

anlaşırsak Alacağım motosiklete 31 bin tl desek, 2,500 lira akrapoviçin değeri 2bin tl de nakit vereceğim. Motosikletim 26,500e gitmiş olacak üzerindeki extralarla. Gayette iyi teklifte bulunmuşum 😊

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25 devirli kullanım istiyor mt her devirde gidiyor sebebi budur büyük ihtimalle. R25 7k devirde açılıyo mt07 4k devirde, uzun ömürlü olmasıda az devir çevirmesiyle alakalıdır diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:57 ----------

Senin tarafsız fikirlerine her zaman itimatım tam Onur hocam. Mt nin oturuş pozisyonu daha rahat geldi bana , sıcaklık ve vites göstergesi olmaması benim için eksi tarafı. Şehir içinde mt ne kadar iyiyse virajdada cb650f o kadar farklı. Ağırlığınıda hissettirmiyor yolda, kullanıcısının verilerine göre 1,5 lt fazla yakıyor mt den. ( Nevşehir gezimizde cb650f le beraber sürmüştük 1,3lt fazlası vardı)
    Haricinde oldukça beğendim bende motosikleti, birde 5-7k arasında çok fazla titreşim var, öyle ya bu kadarda olur tarzı değil ama çok fazla.
    Monster 1200e de vites ve benzin gostergesi koymamislar. Allah belanizi versin bu nedir diyemedim bunlarin olmadigini farkettigimde cok gecti. Ama sonra surmeyi biliyorsan bunlarin ikisi de yani olsa nolur olmasa nolur seyler.

Cekis kontrol gibi, modlar gibi. Olmayinca neden yok demiyorsun.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Monster 1200e de vites ve benzin gostergesi koymamislar. Allah belanizi versin bu nedir diyemedim bunlarin olmadigini farkettigimde cok gecti. Ama sonra surmeyi biliyorsan bunlarin ikisi de yani olsa nolur olmasa nolur seyler.

Cekis kontrol gibi, modlar gibi. Olmayinca neden yok demiyorsun.
    hocam vites neysede benzin göstergesi sıkıntı değilmi km ye bakarakmı benzin alıyorsun
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

Motosikleti
    MT-07
    Bacaklarının arasında motoru sallıyor. Ses geliyorsa devam ediyor
    levend84 ve ozan1991 bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bacaklarının arasında motoru sallıyor. Ses geliyorsa devam ediyor
    Ulen tam aynısını yazacaktim benden çok yaşa...
    Angrypower bunu beğendi.

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam vites neysede benzin göstergesi sıkıntı değilmi km ye bakarakmı benzin alıyorsun
    Sacmasapan hallere giriyorum daha cok. Isik yandi benzin alayim. Ama daha once 3 gun surdukten sonra yanmisti. E simdi ertesi gun yandi. Lan yoksa ben surmezken motoru biri mi kullaniyo gibi durumlara giriyorum.

Benzin seviye gostergesi mondiallerde bile var, ducati monsterda yok.
    Green Arrow ve ozan1991 bunu beğendiler.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Bende düşündüm.25bin km kullandım Mt-07 kullandım.Cb 650F'e geçmenin gereksiz olduğunu düşündüm.Mt-09 Tracer aldım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Sacmasapan hallere giriyorum daha cok. Isik yandi benzin alayim. Ama daha once 3 gun surdukten sonra yanmisti. E simdi ertesi gun yandi. Lan yoksa ben surmezken motoru biri mi kullaniyo gibi durumlara giriyorum.

Benzin seviye gostergesi mondiallerde bile var, ducati monsterda yok.
    Bende hararet göstergesi fetişi var hocam, arabadada motosiklettede hararet göstergesinde oluyo gözlerim. Daha önce hararet yüzünden 5-6 kez arabayla yolda kalmamın etkisi vardır. Hararet göstergesi olsun başka bişey olması önemli değilciyim ama kullanıcıları hararet problemi olmadığını söylüyor.

Motosikleti
    MT-07
    Bende hararet göstergesi fetişi var hocam, arabadada motosiklettede hararet göstergesinde oluyo gözlerim. Daha önce hararet yüzünden 5-6 kez arabayla yolda kalmamın etkisi vardır. Hararet göstergesi olsun başka bişey olması önemli değilciyim ama kullanıcıları hararet problemi olmadığını söylüyor.
    O zaman Monster tam sana göre. Ducati'de de o fetiş var Gel sana bir Monster 796 alalım. Desmo bakımı gelince diğer sözde akıllı kullanıcılar gibi satışa koyarız
    Sj's bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    O zaman Monster tam sana göre. Ducati'de de o fetiş var Gel sana bir Monster 796 alalım. Desmo bakımı gelince diğer sözde akıllı kullanıcılar gibi satışa koyarız
    Valla adam nerden takas teklif etti, daha dün akşam plan yapıyordum 2 senede 20-25 bin km binsem bi ağır bakım daha yapar yola devam ederim diye 😊

