Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Sofuoğlu Yoğun Tepkilerden Sonra Bu Sefer Mitinge Motosikletle Geldi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne Kenan Sofuoğlu ne de Mevcut iktidarı zerre sevmem. Ancak Kenan Sofuoğlu sahip olduğu her şeyi büyük emekle ve çalışarak aldı. Bunu bir millet vekili yapsa hırsız derim millet vekilini bu kadar kazanması mümkün olamaz çünkü. Ama Kenan Sofuoğlu garajında ki her şeyle istediği yere gider. Onlara sahip olmak için aylarca haftalarca antrenman yaptı. Kemikleri kırıldı. Hastanede yattı. Motor sporlarında hiç kimsenin gitmediği yerlere gitti. Ve daha ileri gidecek öğrenciler yetiştirdi. Siyasi kimliği, insanlığı tartışılır. Bence bu da saçma ama. Kimse Kenan Sofuoğlu' nu sahip olduğu şeyler ile sorgulayamaz.
    Sorgulanan şey mal varlığı değil.
    Hangi ortamda nasıl davranılması gerektiğinden haberi olmamak.
    Kimse senin mayo giymene karışamaz. Ama mayoyla çay bahçesine gidersen, olmaz. ;)

Herşeyin, bişeysi var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    şimdi bu adam hangi milleti temsil ediyor? nasıl temsil ediyor? kiminle temsil ediyor? nerede temsil ediyor? kime temsil ediyor? ne amaçla temsil ediyor? bence millet vekilleri boş boş maaş almaktan başka iş görmüyorlar.
    kefkes bunu beğendi.

Eskiler anlatir.
    Onceden koydeki marabalar agalariyla ovunurmus.

Bizim aganin su kadar ati su kadar kati tarlasi arsasi varrrr diye

Bizde ovunelim bizim bldye baskaninin herbiri 500-600 binliralik 800 dairesi var. Aylik maasiyla yaptirmis.
    fatih.met bunu beğendi.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aslında lamborcini fabrikasını komple yakıp küllerinden geri dönüşümlü çekyat yapmak lazım. arsasına da darı ekip göçmen kuşlara yemlik yapmalı.
    parası olan alıp da binmesin böyle arabalara. ne demek lamborcini almak.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kenan bey'in parasında pulunda gözümüz yok. allah daha çok versin.

fakat kenan beyin şu durumda ayda 1.600 lira ile geçinmeye çalışan bir kişinin halinden anlaması mümkün değil.
    bursalıali ve _chaotic_ bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Makam aracım bisiklet olacak diyip özel uçakla gezse halkın adamı olurdu , bi adam nasıl alınteriyle kazandığı motosikletle gezer scotty ne güne duruyor pes.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    bugüne kadar çulsuz fakir bi adamdan milletvekili olanı gördünüzmü hiç,,ya zengin olacan yada herkes tarafından tanınan biri olacan başka yolu yok,

milletvekili olmak için tirilyonları harcayıp meclise kapağı attıktan sonra haliyle harcadığı parayıda kat kat çıkarması gerekli dimi,,yoksa tirilyonları harca ve ayda sadece 18-19 binlira milletvekili maaşına talim et,olacak işmi,çocuk bile inanmaz buna..milletvekli maaşıyla ,o harcadığı trilyonları çıkarmasına değil kendi ömrü torununun torunununda ömrü yetmez