Motosikleti
    MT-07
    Yeter arkadaş yeter. Al şu motoru kendi gazınla da bizi gaza getirme. 4 gündür 4 dönüyorum evde MT sevdasına. Motordaki uzun tur camım ile çantasını falan söktüm demiri ile birlikte. Naked'a benzesin tekrardan yakışıklı olsun die. Abuk sabuk nalburlara alet edavat içinde 50tl fişekledim. Neymiş, Naked makine istiyormuşum. Hastayım die de cumartesiden beridir binemiyorum. Nereye saracağıma şaşırdım

Hondada hararetten dolayi yolda kalmazsin orasi kesin bilgi. Hatta japonda genel olarak motor cok sicak diye bozulup yolda kalman coook dusuk ihtimal. Avrupalida olur. Olur yani

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Yeter arkadaş yeter. Al şu motoru kendi gazınla da bizi gaza getirme. 4 gündür 4 dönüyorum evde MT sevdasına. Motordaki uzun tur camım ile çantasını falan söktüm demiri ile birlikte. Naked'a benzesin tekrardan yakışıklı olsun die. Abuk sabuk nalburlara alet edavat içinde 50tl fişekledim. Neymiş, Naked makine istiyormuşum. Hastayım die de cumartesiden beridir binemiyorum. Nereye saracağıma şaşırdım
    geçmiş olsun, nakeddan şaşma ben bi iki gündür şu garibanı deniyorum her seferinde nakedcı olduğuma kanaat getiriyorum 😀
    Sj's bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Garibana bak istediği motorun smokin giymiş versiyonu. Ben gidiyorum çoluk çocuk ile pc oyunu oynayayım. Böyle olmuyor. Motorumunda yarın gidip bir halini hatırını sorayım
    levend84 bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    mt07 hafif ve cidden beğendiğim bir motor ancak cb650f deneme sürüşü yapmıştım cidden 4 silindirin sesi ve gücü bence çok cazip, ağır olmasına çok takılmamak lazım zira kontrolü çok rahat ve kolay, aklımvar cb650f de ama malum ekonomik şartlar beni uzaklaştırdı, böyle arada 3-5 bin ekstra olacak ben hemen alırdım.
    levend84 bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Dostum bende şöyle bir geçişi kıyaslayım yakın olduğundan. Benim önceki motorum Husqvarna Nuda 900 idi malum 7000 devirlerde 100 nm tork veren çift silindir bir aygırdı. Şimdi Bandit 650 kullanıyorum son hız 4 silindir itibarıyla elbette daha yüksek ama tork olarak ciddi anlamda çöküş var. Ancak ben bandit ile inanılmaz mutluyum hem şehir içi hem şehir dışında. Full depo 250 kilo geliyor üstelik motor Nuda 200 civarlarındaydı ağırlık olarak. Yalnız şöyle bir durum var ben cbr650f'de kullandım, Bandite göre belirli devirlerde garip bir titreşim ve zırıltı var naked olanda da F olanda da var idi bu durum. Bunun dışında yeni nesil bir motor olması itibarıyla Banditten teknik ve işçilik anlamında daha kaliteli bana göre ama ben ısınamadım Suzukiyi tercih ettim.
    levend84 bunu beğendi.

Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bende şöyle bir geçişi kıyaslayım yakın olduğundan. Benim önceki motorum Husqvarna Nuda 900 idi malum 7000 devirlerde 100 nm tork veren çift silindir bir aygırdı. Şimdi Bandit 650 kullanıyorum son hız 4 silindir itibarıyla elbette daha yüksek ama tork olarak ciddi anlamda çöküş var. Ancak ben bandit ile inanılmaz mutluyum hem şehir içi hem şehir dışında. Full depo 250 kilo geliyor üstelik motor Nuda 200 civarlarındaydı ağırlık olarak. Yalnız şöyle bir durum var ben cbr650f'de kullandım, Bandite göre belirli devirlerde garip bir titreşim ve zırıltı var naked olanda da F olanda da var idi bu durum. Bunun dışında yeni nesil bir motor olması itibarıyla Banditten teknik ve işçilik anlamında daha kaliteli bana göre ama ben ısınamadım Suzukiyi tercih ettim.
    Eski motorlar yok artik, agirlik => titresim varsa bile onu tolere edebilen essek yuku nedeniyle keyif oldu yillarca motorlar.

Gunumuzde hafiflik populer. Ama bir seyleri hafifletirken onla beraber gelen titresime cozum bulmak icin orasina burasina lastik yapistirip duruyor adamlar. O da bir yere kadar.

Hatta italyanlar. Neyse japon konusuyoruz.
    levend84 ve Green Arrow bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam nasıl kıydınız nuda900 e 😢 ona bide leovince egzoz takıcaksın... Polisler terörist diye peşimize düşer gerçi 😀
    Green Arrow bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)