hiç bir milletvekili adayı trilyonları harcayıp vatandaşa hizmet için meclise girmeyi düşünmez,tek düşünce harcadığı paranın onlarca mislisini kazanmaktır
    bursalıali ve _chaotic_ bunu beğendiler.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Biz bile bazen paramız yokken büyük makinelere benzin alıp bu zevk ve hastalıktan vazgeçmiyoruz, durumu parası olan adamda bırak binsin, binmemeyi becerebiliyorsa bir insan binmesin ama para olunca öyle olmuyor.Her bütçeye hitap eden arabalar vs değil o araçlar.Zengin adam olupta doğan görünümlü şahine binecek değildir zengin insan.Zekatını sadakasını infakını yapıyorsa bir insan istetsen altın kaplama evde otur.O araçlar alınınca üzerinden çok ama çok kişi ekmek yiyecek böylede düşünmeli.Kendi parası kendini ilgilendirir hizmeti görevi de milleti ilgilendirir...
    bursalıali bunu beğendi.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bir noktada takıldım. Şimdi israf ile pahalı arabayı kast ediyoruz ya, bunun kıstası ne? Yani 80 model bir araba da ulaşımını sağlayabilir, bisiklet, hatta yürüyerek de ulaşımını sağlayabilir. İsraf kıstasımız ne olacak?
    Arkadaşım Hristiyan ülkelere bakarsan, hem zenginlik içindeler, hemde bu kadar lüks yaşamazlar ama bizim Müslüman ülkelerin birçoğu hem fakir, hemde zenginleri sürekli gösteriş içinde, sende zengin bir ülkeye, ülkelere sahip olursun, o zaman başka türlü gene tartışılır, öncelikle spor araba zaten aile için uygun değil, ülkemiz yollarına zaten uygun değil, burada amaç nedir ? 2 kişi binip gezmek değilmi? hava atmak değilmi? vay lambosu var diye insanları imrendirmek değilmi ?

Çok lüks arabalara karşı değilim, fakat Müslüman coğrafya bu halde iken, ekonomi bitmiş haldeyken, kalkıpta sırf zevk uğruna trilyonlar harcamak sence uygunmudur? uygunsa Müslüman olarak haram işliyorsun, bu kadar basit, ben büyük cc motorumu sattım ve yenisini almadım neden ? o kadar para verilecek ve her yıl para harcanacak ve sadece gezmeye hava atmaya kullanacağım bir araca fazla bütçe ayırmak istememdir ,kaldı ki bizim bindiğimiz araçlar orta sınıfken

Şimdi 80 modelmi olacak v.s demişsin arkadaşım
    1. olarak bu bir spor araba ,2 kişilik ve trilyon tl ederinde
    2. olarak trilyon verip bir araca bineceğine 200.300 bin tl lik bir Bmw veya Mercedes te hem güvenli, hemde yeterince hızlı bir araç olarak işini görür 3 olarak daha uygun fiyata ve aynı güvenliği sağlayacak araçlar var iken ,hemde 4 kişilik iken, kat ve kat para verip spor araba almak israf değilde nedir ?

Komşusu açken tok yatan bizden değildir( Hadiste dikkat edersen bizden değildir deniyor) Hadisi varken, israf haramdır Ayeti varken ve Müslüman coğrafya sefillik içinde iken, gerçek ve doğru inanan Müslüman böyle israfa girer mi ? madem medyada Müslüman görünüyor bu insanlar, 1 trilyona lambo yerine 200.300 bine Mercedes Bmw alsın, kalan parasını da hayır işlerine versin, hem sevaba girer, hemde günaha girmez, gerçek İslamı yaşamadığı için Müslüman coğrafyası, bu sebeplerle sefillik içinde zaten

Hırsızlık normal, kul hakkına girmek normal, iftira atmak normal, dedikodu yapmak normal, yandaş eş dost kayırmaları normal, lüks içinde yaşaması normal, faizle kredi çekmesi normal,,,, bir anormal gerçek İslamı anlatanlar öylemi ?
    Geçiniz arkadaşlar yarım bilgilere sahip, hacı, hoca takımı ve bunların cemaati insanı dinden eder ve böyle yozlaştırır

Kısaca ben kimsenin emeğine laf etmiyorum ama madem Müslüman kimliğine sahip yaptıkları yanlış diyorum, bu kadar basit ispatı da Ayet ve Hadislerde mevcuttur, biriside yazmış çekyat fabrikası yapalım, arkadaş çekyat fabrikası da yap, otomobil fabrikası da yap ,sende Türk spor arabası yap, uygun fiyata sat, binmeyen olmaz, hem dolar bozdurun ,altın bozdurun diyor ,Hükümetimiz ama kendi çevrelerinde hep lüks evler, lüks giyimler, lüks araçlar var, bizim dandik olarak kullandığımız küçük cc motorlara zam yapılacağına, gitsinler bu tarz araçlara daha yüksek vergi koysunlar, yorumu dikkatli okursanız, ne demek istediğim gayet açıktır kolay gelsin
    kalidor, MSMorkan ve mombohunter bunu beğendiler.

Kenan sofuoglunun sadece ulkeye kattiklari icin ona saygi duymamiz gerekli diye dusunuyorum.
    Akp li olmasi demokrasi geregi kendi secimi. Kendi kazanmis istedigine binsin gezsin kimseyi baglamaz. Kafasi calisiyorsa kisiligide temiz ise kendi zenginliginden bagimsiz fakirleride anlayabilir zengileride.
    Ama yukaridaki arkadasin paylastigi komsun acken tok yatamazsin lafi benimde aklimi hep kurcalar ki bu pis duzene dogmus bizlerin uygulamadigi bir kural.
    https://youtu.be/IWNR9Naizyw
    Bu videoyu 51. Dk 05. Sn sinden itibaren 2 dk dinlerseniz dünyadaki müslüman ülkelerin ne kadar müslüman hristiyan ve diğer ülkelerin ne kadar musluman olduğunu gorursunuz.
    Müslümanim diyip alakasiz yasamakmi daha sevaptir, değilim diyip müslüman gibi yasamak daha sevaptır bilemiyorum.

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Kenan Sofuoğlu'nu severim, çalışıp emek verdi aldı alacakta parayı ne için kazandı azraili arkasında pist boyunca niye taşıdı bu adam? Mv adayı diye mersolarla özel şoförler ile gelse hadi eyvallahta bizm gelismemiz şart belki bu adam mecliste bizim hakkimiz olacak olan motorcu kanunlarina vergilerine duzenleme getirecek belki de hakan şükür gibi kovulacak bunlar kendi iç dünyaları kiskanmayı bırakalım beyler cidden daha iyisini isteyen iyisi için mücadele etsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:56 ----------

Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım Hristiyan ülkelere bakarsan, hem zenginlik içindeler, hemde bu kadar lüks yaşamazlar ama bizim Müslüman ülkelerin birçoğu hem fakir, hemde zenginleri sürekli gösteriş içinde, sende zengin bir ülkeye, ülkelere sahip olursun, o zaman başka türlü gene tartışılır, öncelikle spor araba zaten aile için uygun değil, ülkemiz yollarına zaten uygun değil, burada amaç nedir ? 2 kişi binip gezmek değilmi? hava atmak değilmi? vay lambosu var diye insanları imrendirmek değilmi ?

Çok lüks arabalara karşı değilim, fakat Müslüman coğrafya bu halde iken, ekonomi bitmiş haldeyken, kalkıpta sırf zevk uğruna trilyonlar harcamak sence uygunmudur? uygunsa Müslüman olarak haram işliyorsun, bu kadar basit, ben büyük cc motorumu sattım ve yenisini almadım neden ? o kadar para verilecek ve her yıl para harcanacak ve sadece gezmeye hava atmaya kullanacağım bir araca fazla bütçe ayırmak istememdir ,kaldı ki bizim bindiğimiz araçlar orta sınıfken

Şimdi 80 modelmi olacak v.s demişsin arkadaşım
    1. olarak bu bir spor araba ,2 kişilik ve trilyon tl ederinde
    2. olarak trilyon verip bir araca bineceğine 200.300 bin tl lik bir Bmw veya Mercedes te hem güvenli, hemde yeterince hızlı bir araç olarak işini görür 3 olarak daha uygun fiyata ve aynı güvenliği sağlayacak araçlar var iken ,hemde 4 kişilik iken, kat ve kat para verip spor araba almak israf değilde nedir ?

Komşusu açken tok yatan bizden değildir( Hadiste dikkat edersen bizden değildir deniyor) Hadisi varken, israf haramdır Ayeti varken ve Müslüman coğrafya sefillik içinde iken, gerçek ve doğru inanan Müslüman böyle israfa girer mi ? madem medyada Müslüman görünüyor bu insanlar, 1 trilyona lambo yerine 200.300 bine Mercedes Bmw alsın, kalan parasını da hayır işlerine versin, hem sevaba girer, hemde günaha girmez, gerçek İslamı yaşamadığı için Müslüman coğrafyası, bu sebeplerle sefillik içinde zaten

Hırsızlık normal, kul hakkına girmek normal, iftira atmak normal, dedikodu yapmak normal, yandaş eş dost kayırmaları normal, lüks içinde yaşaması normal, faizle kredi çekmesi normal,,,, bir anormal gerçek İslamı anlatanlar öylemi ?
    Geçiniz arkadaşlar yarım bilgilere sahip, hacı, hoca takımı ve bunların cemaati insanı dinden eder ve böyle yozlaştırır

Kısaca ben kimsenin emeğine laf etmiyorum ama madem Müslüman kimliğine sahip yaptıkları yanlış diyorum, bu kadar basit ispatı da Ayet ve Hadislerde mevcuttur, biriside yazmış çekyat fabrikası yapalım, arkadaş çekyat fabrikası da yap, otomobil fabrikası da yap ,sende Türk spor arabası yap, uygun fiyata sat, binmeyen olmaz, hem dolar bozdurun ,altın bozdurun diyor ,Hükümetimiz ama kendi çevrelerinde hep lüks evler, lüks giyimler, lüks araçlar var, bizim dandik olarak kullandığımız küçük cc motorlara zam yapılacağına, gitsinler bu tarz araçlara daha yüksek vergi koysunlar, yorumu dikkatli okursanız, ne demek istediğim gayet açıktır kolay gelsin

akpnin müslümanlık ile bir işi kalmadı artık din onlar icin paraya makama mevkiye ulaşmak için bir aracti kullandılar ve tek dertleri şuan garibanın gırtlagindan geçen bir parça ekmekten alinacak vergi açık açık diyorum değişim şart. Yenilik yenilenmemiz şart daha güzel bir ülke bu ülkede yaşayan gençler için şart şart şart
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX,Pulsar,MT-25,MT-07
    Kenan Sofuoğlu'nun şuan bunlara biniyor olması bence daha faydalı.İleri de bu araçları kullansa milletvekili oldu onlarla alındı denilecekti.Ayrıca adam alnının teriyle kazandığı araçlar ile geziyor devletin ona sağladığı makam aracıyla değil. İleri de milletvekili olursa ki inşAllah olur makam aracına binecektir ama bari kendi alın teriyle kazandığı araçlara laf söylemeyelim. O zaman herkes motorunu satıp spacy kanuni falan alsın ne gerek var CBR MT YFZ vs'e binmeye. Sen ben 2 3 4 bin maaşla bunlara biniyorken bi zahmet hayatını motor sporlarına adamış ve şampiyonluklar kazanmış adam da bu araçlara binsin. Bu araçları alnının teriyle kazandığını düşünüyorum fakat helaline haram karıştırmasın yeter. Bizim adımıza da meclis de güzel çalışma yaparsa da tadından yenmez.

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    Bencede TAMAM...

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Motorsiklet yarışçıları o kadar çok kazanıyor mu yahu? Bilmiyordum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:19 ----------

Peki siz nasıl bir ülkede yaşamak istersiniz, bizimkinde mi,aşağıdaki haberdekindekinde mi? Zenginliği insanların gözüne sokulan mı, bisikletle mesaiye gidilen mi?
    https://www.cnnturk.com/dunya/hollan...endi-temizledi
    Gerçi hakkını yemiyelim, şimdiki çapsızlardan önce bizim de kaliteli siyasetçilerimiz vardı

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Kenan'ı savunanlar neyini savunuyor anlamıyorum. Ali Ağaoğlu'nun milyon tane lüks arabası var her gün birinie biniyor kalkıp da burada tartışılmıyor. Neden? Çünkü adamın görgüsüz olduğunu herkes biliyor. Kenan neden tartışılıyor? Çünkü bugünlere gelmek için muhafazakar, efendi biriymiş gibi gözüküp mütevazi bir hayat yaşıyormuş imajıyla sosyal medya ve basın desteğini kullandı.

Sorun burada. Şimdi çıkıp kula kulluk ediyorsun; islamcı muhafazakarlık nerede.
    Toplantılara mitinglere lamborghiniyle goldwingle gidiyorsun; mütevazilik nerede.
    Kaldı ki lamborun almanyamı hollandada mı ikamet eden yengesinin adına misafir plaka olduğu ve böyle araçlarda ötv kdv ödenmediği gibi birşey okudum bu forumda. Ne kadarı doğru bilmiyorum. Halkın adamı, kula kul, kendine müslüman, lüks arabası için kdv ötv ödemiyor, bu nasıl vatan sevgisi, bu nasıl vekil olacak, bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu

siyasi görüşü tamamen farklı diye örnek vereyim; aynı şeyleri Haluk Levent de yapsa idi aynı şeyleri düşünür, yazardım.
    _chaotic_ bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Millet olarak en sevdiğimiz şey " Boş konuşmak "

Arkadaşlar bu adam hayatını yarışarak geçirmiş, başarılı olmuş, para kazanmış. Hayatı motosiklet olan, sürat olan bir insanın bu saatten sonra 1.3 dizel arabaya binmesi oldukça saçma olur değil mi? O zaman lan ne pintiymişsin felan dersiniz gerçi.

Burada problem şu;

Bizim ülkemizde ne yazık ki Cumhurbaşkanından, Başbakanına, Bakanından , Vekiline bir çok kişinin zerre kadar siyasal deneyimi yok, Örneğin Cumhurbaşkanı ; Bunları " Leasing " ile mi aldınız diyemeyip " Rent a car " ile mi aldınız ? Yoksa komple mi aldınız diyor, Ülkenin Başbakanı Ğ üzerinde şapka var mıydı ? Yok muydu diyecek kadar cahil durumda, geri kalanları saymaya gerek yok, zira imam belli, müezzin belli, cemaati ne bekliyorsunuz?

Durum böyle olunca, temel maksat ülkeyi nasıl bir adım daha ileri götürürüm düşüncesi olmadığından, insanların popülaritesi ile sidik yarışında öne geçme çabaları sarf ediliyor, ve bağlılığı belli popüler insanları kendi merkezlerine çekip oy toplanıyor.

Olayın özü bu.

Şimdi söyleyin bana ? Kenan Sofuoğlu'ndan Millet Vekili olur mu? Kenan'ın jübileden sonra, Türkiye'de motosiklet yarışlarına yeni yetenekler yetiştiren milli takım Antrenöründen başka olabileceği hiç bir şey yok, çünkü ihtisası bunun üzerine..

Ama maalesef bizde işler ihtisas ile yürümüyor, sonra neden ilerleyemiyoruz? Söyleyeyim ; Eğitimsiz, Cahil insanlar tarafından yönetiliyoruz (Yönetilmiyoruz, ahmakça soyuluyoruz)

Siz gördünüz mü Van münütten başka bir şey?
    Thracian ve oialdemir bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkenin Başbakanı Ğ üzerinde şapka var mıydı ? Yok muydu
    Ben bunu şehir efsanesi sanıyordum, videosunu izleyince dibim düştü! Ama bu adam mühendis ve Üniversite bitirmiş !!O zaman nasıl oluyor bu iş? Oralara kadar nasıl gelip o diplomayı veriyorlar böyle bir adama akıl sır ermiyor, ya da biz namusuyla çalışıp bir yerlere gelmek için çabalayan insanlar hayret ediyor, yoksa bazıları bıyık altından gülüyor bilemiyorum. Sonumuz hayır olur belki bu kafayla .....

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bunu şehir efsanesi sanıyordum, videosunu izleyince dibim düştü! Ama bu adam mühendis ve Üniversite bitirmiş !!O zaman nasıl oluyor bu iş? Oralara kadar nasıl gelip o diplomayı veriyorlar böyle bir adama akıl sır ermiyor, ya da biz namusuyla çalışıp bir yerlere gelmek için çabalayan insanlar hayret ediyor, yoksa bazıları bıyık altından gülüyor bilemiyorum. Sonumuz hayır olur belki bu kafayla .....
    Bak bu da var;

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Makam aracım bisiklet olacak diyip özel uçakla gezse halkın adamı olurdu , bi adam nasıl alınteriyle kazandığı motosikletle gezer scotty ne güne duruyor pes.
    Siz hangi dunyada yasiyorsunuz? Adam mutevazi hayat yasiyor muhabbeti yapiyorlar biz ona laf soyluyoruz peki siz niye anlamak istemiyorsunuz?

Şahinle gezse milletin adami olacak diyen yok, bak yukarida ben biseyler yazdim bosunami yazdim bana soyle. Hadi cevap bejliyorum, madem adam gosterisi ve luksu seviyor o zaman mutevazi hayat yasiyor muhabbeti yapmasinlar tamammi.

Duzenbaz insanlar bunlar, bunlar g..nun rahati icin herseyi hice sayan insanlar ve bunlari assalar 1 liraya iplerini kesmem.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Çok kızmış

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)